Мотузкові вироби — ваш міцний зв'язок із реальністю

Гнучка, міцна, легка, незамінна — і все це можна сказати про звичайну мотузку. Свого часу цей винахід перевернув історію людства та не втрачає важливості донині. Люди використовують мотузки з тих самих пір, як здогадалися прив'язати до палиці загострений камінь або кістку тварини й отримати в такий спосіб сокиру — одне з перших знарядь праці. Завдяки цьому кріпильному матеріалу виникло й мисливське спорядження — списи, стріли, молоти та навіть лук, основою тятиви якого теж була пружна мотузка. Мотузкові вироби відіграли вирішальну роль і в освоєнні нових земель. До винаходу колеса було ще далеко, а по річках та озерах уже попливли плоти: зв'язавши кілька колод докупи, людина поклала початок судноплавству. Загалом, яку сферу життя не зачепи, ніде в буквальному сенсі не вдасться далеко піти без мотузкових виробів: з їхньою допомогою добували дичину та рибу, діставали воду з колодязя, робили засоби пересування, будували будинки та ін.

Як і для чого виготовляють мотузкові вироби?

Перші мотузки виготовлялися вручну: з рослинних волокон і деревної кори скручували джгут. Але вони були ненадійними та недовговічними, і згодом люди стали придумувати ручні верстати для скручування. Способи скручування, механізми створення й технології ускладнювалися, з'явилися канати та троси. Свій внесок в удосконалення мотузкових виробів зробив навіть Леонардо да Вінчі, який на дозвіллі винаходив верстати для плетіння. Наприкінці 30-х років минулого століття з'явилися мотузки із синтетичних волокон — капрону, нейлону та поліаміду. Відтоді шнур із натуральних волокон відійшов на задній план, однак усе ще актуальний для певних видів господарської діяльності. Зупинимося докладніше на тому, де сучасний обиватель застосовує мотузки.

Мотузкові вироби в побуті.

  • Білизняні шнури. Жоден будинок не обходиться без пристроїв для сушіння білизни, і найпопулярнішим залишається звичайний шнур, натягнутий на балконі, у ванній або у дворі. Складається він із металевого осердя та синтетичного обплетення, яке роблять із ПВХ або поліестеру. Така конструкція використовується тривалий час та не розтягується під вагою одягу. Стандартна довжина наявних у продажу білизняних шнурів — 10, 15, 20 і 30 м.
  • Шпагати. Це кручені мотузки, що складаються з однієї або декількох ниток. Виготовляються як із синтетики, так і з натуральних матеріалів. Поліпропіленові використовують у сільському господарстві для тюкування сіна, підв'язування рослин, упаковування предметів та ін. З таким самим успіхом застосовуються джутові, бавовняні або лляні шпагати, до того ж ці матеріали вважаються найекологічнішими. Найстійкіші до механічних пошкоджень вироби — сизалеві. З них виготовляють кігтеточки для кішок.
  • Нитки. Ремонт одягу та взуття — не єдина сфера їх застосування. Як і деякі види шпагатів, нитки використовуються для прошивання документів та інших паперових матеріалів. Особливою стійкістю до впливу зовнішніх чинників, зокрема хімікатів, вирізняється поліамідна нитка. Водночас вона не токсична, тому з неї виготовляють рибальські снасті, тарні тканини для упаковування продуктів та ін.

Мотузкові вироби в спорті та туризмі.

  • Канати. Кручені мотузки з будь-якого волокнистого матеріалу. Синтетичні канати набагато міцніші від натуральних, але мають і деякі вади — наприклад, ковзають. Мають великий діаметр. У спортивній галузі використовуються для занять кросфітом, лазіння, перетягування.
  • Стропи. Вантажопідіймальні пристрої з надміцних матеріалів. Це може бути мотузка з приклеєним до осердя обплетенням, щоб уникнути сповзання, якщо зовнішній шар пошкодиться. Використовується як страховка в спортивному та промисловому альпінізмі. Також стропи конструюють зі спеціальних стрічок, прошитих за суворо вказаним алгоритмом. Такий інструмент годиться для підняття й транспортування різних вантажів, навіть найкрихкіших, із «примхливою» поверхнею.
  • Туристичні шнури. Мотузки з нейлону з плетінням, подібним до того, яке використовувалося в парашутах. Звідси ще одна їхня назва — паракорди, тобто парашутні шнури, «parachute cord». Паракорди використовуються переважно для виживання в екстремальних ситуаціях, але можна й у побуті з різною метою. Крім того, з паракорду виготовляють собачі повідці та нашийники, різні прикраси, обплетення для предметів.

 Попередньо вивчивши характеристики, ви можете купити мотузкові вироби в інтернет-магазині ROZETKA для будь-яких потреб та отримати гарантовано якісний товар.

Показати ще 60 товарів