Кожна техніка має особливий принцип роботи на батарейках або на акумуляторі, а впевнено ним користуватися допоможуть зарядні пристрої для фотоапарата певного типу. Зазвичай, всі прилади мають потрібний товар у комплекті, але не виключено, що з ними може щось трапитися за умови частої експлуатації. Або власник апаратури всюди носить із собою портативні вироби.

Купуючи відео або фото техніку, в комплекті з акумулятором йде шнур, потрібний для підзаряджання цього елемента. Він складається з двох частин — блок і дріт із вилкою. Сучасні виробники роблять ці деталі роздільними, щоб максимально компактно та зручно упакувати прилад у сумку. Бувають такі моделі старого варіанту, де обидві частини з'єднані, але їх функційність від цього не стає гіршою.

Різновиди зарядок

Усі пристосування для заряджання акумулятора бувають різного типу. Фірми виробники роблять їх унікальними, щоб покупець вибирав фірмові речі та звертався за консультацією до компанії. Фотографи та відеографи знають, що одним зарядним пристроєм для відеокамери або фото неможливо обійтися, оскільки під час знімання ще беруть участь світло, адаптери, спалахи та інша техніка. Кожну з них також потрібно заряджати, тому в сумці буває далеко не один прилад.

Фахівці з цього питання поділяють зарядні пристрої на три типи:

  • Для відеокамер. У таку апаратуру частіше встановлюють акумулятор, ніж батарейки, але вони також бувають різного типу. Є схожі на звичайні пальчикові, а є елементи відрядні. Під кожен тип потрібно підбирати відповідну модель пристрою.
  • Для фотокамер. Досить часто виробники Panasonic, Canon, Pentax, Nikon та інші фірми представляють однакові вироби, які підходять на інші моделі цієї самої компанії. Це дуже зручно, тому що можна швидко розв’язати проблему з пошуком виробу та додати зарядки. Але ось продукція від фотика не підійде для відео техніки одного виробника.
  • Універсальні. Цей вид призначається для підзаряджання будь-якої техніки. З його допомогою підвищуються показники і на фото виробів, і на відео. Він чудово справляється з певними завданнями та рятує багатьох майстрів у форс-мажори. Він підходить для заряджання телефонів, цифрових дзеркалок, відеокамер, пальчиків і мізинчикових акумуляторів. У комплекті з пристроєм, крім звичайного штекера, ще йде шнур для прикурювача авто. Він дає змогу заряджати техніку, навіть під час пересування.

Останній різновид пристрою для фотокамер є найпопулярнішим серед професійних майстрів. Насправді, конструкція продукції не така складна, як здається. Виробники роблять затискачі, легкими за напрямками, що дає змогу фіксувати батарею. Контактні групи також рухливі. Прилад сам визначає, який акумулятор поставили заряджатися. Його полярність і функціонує не гірше спеціальних.

Більшість товарів обладнані спеціальним індикатором. З його допомогою можна швидко визначити, коли батарея зарядилася та її можна діставати. Індикатор має два кольори — червоний і зелений. Перший відповідає за знижений заряд, а другий про повний заряд. Є такі моделі, де є жовтий колір. Він відповідає за середні показники й теж допомагає майстрам швидко визначити заряд, особливо коли потрібно швидко йти кудись.

Поради щодо вибору

У відгуках багато покупців стверджують, що на відео та фото техніку можна купувати не фірмові вироби. Гірше апарату від цього не буде, а майстер зможе знайти найбільш зручний та відповідний йому тип товару. Зарядні пристрої для відеокамер або фото бувають декількох типів — прості, автоматичні та інтелектуальні. Перший вид найбільш бюджетний. Він не вимикається за умови повного зарядження акумуляторів і користувачеві потрібно завжди контролювати цей процес. Наступні два типи найбільш вдосконалені. У них багато додаткових функцій і можливостей, від цього також зростає цінник.

У розв’язанні питання, як вибрати продукцію варто спочатку визначитися з цими показниками. Також потрібно враховувати тип батарей. Якщо випадково вибрати невідповідний, то продукція не буде підходити, а з'являться тільки зайві проблеми.

Рекомендується відразу дивитися на показники, а саме на кількість отворів для акумуляторів, незалежні канали, сила струму, струм розрядки та зарядки, час повної зарядки. Додатково продукція може оснащуватися такими функціями — режими заряд кожної батареї, захист від перегріву, тренування, попереднє розряджання, тест, вимірювання ємності, крапельне заряджання.

Показати ще 60 товарів