Поставити потрібний штамп або дату допоможуть датери, які є різновидом друку. Жодна серйозна організація не обходиться без цього предмета. Він є таким індивідуальним, як звичайна мокра печатка, яку ставлять на багатьох документах. Назва виробу говорить сама за себе, він не містить назви компанії на поверхні, а розставляє дати й числа на тканинних, пластикових деталях або папері. Він легко змінюється залежно від ситуації. Часто можна побачити роботу приладу на продукції в супермаркетах. Це термін придатності, дата випуску або маркування. Наявність такого агрегату обов'язкова для будь-якого виробництва.

Різновиди датерів

Сучасні виробники неабияк розширили можливості й різновиди датерів. Є такі різновиди.

Ручний датер. Такий різновид має прийнятну цінову політику, коштує дешевше за інші різновиди. Саме тому настільки популярний серед споживачів. Але зручний він тільки для невеликих компаній, які працюють із мінімальним обігом товару. Адже проштампувати великий обсяг продукції вручну нелегко. Як наповнювач використовують фарбувальну стрічку й сухе чорнило.

Автоматичний датер дає змогу розставляти штампи без втручання людини. Це зручно в разі великого обігу, він швидко та якісно розставить дані на різних етикетках, пакетах та інших поверхнях. Дата ставиться за допомогою невеликих коліщаток, розміщених угорі або збоку. Чорнило наноситься за допомогою терму чорнила, напис утворюється за допомогою витіснених букв.

Є самонабірні типи датерів, вони дають змогу власнику самостійно набирати потрібний текст, ставити потрібну дату. Інформація змінюється легко, в разі помилки стирається. Текст наноситься двома мовами, місяць прописується буквами й цифрами.

Останнім варіантом будуть цифрові моделі. Більш удосконалені та зручні варіації міні-приладів. Цифри та інші слова наносяться на упаковку за допомогою лазера, потрібні слова вводяться як на комп'ютері. Також датери бувають: стрічковими, простими, бухгалтерськими з вільним полем, механічними.

Матеріали виготовлення й дизайн

Найчастіше під час виготовлення виробів використовують метал або пластмасу.  Зрозуміло, моделі, виготовлені з металу, слугуватимуть довше за інших. Коліщатка, притаманні всім різновидам датерів, виготовляють із тої самої сировини, іноді бувають комбінованими. Наскільки зручне таке поєднання, розкажуть тільки користувачі.

Що стосується дизайну, часто штампи обладнують вільними полями, це допомагає залишити місце для додаткових символів. Наприклад, банківські печатки розміщують не тільки дату, а й назву банку, прізвище начальника. На складах позначають прострочений товар різними словами. Такий маленький пристрій виконує багато корисних функцій.

Принцип роботи

Технологія примітивна й легка. Усередині будь-якого штампового пристрою містяться спеціальні невеликі подушки, просякнуті спеціальною стійкою фарбою. Притискаючись до неї, лицьова частина випинає частини, змащуючи їх барвником. Після цього, стикаючись із різними поверхнями, виріб друкує інформацію. Якщо раніше вони були чорно-білими, то сучасні девайси містять кольорові фарби. Тоді символи легше розібрати, вони відокремлюють слова, наприклад, назву й дату. У такому разі подушечка ділиться на дві частини. Рідина не перемішується, рівномірно поділяє відтінки. Різниця датерів та печаток у тому, що вони мають додаткові колеса, здатні збільшувати кількість значень.

Поради щодо вибору

Обираючи товар, потрібно дотримуватися невизначених оцінних характеристик. Гарна продукція має певну вартість, яка мусить бути виправдана довгою експлуатацією та якістю. Насамперед треба оцінити габарити й зовнішні особливості предмета. Від розмірів залежить зручність експлуатації, занадто великий предмет спричинить дискомфорт, підійде середній розмір. Якість виготовлення корпусу розповість про роботу інструмента в майбутньому. Якщо датер китайський, виготовлений неакуратно, краще відмовитися від покупки.

Матеріал, з якого виготовлений корпус виробу, — важливий аспект. Залізний працюватиме довше, але має вагу. Пластмасовий агрегат легший, але не досить міцний. І бажано добирати варіанти з наявністю вільного поля, це розширить можливості придбаного товару. Якщо купувати такий товар уперше, краще почитати відгуки, прислухатися до порад.