Правила вибору та класифікація аксесуарів для каміна

Каміни завжди були окрасою будь-якого інтер'єру, яка так само вимагала турботи й догляду за допомогою аксесуарів для каміна. Затишне потріскування дров у топці, плед на кріслі-гойдалці робить тихі сімейні вечори перед цим елементом декору, безсумнівно, приємним проведенням часу. Але для підтримування чудового естетичного вигляду, потрібне використання достатньої кількості пристроїв, що допомагають людині в цьому. Сторіччя тому в найшикарніших європейських будинках наймали навіть спеціального працівника для тримання каміна в чистоті й порядку. А зараз будь-який власник подібного декору може самостійно подбає про чистоту й естетику, і зовсім необов'язково платити комусь іншому.

Різновиди продукції:

Перш ніж перейти до різновидів камінних деталей, варто зауважити, що є кілька різних типів декоративних печей, основні — це класична, що працює на дровах, вугіллі та екокамін. З цього критерію можна починати підбір аксесуарів.

  • Біопаливо. Нова розробка для людей, які не хочуть шкодити екології. Використовується як паливо для камінів. Являє собою біологічну сировину, що виготовляється з перероблених відходів життєдіяльності живих і рослинних організмів. Незаперечною перевагою для цього різновиду палива є те, що воно не шкодить довкіллю й людині, а також у процесі його горіння утворюються рівні язики полум'я, які практично не відрізняються від вигляду полін, що палають.
  • Декоративний захисний екран. Цей аксесуар для каміна класичного типу. Має дві основні функції: захисну й декоративну. Матеріал, з якого виготовляють камінні захисні екрани, прямо залежить від цих самих функцій. Так само є класифікація за конструкцією: вбудовані й складені. Перші встановлюються разом із каміном, а інші — тільки на час горіння. Основні матеріали для виготовлення: метал, представлений, подібно до класичних кованих доповнень, термостійкий посуд і непальна тканина, шовк. Кожен із цих матеріалів має свої переваги й вади.
  • Тримачі для аксесуарів. Використовується тільки в комплекті з деталями до класичного типу, як-от: відерце для вугілля й золи, кочерга, щипці та ін. Являє собою кований елемент декору, що поєднується з основним дизайном. Зручні й практичні у використанні. Зроблені зі сталі, чавуну або латуні. Так само використовуються для електронних і екокамінів як зовнішній аксесуар.
  • Камінний набір. Необхідне доповнення до класичного типу печі. Бувають декількох різновидів, це залежить від комплектації: стандартні й розширені. Найчастіше туди входять базові елементи догляду за чистотою каміна. Що стосується стилістичних рішень і матеріалів, то за цими двома аспектами прекрасно поєднується із загальним дизайном зони.
  • Кошик для дров. Базовий елемент для використання класичного типу декоративної грубки. Зручна й практична в застосуванні, може бути виготовлена з будь-якого матеріалу, який підходить під загальне рішення камінної зони.

Принципи вибору

Треба зазначити, що більшість аксесуарів для каміна мають не тільки практичну користь, але й мусять гармоніювати із загальним стилістичним рішенням будинку або квартири. Важливо пам'ятати, що у виготовленні таких речей використовуються різні техніки, що дає різний зовнішню дію. Щоб не прогадати з відповіддю на питання: «Як вибрати стиль?», Можна попросити поради в близьких, або ж звернутися по допомогу до відгуків людей, що вже використовують уподобане вам доповнення.

Основний принцип для вибору таких речей — це тип каміна й частота його використання, а також побажання облаштування камінної зони. Не всі різновиди камінних аксесуарів буде доречно використовувати, наприклад, для екокамінів. Важливо звернути увагу на матеріали, з яких буде виготовлений той чи інший предмет, чи буде його використання доречним у цій формі, а також чи буде він гармоніювати із зовнішнім середовищем. Що стосується фінансового складника купівлі, все залежить знову-таки від матеріалів і технік, використаних у виготовленні. Загалом ціновий сегмент не можна назвати бюджетним. Але для комфорту й затишку в домі потрібно докласти чималих зусиль, і це обов'язково окупиться згодом позитивними емоціями.

Аксесуари для камінів

Показати ще 60 товарів