У наш час вуличному освітленню приділяють таку ж увагу, як і домашньому. Адже воно не тільки виконує свою основну функцію, гарантуючи безпечне та комфортне пересування в сутінку. Світильники також є частиною інтер'єру. Вони можуть стати справжніми прикрасами двору чи саду. Виробники випускають багато різних освітлювальних приладів для вулиці. Вони поділяються на кілька різновидів:

  • ліхтарі з рефлекторами — встановлюють на міських вулицях і дорогах, коли треба охопити велику зону;
  • прожектори — використовувані для точкового підсвічування об'єктів;
  • розсіяне зовнішнє освітлення — його створюють плафони рельєфної форми, на них можна часто натрапити в паркових зонах, на зупинках і пішохідних доріжках.

Перед тим, як купити вуличний світильник, потрібно визначитися зі способом монтажу й типом лампи. Важливе значення має джерело живлення та матеріал виготовлення.

Типи вуличного освітлення залежно від способу монтажу

Розрізняють підвісні, настінні, ґрунтові та вбудовані лампи. Підвісні варіанти прикріплюють до поперечної балки або кронштейна, вбитого в стіну. Вони використовувані для локального підсвічування. Такі пристрої вирізняються великою різноманітністю форм і розмірів. Виробники пропонують стилізовані пристрої. Широкий модельний ряд дає змогу підібрати варіант у двір, оформлений у будь-якому стилі садово-паркового мистецтва: східному, ретро кантрі, лофт, хай-тек.

Настінні світильники монтують до фасаду будівлі. Вони можуть освітлювати певну зону чи об'єкт. Також такі моделі можуть бути частиною системи декоративного світла.

Ґрунтові ліхтарики встановлюють прямо в землю. Стійкість їм забезпечують спеціальні шурупи. Такі світильники ставлять з обох боків алеї чи дороги. Також вони використовувані для декоративного підсвічування.

Вбудоване вуличне освітлення являє собою ряд LED-лампочок, вмонтованих прямо в тротуар, бордюр або стіну. Для освітлення доріг застосовують консольні пристрої.

Джерела світла

Ще недавно випускали лише лампи розжарювання. На них і сьогодні можна натрапити в садових і міських ліхтарях. Однак їх поступово витісняють довговічніші й економічні рішення:

  • галогенні;
  • люмінесцентні;
  • світлодіодні;
  • енергоощадні.

Галогенні світильники — це вдосконалені лампочки розжарювання. Їхній експлуатаційний термін вдвічі вищий, ніж у звичайних ламп. Люмінесцентні прилади також довго слугують. Однак у таких пристроях інтенсивність світла залежить від температури довкілля. Коли ртутний стовпчик опускається до нуля градусів, видимість світла меншає на 45%.

Світлодіодні світильники вирізняються тривалим терміном експлуатації, гарною продуктивністю та безпекою. У світлодіодів низьке енергоспоживання, що дає змогу заощадити витрати на електрику. Отже, найоптимальніший варіант для створення мережі зовнішнього світла — світлодіодні лампочки.

Джерело живлення

Ліхтар може працювати від мережі. Також виробники випускають акумуляторні та сонячні апарати. Вони мають обмежений термін експлуатації. Електричні прилади слугуватимуть довше. Щоб заощадити споживання енергії, вибирайте моделі з датчиком руху.

Для виготовлення світильників використовувані метал, дерево, пластик, кераміка. Від цього залежить довговічність і зовнішній вигляд виробу. Якщо ви вирішили купити ліхтар вуличного освітлення з металу, зверніть увагу, щоб він був покритий антикорозійним складом. Прилади мають корисні доповнення: антивандальний захист, пульт дистанційного керування та сутінковий датчик.

Поширені питання та відповіді

Вуличне освітлення: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Фасадний світильник Евросвет Solo-20 3 Вт (56666) на сонячній батареї з датчиком руху 109₴
Фасадний світильник Brille AL-264/6х1W NW LED IP65 BK (34-478) 370₴
Світильник фасадний ElectrO TS 6 Вт на сонячній батареї з датчиком руху (TS06SPS) 199₴
Вуличний світильник Delux Palace A002 60W E27 Чорне золото (90011337) 511₴

Вуличне освітлення

Показати ще