Система обігріву будинку або квартири «тепла підлога» з'явилася на ринку порівняно недавно, але швидко сподобалася споживачам. З плином часу та з розвитком різних технологій це благо цивілізації вже не є розкішшю. Встановлення такої системи не займає багато часу та не є проблемою. Виробники пропонують своїм споживачам найрізноманітніші теплі підлоги з різними типами монтажу.

Різновиди теплої підлоги

Головне завдання цього товару — обігрів приміщення. Досить часто такі системи встановлюються у ванних кімнатах і туалетах під плитку, бо саме ця поверхня швидко вистигає і викликає дискомфорт у людини. Також деякі фахівці з монтажу підлоги встановлюють кабель під паркет, що робить кімнати більш затишними.

Абсолютно всі системи поділяються на чотири основні типи — водяні, кабельні, плівкові, стрижневі. Останні три види ґрунтуються на електронній формі роботи. Нагрівання здійснюється завдяки теплу, наявному в спеціальних кабелях, за якими проходить електричний струм.

Особливою популярністю користуються кабельні системи. Вони поділяються на кілька типів, що варто враховувати у виборі потрібної продукції. Також у підборі товару бажано відразу дивитися аксесуари та додаткові деталі. Усю потрібну продукцію для різних видів систем опалення можна розділити на такі види:

  • Одножильний кабель. Продукт є кабелем певного діаметра. Він виробляється з ніхрому, оцинковки, латуні та інших матеріалів. Під час подавання електрики вони починають нагріватися через ефект опору. Питома потужність у такої системи невелика, тому його доведеться встановлювати з маленькою відстанню один від одного.
  • Двожильний кабель. Набагато простіше щодо встановлення, ніж попередній тип. Два провідники тепла збільшують нагрівальну потужність системи, що робить її зручніше та простіше у встановленні.
  • Мати. Пристосування для водяної теплої підлоги. Їх виробляють із пінополістиролу. Завдяки ним зменшується втрата тепла, і воно прямує вгору. Мати стійкі до механічних навантажень і деформацій. Вони виконують такі основні функції — збільшують надійність підлоги, безпеку сусідів знизу, захищають теплоізоляцію від впливу цементу стяжки, а також можуть звукоізолювати приміщення.
  • Плівки. Є двома шарами щільного полімеру з нагрівальним елементом. Легкий і зручний монтаж такої системи. Його можна встановлювати без додаткового покриття бетонною стяжкою. Його прокладають під ламінат, паркет, ковролін, плитку та інші покриття.
  • Терморегулятори. Обов'язкова деталь, що дає змогу підвищувати ефективність роботи теплої підлоги та зручність її експлуатації. Він допомагає регулювати, вмикати, вимикати систему, фіксувати режим роботи для певної пори року. Під час вибору варто враховувати потужність, оскільки коректна робота всього приладу залежить від правильного співвідношення й підбору всіх деталей.

Переваги та недоліки систем

Пристрій «тепла підлога» має безліч позитивних властивостей. Головними плюсами є рівномірний розподіл тепла по всій кімнаті, відсутність конвекційних потоків, стабільна температура в приміщенні. За умови правильного встановлення можна з легкістю регулювати рівень нагріву, а також буде гарантовано безпечне та довготривале використання.

Кожен із видів системи має свої переваги та недоліки, і перед їхнім вибором потрібно ознайомитися з усіма показниками. Ще потрібно знати та розуміти, під яке покриття можна встановлювати теплу підлогу від компанії Теплолюкс або від будь-якої іншої компанії.

Водяний пристрій має низьку ціну на обладнання та всі необхідні елементи. Ще в них дешеві теплоносії, що істотно знижує плату за користування такою системою. Однак відгуки багатьох споживачів говорять, що під час монтажу потрібно дотримуватися особливої технології заливки стяжок, щоб не пошкодити елементи. Така система також не підійде для багатоквартирних будинків, бо вода з каналів потім потрапляє до інших сусідів у кран.

Кабельна тепла підлога має гарні показники експлуатації та такі ж низькі витрати на подальше споживання. Але в процесі роботи система виробляє електромагнітне випромінювання, й встановлення не потребує великих витрат.

Найбільш універсальним вважається плівкове покриття, оскільки воно поєднується з фінішними оздоблювальними матеріалами. Поверх цієї системи можна покласти ламінат, кахель, лінолеум, ковролін. Система містить багатьох прихованих контактів, які потрібно ретельно протестувати, тому період монтажу може ускладнюватися. Під час прокладання у верхній поверхні з'являються додаткові розтрати.

Показати ще 60 товарів