Що таке окуляри віртуальної реальності та якими вони бувають

VR-окуляри — пристрій нового покоління, що дає змогу бачити те, що недоступне іншим. Обладнання, що здавалося чимось дивовижним і екзотичним раніше — тепер трапляється на кожному кроці. Зовні являє собою пластиковий корпус із лінзами. За ними розташовані два екрани, у деяких випадках – один. Картинки, що виводяться на різні частини дисплея ідентичні, проте адаптовані окремо під праве й ліве око. Між цими відсіками є тонка грань, яка не дає змогу одному очному яблуку спостерігати проекцію, що проеціюється для іншого.

Формат 3D зумовлений тим, що кожне око бачить свою картинку з різних ракурсів. Щоб людина могла пересуватися у віртуальному просторі, у механізм вбудований спеціальний датчик — гіроскоп, який відстежує повороти голови. Схожі датчики виробники використовують для смартфонів і забезпечують поворот екрана.

Класифікація VR-окулярів за видами, підвидами й різновидами

Є три основні класифікації таких шоломів. Перша може бути застосована залежно від пристрою-провідника. Це може бути персональний комп'ютер, смартфон, консоль або приставка, вони можуть бути просто автономні або для телевізора. Переваги полягають у тому, що можна дивитися фільми й мультфільми у 3D-форматі, грати у звичайні ігри для ПК. Недоробок полягає лише в тому, що для використання потрібен комп'ютер високої потужності. Практично всі моделі такого плану мають високу вартість.

Апарат, що працює безпосередньо через телефон практичний і зручний тим, що фільми й серіали у 3D-окулярах можна дивитися не тільки вдома, а й у літаку, поїзді, машині або просто в будь-якому громадському місці. Можна запускати будь-які мобільні ігри. Автономні примірники мають багато спільного з мобільними, однак не вимагають наявності якісного смартфона.

Друга типізація відповідає за додаткові функції й деталі цих шоломів. За другорядним устаткуванням вони діляться на окуляри:

  • З РК-засувами. Сьогодні є багато підвидів окулярів віртуальної реальності, але основними вважаються два — пасивні й активні. Останні також називають засувними, у них рідкокристалічні засуви по черзі закривають праве й ліве око, поки проектор, з яким вони пов'язані, виробляє кадри для того чи іншого ока відразу. Такого різновиду пристроям потрібне автономне живлення й портативний датчик сигналу, часто він передається за допомогою інфрачервоного променя, хоча можна знайти примірники з радіосинхронізацією.
  • З OLED-дисплеями. Не одна людина, навіть досвідчена, не знає, що це, не дивно — винахід є новітньою розробкою вчених. Цей пристрій виготовлений з використанням органічних світлодіодів. Такі дисплеї надзвичайно яскраві й мають широку роздільну здатність.
  • Поляризаційні. Вище розповідалось про два типи цього продукту. Поляризаційні належать до пасивних.

Як зробити правильний вибір

Як вибрати VR-окуляри — питання не таке вже й легке. Залежно від сфери застосування, окуляри бувають різними. Мало хто знає, але цей апарат використовує авіація й державні служби. В умовах недостатньої освітленості вони допомагають пілотам відображати погано видимий простір. Інші служби, наприклад, поліція й пожежники, використовують нашоломні дисплеї, вивчаючи тактичну та стратегічну інформацію, оскільки працює це чудо техніки в універсальному форматі. Також вони залучені до роботи в медичній галузі, в інженерній, науковій та спортивній. Крім цього, завдяки цьому агрегату можна просто насолоджуватися відеоіграми в умовах віртуальної реальності, на заздрість усім навколо.

Будь-який користувач може умовно поділити всі моделі на три групи: бюджетні, середнього цінового сегмента й дорогі. На ціну впливає матеріал корпусу. У дешевших варіантах коробка виготовлена зі щільного картону. Ще вплив на ціну має потужність акустичної системи. Відповідно, чим вона краща — тим дорожчий примірник. Звісно, не найбільш досвідченим користувачам складно буде відразу у всьому розібратися. На допомогу таким покупцям приходять спеціальні сайти підтримки та відгуки досвідчених споживачів.

Показати ще 60 товарів