Всілякі паркани й огорожі виконують безліч корисних функцій. Вони дають змогу позначити межі ділянки та зонувати простір двору. Огороджувальними конструкціями відмежовують приватні будинки й дачі, спортивні й дитячі майданчики, автостоянки й АЗС, аеропорти й автомагістралі, промислові й тваринницькі комплекси. Виробники пропонують великий вибір виробів. Вони розрізняються за матеріалом виготовлення, розміром, формою, кольором. Таке різноманіття дає змогу підібрати варіант для будь-якого завдання. Огороджувальні секції не тільки виконують свою пряму функцію відмежування. Вони також беруть участь у створенні екстер'єру. Різноманіття форм і забарвлень дає змогу втілити в життя будь-які ідеї ландшафтного дизайну.

Огорожа надає можливість почуватися в безпеці. Вона приховує від стороннього погляду ділянку та стає відчутною перешкодою для зловмисників.

Що потрібно врахувати за відмежування ділянки?

До вибору загородження потрібно поставитися з відповідальністю. Воно має бути міцним, надійним і стійким до погодних чинників. Саме таку продукцію пропонує інтернет-магазин Rozetka.

Для повноцінного забору й огородження вам знадобляться такі конструктивні елементи:

  • парканні секції — зварні, штакетні, замість них можна використовувати сітку з оцинкованої сталі або рабицю;
  • стовпи — металеві, пластикові;
  • ворота, шлагбауми, хвіртки — тип вхідного елемента залежить від призначення ділянки.

Додатково знадобляться парканні ковпаки, кріплення й аксесуари. Для прикрашання можна придбати всілякі ковані елементи — завитки, кронштейни, поруччя.

Типи основних секцій

Секційні паркани й огорожі — найкращі рішення для дому, заміського котеджу або дачі. Вони є вертикальними або горизонтальними смугами, набитими на основу. Секції розміщуються між збірними стовпами. Секційні відрізки можуть бути металевими та дерев'яними. Вони бувають суцільними та штакетними. Паркан і собі може бути одинарним і подвійним. Для дачних ділянок також нерідко вибирають сітку-рабицю. Це недороге практичне рішення.

На промислових об'єктах, автомагістралях і аеродромах частіше використовується зварна сітка для паркана. Також вона застосовується як спортивна огорожа. Цей варіант відрізняється міцністю і простим монтажем. Доставка сітки не викличе труднощів, оскільки вона перевозиться у формі рулонів. Цю ж конструкцію можна реалізувати на приватній ділянці.

Особливості парканів та огорож

При виготовленні огорож використовуються такі матеріали:

Від матеріалу залежить ціна й експлуатаційні характеристики виробу. Найміцніші й довговічні рішення — метал і бетон. За гарної обробки деревина буде їм мало поступатися. Але коштує вона дорожче.

Рулонні сітки можуть бути зроблені зі сталі, оцинкованого дроту та вологостійких полімерних тканин.

Окрему категорію огорож складають живоплоти. Вони створюються із зелених насаджень. Таке рішення має ефектний вигляд. Але в теплу пору він вимагає спеціального догляду. У холодний сезон насадження втрачають свої естетичні властивості. Сучасна відповідь — штучна огорожа. Вона створюється з полімерних матеріалів зеленого кольору. Вони натягуються на сітку. Штучний аналог має не гірший вигляд, ніж жива рослина. Він не вимагає особливого догляду та зберігає свій початковий вигляд круглий рік.

Дизайн конструкцій і воріт

Будь-яка огорожа, паркан і ворота є частиною екстер'єру, тому важливе значення має їхній дизайн. Розрізняють:

  • Classic — універсальне рішення, яке матиме гарний вигляд з будь-яким котеджем;
  • Modern — красивий стиль, для якого характерні плавні лінії й орнаменти;
  • Hi-Tech — сучасний мінімалістський напрямок в архітектурі.

В Розетці ви зможете підшукати варіант для будь-якого ландшафту.

Для доступу на обгороджену територію потрібно подбати про хвіртки. Для в'їзду транспорту потрібно поставити ворота. Вони бувають промисловими та гаражними. Модель залежить від призначення огороджуваного об'єкта. У громадських місцях можна встановити шлагбаум. Важливо, щоб усі елементи поєднувалися за колірною гамою.

Аксесуари для огорож

Для монтажу знадобляться кронштейни, анкерні опори та кріплення. Кронштейни покликані захищати прилеглу територію. Вони є Г-подібними навісами, прикріпленими до стовпів. Анкерні опори використовуються, коли немає можливості забетонувати стовпи.

Як декор виступають художні елементи кування. У Розетці можна купити паркан і всі елементи для його встановлення. Продукція, представлена в інтернет-магазині, відповідає суворим стандартам якості. Доставка виконується по всій Україні.

Показати ще