Одна з найважливіших подій у житті — хрещення. І проводити обряд заведено в красивому, але без вигадливості, вбранні. В інтернет-магазині ROZETKA ви зможете замовити всі потрібні аксесуари для хрещення малюка.

Все для хрещення: основні атрибути обряду

Комплект для хрестин — набір особливого одягу й аксесуарів, потрібний для проведення церковного обряду. Повний комплект складається з 5 основних елементів:

  • крижмо — спеціальний рушник, призначений для укутування немовляти після його обмивання;
  • хрестинна сорочка — перше вбрання, у яке одягають дитину після церковного обряду; сорочка має бути просторою й не сковувати рухів немовляти;
  • головний убір — це може бути чепчик або косинка;
  • пінетки та штанці — доповнення до одягу;
  • натільний хрестик — для обряду підійдуть дерев'яні, срібні або золоті вироби; перед хрещенням хрестик потрібно освятити.

Купити хрестинний набір в Україні можна онлайн в інтернет-магазині ROZETKA. Традиційно текстиль і одяг для хрещення купує хрещена мати, хрещений батько — натільний хрестик.

Вибираємо хрестинний набір для дівчинки

Хрестинні набори для дівчаток мають деякі відмінності від наборів для хлопчиків. Для проведення церковного обряду дівчаток заведено одягати як у традиційну хрестинну сорочку, так і в плаття.

Плаття буває двох видів:

  • ошатне — підійде для хрестин;
  • хрестинне — одяг із символічною вишивкою (хрестик, ангели, лоза та ін.)

Також обов'язковим елементом хрещення дівчинки є дитяча косинка або чепчик з оборками. Згідно з християнськими традиціями всі жінки мають покривати голову в церкві, навіть якщо це новонароджений.

Пінетки є необов'язковим елементом хрестинного набору, але будуть прекрасно доповнювати образ.

Вибираємо хрестинний набір для хлопчика

Традиційна хрестинна сорочка для хлопчика — це довге трапецієподібне вбрання, що віддалено схоже на плаття. Для обряду зручно купити спеціальні хрестинні набори для хлопчиків, представлені на сайті ROZETKA. Ми пропонуємо костюми двох видів:

  • роздільні, що складаються зі штанців і кофти;
  • закриті, що схожі на трикотажні чоловічки.

Що стосується головного убору, то голову покривають тільки наймолодшим. Старших хлопчиків хрестять без головного убору.

У православній традиції весь комплект для хрещення був білого або молочного кольору, але сучасні обряди допускають одяг різних кольорів, хоча все ж і у світлих відтінках.

Показати ще 60 товарів