Що таке студійні монітори

Звукооператор чи просто працівник аудіостудії знає, що є такі студійні монітори та інші їхні різновиди. Простіше кажучи, цей девайс являє собою звичні колонки, а ніяк не дисплей, як можна подумати, зважаючи на назву та відгуки.

Однак простим цей товар назвати просто неможливо. З технічного боку, його вважають навіть багатофункціональним. Належить до категорії акустичних систем особливої потужності. Місцем використання є професійні студії. Центральною функцією приладу називають контроль звучання під'єднаних музичних інструментів та іншої апаратури. Також застосовуються для контролю якості відтворюваного звуку під час зведення композицій. Головне призначення — не прикрашення звучання, а зовсім навпаки. Вони слугують пристроєм для показування звукорежисеру всіх нерівностей записаної пісні. Відповідно, звідси й назва товару, адже мета — виявлення й демонстрація похибок звуку.

Є й студійні монітори з вбудованим відеоекраном, які показують вади зображення, а іноді цей процес поєднується зі звукоконтролем. Вони належать до дорогого сегмента продукції. Вирізняються інноваційністю й технічними параметрами, які відповідають усім контролям якості. До чинників, які впливають на працездатність, належить ширина діапазону передаваних частот. Чим більше частот розпізнає агрегат, тим якісніше він працює.

Потужність, загалом, — параметр, який має практично кожен електроприлад. Що стосується цієї продукції, тут потужність відіграє початкову роль. Однак особливо турбуватися щодо цієї властивості не варто. Адже більшість моделей виділяють звукові відтінки вже на невеликій частоті, приблизно тридцять — п'ятдесят Вт. Тобто не доведеться задавати максимальну гучність, щоб почути всі найдрібніші деталі, чого не скажеш про звичайні різновиди та простіші аналоги.

Як уже стало зрозуміло, характеристики й функціональні можливості потішать споживачів, навіть посередньо знайомих із музичним обладнанням. А оскільки це диво техніки має доступну ціну, придбати його собі дозволить і звукач-початківець.

Різновиди

Асортимент студійних моніторів дуже широкий, і вибір не становитиме труднощів. Але все-таки варто приділяти увагу підвидам, які підходять виключно для певної мети. Наприклад, є різновиди, які розрізняються за рекомендованою локацією використання. Домашні називаються девайсами ближнього поля. З технічного боку, вони прості у використанні та встановленні. Рекомендовані малодосвідченим користувачам. Їх розміщують у невеликому радіусі від господаря.

Також у продажу знайдуться варіації середнього й дальнього поля. Другі досить популярні у професійній сфері та подібних галузях. На відміну від першого типу, розміщують на великій відстані від об'єкта, оскільки мають підвищену потужність.

Крім цієї класифікації, фахівці виділяють різновиди в певну типізацію. Вони бувають такими:

  • Односмугові. Характеризуються одним динаміком, не особливо потужні. Забезпечують глибокий басовий ефект. Допомагають у встановленні найважливіших звукових налаштувань.
  • Двосмугові. Такі студійні монітори ідеально підходять для діджеїв та працівників клубів, які контактують із подібною апаратурою. Мають вбудовані підсилювачі для передавання великих звукових хвиль.
  • Трисмугові. Висококласні компоненти забезпечать те, що не буде вібрації на високих нотах. Вбудований спеціальний еквалайзер, який регулює самостійно всі режими. Також на них розміщені декілька тумблерів.

Складно відразу вирішити, які з них обрати. Це зрозуміло, адже питання порівняно делікатне та вимагає ретельного підходу й обізнаності в цій темі.

Прилад також універсальний, адже стане в пригоді не тільки для пошуку дефектів, але й буде досить зручним для прослуховування різних типів якісної музики, з огляду на високотехнологічність динаміків і наявність великої кількості додаткових режимів відтворювання. Ідеально підходять для всіх музичних жанрів, починаючи від важкого року й закінчуючи класикою.

Показати ще 60 товарів