Важливою частиною ліжка є ковдра для накривання тіла. Зазвичай, виготовляється вона з використанням вовни, але останнім часом є також моделі із синтетичними волокнами. Зараз виробники пропонують широкий вибір продукції, різного розміру, кольору та матеріалу. Є також спеціальні комплекти ковдр із подушками. Продаються вони в зручних прозорих пакетах на змійках. У зимовий період її дуже зручно зберігати.

Різновиди ковдр

Тепла річ на ліжку — це обов'язковий атрибут будь-якої зими. Ця продукція рятує багатьох людей від замерзання й допомагає зробити ложе більш м'яким. Всі ковдри діляться виробниками за різними критеріями, але основний стосується розміру. Є дитячі моделі, розраховані на певний вік малюка, але вони менш практичні. Більш популярні серед покупців вироби шириною приблизно 150 см, а довжиною — 210 см. На європейському ринку класифікація розподіляється на трохи інші моделі. Називаються вони односпальними та полуторними.

Така ковдра не вважається універсальною. Під нею зручно спати тільки одній людині або дитині. Для двоспального ліжка та двох осіб підійдуть відповідні ковдри. Попри це, лікарі рекомендують кожній людині спати під особистим покривалом, оскільки це не викликає дискомфорту, покращує мікроклімат і запобігає частим порушенням сну. Двоспальна вовняна або синтетична ковдра часто має такі розміри: довжина - 200-220 см, а ширина - від 170 до 200 см. Ще є товари максі-розмірів, на 20-40 см більші, ніж вищезгадані варіанти.

Форма ковдри часто прямокутна або квадратна. Винятки трапляються, якщо в покупця нестандартне ліжко — кругле, овальне або іншої форми. Однак варто пам'ятати, що під такі незвичайні ковдри потрібні відповідні підковдри.

Товар поділяють ще за сезоном. На теплу пору його роблять легким, а на зимову — важким і щільним. Однак його товщина не говорить про те, що під таким виробом буде тепло. Тут роль відіграє наповнювач та його щільність. Класичним варіантом вважається пухова ковдра. Вона є майже в кожному домі, оскільки вважається найтеплішою.

Для набивання використовуються пір'я гусей, качок або гагар. Качині варіанти коштують дешевше за інші, але й за якістю гірші. У разі частого використання вона може стати грудкуватою. Головний мінус пухових ковдр у їхній натуральності. З одного боку, це має бути плюс, але в багатьох людей є алергія на такий наповнювач, тому вони стають мінусом і великою проблемою.

Також є моделі з вовни вівці, мериноса, лами та верблюда. Є ватяні, шовкові, бамбукові ковдри. Кожна з них підходить для певного типу покупців і добре зберігає тепло.

Поради щодо вибору

Досвідчені покупці та виробники радять споживачам дивитися на етикетку. Вона допоможе визначити, як вибрати товар із численного асортименту. На ній вказується матеріал, методи чищення та догляду, а також тканина чохла. Перед покупкою обов'язково потрібно перевірити продукцію на наявність хімікатів, домішок, додаткового просочення.

Під час вибору верблюжої ковдри бажано понюхати її. Це допоможе визначити, наскільки виробник якісно обробив сировину, як проходило очищення й чи не порушувались вимоги. На це буде вказувати неприємний запах.

Покупці з алергією обов'язково мають почитати відгуки в інтернеті. Це підкаже, який синтетичний матеріал краще вибирати. Наповнюватися ковдра може холофайбером, силіконом, силіконізованим волокном, штучним верблюжим пухом. Такі товари можна легко прати в машинці. Вони швидко сохнуть, відрізняються довговічністю й міцністю. Набагато тепліші та легші, ніж багато вищезазначених моделей.

Під час вибору продукції рекомендується ще влаштовувати перевірки та дивитися відповідність усім вимогам. Радять вибирати виріб за такими показниками — гіпоалергенність, здатність збереження тепла, повітропроникність, швидке відновлення форми, вологостійкість. Щоб було комфортніше спати, ковдра має бути легкою, і це чи не головний критерій для багатьох споживачів. Останній показник — це тривалість експлуатації. Чим вище цей показник, тим вигіднішим буде придбання.

Показати ще 60 товарів