Під час купівлі і вибору зошитів учнівських варто враховувати кожну характеристику. Продукція представлена в широкому асортименті на ринку продажів. Колірна гамма виробів досить різноманітна — від найсвітліших тонів до темних, з різними дизайнами й малюнками. Товари використовуються щодня в школах, університетах, бухгалтерії тощо.

Як зробити правильний вибір під час покупки

Як обрати дійсно якісний і довговічний товар — популярне питання покупців. Під час вибору потрібно розглядати не тільки зовнішній вигляд виробу, але й міцність, якість і тип. Якщо правильно вибрати товар для дітей, це додасть стимулу писати старанно, гарно й без помарок. Також допоможе зберегти зір.

Перше, на що звертають увагу діти й дорослі — це зовнішній вигляд шкільних виробів. Діти люблять гарні, барвисті картинки із зображеннями улюблених персонажів, героїв із мультфільмів, яскравих забарвлень. Під час покупки товару для дівчаток потрібно віддати перевагу яскравим кольорам або пастельним спокійним тонам. Можна вибрати з картинками ляльок, улюблених зірок, з блискітками тощо.

Для хлопчиків більше підійдуть вироби темних тонів із малюнками машин, роботів, улюблених персонажів із мультфільмів. Психологи радять купувати з неяскравими кольорами, щоб дитина не відвертала увагу від навчання. Дизайн має викликати гарне враження, а не агресію. На зовнішній частині має залишатися окреме місце для вказівки імені тощо.

Основні види й характеристики зошитів учнівських

Важливою деталлю є колірна гамма паперу. Занадто білий або жовтий може нашкодити й зіпсувати зір. Окулісти вважають, що найкраще підбирати колір слонової кістки або топленого молока незалежно від вікової категорії школяра.

Міцність аркушів має бути високою. Тонкі часто просвічуються й передруковують чорнило з іншого боку. Особливу важливість це має для першокласників, оскільки вони сильно натискають на прилад для писання, щоб навчитися правильно писати, внаслідок чого аркуші рвуться.  Міцність має бути не менш ніж 55 г/м2. Папір не має бути глянцевим або гладким, бажано — трохи шорстким. Від глянцю виходять сильні відблиски й потрапляють в очі.

Скоби, за правилами безпеки, мають бути добре закріплені й загорнуті всередину. Зошити на пружинах вважаються не найкращим варіантом. Розрізняють вироби в клітинку й у косу лінійку. Останні можуть бути:

  • З додатковою лінією.
  • Без додаткової лінії.

Лінія не має бути занадто бляклою. Якщо товар зроблений якісно, то поля й лініювання з обох сторін мають однакову відстань. Розрізняються зошити учнівські за кількістю аркушів. Можуть мати 12, 18, 24, 36, 48 і 96 аркушів. Для молодших класів використовується мінімальна кількість аркушів у косу лінію, коли діти тільки вчаться писати.  

Для старших класів вводяться в експлуатацію товари більшого обсягу. Зазвичай застосовуються на 18 аркушів. Клітинка або коса лінія вибираються залежно від предмета, для якого потрібно завести виріб.

Для першокласників обов'язковою є наявність червоних берегів. Лінії мають бути чіткими, без змазування, але водночас не сильно яскравими, щоб не різало очі. Формат шкільного приладдя має становити 170 на 210 міліметрів.

На задній стороні має бути вказана країна-виробник, бренд, штрих-код, сорт, артикул, товарний знак, стандарт, за яким випускається. Часто ззаду є корисні підказки для школярів: алфавіт російський, український або англійський, формули з фізики й математики, система вимірювань тощо.

Під час купівлі неякісної й ненадійною продукції можна завдати шкоди здоров'ю дитини. Такі вироби можуть містити небезпечні домішки в складі матеріалів, з яких виготовлені. Можуть викликати алергічні реакції або подразнювати слизові оболонки. Тому не варто економити на такому приладді.

Потрібно купувати товари відомих виробників. Надання гарантійного талона та сертифіката якості обов'язкове. Цінова політика досить різна, але не варто забувати, що від цього залежить якість. Під час купівлі та вибору зошитів учнівських варто прочитати і прислухатися до відгуків, порад досвідчених людей або тих, хто вже використовує таку продукцію.

Показати ще