Екстер'єр залежить не тільки від облицювання будинку, зелених насаджень та артоб'єктів, значення також має тротуарна плитка — бетонна або гранітна. Перший варіант зарекомендував себе з позитивного боку. У нього широка сфера застосування. Матеріал на основі бетону призначений:

  • для тротуарів у громадських місцях і алей у парках;
  • для доріжок будинкових територій;
  • для доріг у межах міста;
  • для паркінгів і заправок;
  • для зупинок і перонів громадського транспорту.

Бетон також можна використовувати як паркувальну решітку й бордюр.

Така затребуваність зумовлена якісними характеристиками цього будівельного матеріалу. Він міцний, зносостійкий і естетичний. Вироби з нього вирізняються великим різноманіттям. Виробники пропонують елементи будь-якого кольору. Додатково вони прикрашаються візерунками.

Переваги бетонної тротуарної плитки

Різноманітна сфера використання, міцність і естетичність — не єдині переваги цього різновиду мощення. Інші плюси:

  • стійкість до будь-яких погодних чинників в Україні — у спеку бруківка не стає м'якою, вона не вбирає вологу та не деформується в мороз;
  • стійкість до впливу хімікатів — під час дорожніх робіт використовуються різні реагенти, вони не викликають реакцію в бетону;
  • здатність витримати великі навантаження — покриття не отримає ушкоджень під час проїзду вантажного транспорту;
  • простий монтаж — у разі дотримання технології укладання не викличе труднощів, воно не зажадає спеціального обладнання, бетонну тротуарну плитку можна укладати під будь-яким нахилом;
  • нескладний демонтаж — бруски легко зняти з доріжки, якщо буде потрібне проведення підземних комунікацій, їх також просто повернути на місце.

У разі правильного укладання основа з бетону послужить як дренаж. На ньому не накопичуватиметься волога та не з'являтимуться калюжі. Вода стікатиме вниз і вбиратиметься в землю.

Вібропресовані елементи для мощення

Бруски для тротуарів виготовляють трьома способами - вібропресуванням, вібролиттям і гіперпресуванням. У першому випадку суміш викладають у форму, розташовану на столі, що вібрує. Зверху кладеться пуансон — спеціальний прес. Він тисне на розчин, поки він не стане твердим. Після закінчення циклу пуансон піднімається. Це процес повністю автоматизований. Вібропресування дає змогу виготовити цеглини простих геометричних форм. Отримана продукція вирізняється високими експлуатаційними властивостями. Вона міцна та морозостійка. Вироби зберігають свій первісний вигляд упродовж багатьох років. Вони не стираються й не вигоряють на сонці. Бруски мають шорстку фактуру. Їх можна піддати додатковому обробленню — шліфуванню або поліруванню. Також на вібропресовану бетонну тротуарну плитку можна нанести смуги антиковзання.

Вібролиті бруски — виготовлення та якісні характеристики

Технологія виробництва не набагато відрізняється від попереднього різновиду. Розчин поміщається в гумові або пластикові форми. Їх ставлять на вібростіл. Потім суміш утрамбовується. Вона не піддається додатковому пресуванню й навантаженню. У зв'язку з цим процес займає більше часу, ніж вібропресування. Після утрамбування розчин відстоюється впродовж 12-15 годин. Технологія вібролиття дорожча. Відповідно, і ціна продукції вища.

За якістю вібролита продукція ні в чому не поступається вібропресованим варіантам. А за естетичністю вона навіть перевершує їх. Вібролиті вироби можуть мати будь-яку форму, колір і візерунок. У них блискуча фактура. Вони мають оригінальний та презентабельний вигляд. У вібролитої тротуарної плитки один огріх — взимку вона покривається тонким шаром льоду. Однак виробники виправили цю ваду. У процесі виготовлення вони додають особливі модифікатори та пластифікатори.

Гіперпресування

Є ще один спосіб виготовлення покриття для алей і доріг. Він являє собою «холодне зварювання». Розчин отримують за допомогою перемішування під високим тиском. Пресування здійснюється за кілька етапів. У процесі з виробів видаляється повітря. Ця технологія дає змогу отримати міцний універсальний будматеріал. Різноманітність дизайнерських рішень надає можливість втілити будь-які ідеї в екстер'єрі. Гіперпресовані цеглини мають невелику вагу. Їх легко укладати. Бруски не втрачають первинних властивостей під впливом вологи, сонця й перепадів температури. Вони витримують великі навантаження. Гіперпресовані вироби використовують не тільки для укладання тротуарів. Вони також підходять для оформлення цоколів і фасадів.

Естетичні властивості мощення

Ви можете купити бетонну тротуарну плитку будь-якого кольору: сірого, чорного, зеленого, коричневого, жовтого. Вона може бути однотонною й різнобарвною. Вироби можуть мати форму плити, квадрата, ромба. Їх можна викладати як паркет або мозаїку. Бруски можуть бути прикрашені оригінальним орнаментом. Вони стануть справжньою окрасою екстер'єру.

Показати ще 60 товарів