Головна техніка, яка є в будинку в справжнього чоловіка — це шурупокрут і біти. З їхньою допомогою можна швидко й без зусиль вкрутити болти, шурупи, а також інші подібні деталі у будь-яку поверхню. Біта має вигляд шестикутника. Одну його сторону закріплюють у спеціальний прилад, а другим чіпляють вкручуваний предмет. Під час вибору потрібної насадки в будівельному магазині краще взяти зразок, оскільки асортимент цього елемента занадто великий, і можна легко помилитися з необхідним розміром.

Біти: різновиди та особливості вибору

Під час вибору насадки на дриль бажано брати із собою пристрої. Важливо, щоб була хороша фіксація елемента з шурупокрутом, оскільки це робить роботу якісною і збільшує термін експлуатації техніки.

Абсолютно всі біти поділяються за різними критеріями. Переважно в будівельному магазині потрібно вибирати інструменти відповідно до майбутніх завдань. Можна вибрати плоскі, шестигранні, використовувані для болтів, для гіпсокартону та тригранні біти. Основні насадки викруткові поділяються на такі різновиди:

  • PH (хрещаті);
  • PZ (хрещаті);
  • Шестигранні;
  • SL (шліцові);
  • Spline;
  • Torx;
  • Tri-Wing/TW (трипелюсткові).

Абсолютно всі деталі для шурупокрута мають різний матеріал і нанесене покриття від пошкоджень. Також їх відрізняє різна цінова політика. Термін експлуатації елемента можна визначити за маркою сталі. Найнадійнішими вважаються насадки з позначенням Cr-V і Cr-Mo, що вказує на сплав хром-ванадій і хром-молібден. Міцність і твердість виявляється за покриттям голівки. Слугувати довго без появи корозії він може з додатковим покриттям титаном, нітритом титану, нікелем або вольфрамом. Якщо під час виготовлення виробник використовує неякісну сталь, то шліци швидко стираються після декількох застосувань.

Якщо правильно підібрати додаткові магнітні деталі до дриля, то можна прискорити роботу і її якість. Щоб вибрати гарну техніку, треба спочатку вибрати надійний магазин. Такі прилади краще купувати в спеціалізованих будівельних торгових точках, де досвідчені консультанти підкажуть і допоможуть підібрати потрібний біт.

Потрібно враховувати сталь насадки, різновиди її згадувалися трохи вище. Якісні матеріали слугуватимуть покупцеві куди довше, ніж дешеві аналоги. Й останній момент — це наявність захисного покриття. Бажано для кожного дриля підбирати відповідні насадки однієї марки. Тоді і прилад слугуватиме довше, і результат роботи буде якіснішим.

Під час підбору відповідного елемента також варто вибирати їх за типом. У будівельних магазинах виділяють такі різновиди:

  • Тримачі для біт. Це універсальний прилад, який є з’єднувальним між самим інструментом і шурупокрутом. Він може утримувати в собі деталі від різного виробника, і водночас якість роботи не буде гіршати.
  • Набори біт. У них збираються всі елементи за розмірами, які можуть знадобитися під час експлуатації — біти, насадки, тримачі й додаткові інструменти.
  • Насадки. Різновид приладу, який має вбудований тримач в основі елемента. Його неможливо витягнути чи модернізувати.

Також усі елементи поділяються за більш основною класифікацією, у якій враховується робоча частина. Виділяють основні, спеціальні та комбіновані насадки. До першого типу належать прямі, зірочки, хрест і шестигранники. Другі інструменти мають складнішу конструкцію. Вони вже використовуються для вирішення вужчих завдань. У комбінованих робочі частини розмістилися на обох торцях, але в них різні розміри й конфігурація. Це дає змогу ефективніше та швидше досягати цілей.

Підсумки

Щоб насадка прослужила якомога довше, її потрібно правильно вибирати. Для цього бажано проводити експеримент із власним шурупокрутом або взяти в магазині схожу модель біти. Якщо інструмент добре та впевнено закріпився в голівці, то він слугуватиме довго. Водночас не повинно бути жодних сторонніх звуків і незручності в експлуатації.

Також для того, щоб додатковий елемент для дриля був довговічним, треба віддавати перевагу перевіреним фірмам і якісному матеріалу, з якого його виготовляють. Провідні компанії у виробництві бітів застосовують такі стандарти Phillips, Pozidrive, Slot, Torx hole, Tri wing, Torq-set. Всі вони використовуються в будівельних роботах і мають найвищі показники якості.

Показати ще 60 товарів