Які бувають жалюзі

Вертикальні або горизонтальні жалюзі — дуже простий та зручний спосіб захистити вікна від потрапляння в приміщення великої кількості сонячного світла вдень і місячного — вночі. Також, мало хто любить виставляти своє життя напоказ, а штори, здебільшого, занадто прозорі для виконання цієї функції. Часто цьому елементу побуту й дизайну не надається великого значення, ґрунтуючись на вузьку сферу застосування предмета. Однак, все просто тільки видається.

Як вибрати й на що звернути увагу? Десятки чинників впливають на практичність використання цього об'єкта. Немало важливо, з чого зроблені ці "віконниці". У виробництві можуть використовувати:

 • Бамбук;
 • Поліестер;
 • Пластик;
 • Текстиль.

Якість і вартість безпосередньо залежать від матеріалу, з якого був зроблений продукт. Бамбукові моделі популярні завдяки тому, що протистоять волозі й вважаються одними з найбільш довговічних. Головна перевага в тому, що вони не вигоряють на сонці й з плином часу зношуються не так сильно, як текстильні аналоги. Якщо брати товар із бамбука, то потрібно обов'язково враховувати співвідношення його розміру й параметрів віконної рами. Матеріал може прогинатися під власною вагою. Плюс поліестерових "віконниць" у тому, що їхній дизайн максимально різноманітний, на відміну від звичайних бамбукових і пластикових. Пластик, як матеріал широкого використання, має великий попит і відомий своєю надійністю за невеликі гроші. Ситуація з жалюзі не є кардинально іншою — вибір цього товару в більшості споживачів часто падає на пластикові зразки. Вони мають попит у споживачів через практичність і легкість у прибиранні поверхні, у разі осідання пилу або бруду. За міцністю та надійністю теж не поступаються конкурентам, а часто навіть і випереджають за цим критерієм. Тканинні або текстильні — золота середина між шторами або металевими жалюзі.

Видова класифікація

У цього товару багато різновидів, наприклад ролети, порівняно молодий представник цієї категорії. Виробники класифікують товар за різновидами. Вони бувають такі:

 • Пластикові жалюзі. Стандартний варіант, що закріпився в побуті вже дуже давно. Рухаючись традиційним шляхом, багато господинь віддають перевагу такому захисту. Треба пам'ятати, що такий матеріал не стійкий до високих температур і навряд чи підійде для використання на тривалий період.
 • Ролети тканинні. Рулонні штори практичні й використовуються не тільки в житлових приміщеннях, але також вони трапляються і в закладах громадського харчування, ресторанах і навіть у дорогих торгових комплексах. Ці штори мають особливий функціонал, вони захищають приміщення не тільки від світла, але і від нагрівання. Можуть управлятися за допомогою пульта, вручну і пружинним механізмом.
 • Ролети бамбукові. Гнуться під власною вагою, добре піддаються прибиранню, вологостійкі, лаконічний зовнішній вигляд.
 • Римські штори. Це полотно, у яке рівномірно вставлені щільні планки. Складно назвати це віянням моди, позаяк історично цій конструкції вже дуже багато років, однак, затребувані вони стали недавно.
 • Напрямні для роло. Не належать до різновидів жалюзі та штор. Допоміжний матеріал для спрощеного використання рольвіконниць та їхніх похідних.
 • Роликові магніти. Використовуються для надійної фіксації нижньої частини рулонних штор. Відсутність такої одвічної проблеми, як ролети, що бовтаються і гримлять, неабияк полегшить життя.
 • Ланцюгові механізми. Зручний пристрій цього механізму дасть змогу вручну контролювати висоту розташування штор.

Здавалося б, простий предмет, основу якого створюють пластикові або дерев'яні пластини, розташовані вертикально або горизонтально, без додаткового функціонала. Насправді, дуже легко помилитися під час вибору такого віконного "захисту". Є сотні різновидів і підвидів, кожен із яких може як врятувати житло від яскравого сонця й доповнити інтер'єр, так і повністю його зруйнувати і спричинити велику кількість проблем. Планки жалюзі можуть гнутися від сильного впливу тепла, цей варіант, відповідно, не підходить для приміщень зі світлим боком. Також деякі жалюзі можуть бути небезпечні для дітей. Тому під час вибору рекомендується дивитися не тільки на зовнішній вигляд, але й на характеристики товару.

Показати ще 60 товарів