Для будь-якої мами-годувальниці важливо підтримувати лактацію й допомогти в цьому можуть молоковідсмоктувачі. Це спеціальні пристосування, що дають змогу вчасно націдити молоко, відставити його на час, а днями, коли молока мало або немає можливості погодувати малюка, можна діставати ці запаси. Цю процедуру можна робити й вручну, але куди простіше з правильно підібраним пристроєм. Зціджування також потрібне для того, щоб зменшити появу тріщин на сосках. Знижується рівень закупорювання молока в купу, запобігаючи появі лактостази та покращуючи лактацію. Приладів для проведення процедури дуже багато й кожен із них має особливі характеристики.

Види Біологічно активні добавки та їхні функції

Сучасні моделі приладу поділяються на дві основні категорії за способом роботи:

  • Ручний;
  • Електронний.

У кожному варіанті є нюанси з вилучення молока з грудей матері та відрізняються вони всі за зовнішніми характеристиками. Найпопулярніший вид механічного пристрою з грушею. У комплекті з таким приладом йдуть різні пляшечки й балон-груша, що прикріпляється до посудини за допомогою трубочки. Це бюджетна серія обладнання для грудей. Ще один популярний вид називається помповий молокозбірник ручний. Він має форму прозорої пластикової посудини подібно до лійки з гумовим балоном. На них передбачена маленька посудина, що робить такий прилад трохи незручним для мам-годувальниць. Однак виробники працюють над удосконаленням цієї моделі та збільшують об’єми посудини для збирання молока.

В електричних моделях процес запускається за допомогою електродвигуна, прикріпленого до лійки. Бувають пристосування, які працюють від мережі, від батарей або акумулятора. У комплекті з приладом продається безліч пляшечок або цілі системи для зберігання. Процес відкачування молока дуже схожий на природне годування дитини, тому не викликає дискомфорт у жінки.

Всі прилади мають низку функцій, які допомагають налагодити процес зціджування і зберігання:

  • Можливість відсмоктування молока з обох грудей. Подвійні прилади дуже цінуються мамами двох дітей, оскільки процес зціджування відбувається куди швидше й не викликає дискомфорт.
  • Двофазне зціджування. Це спеціальна програма, що імітує природний ритм смоктання грудей дитиною. У такому обладнанні буває режим делікатної стимуляції, тобто молочні залози спочатку стимулюються до вироблення, а потім уже починається збирання. Повільний ритм збирання забезпечує дбайливий і ефектний процес.
  • Масажний ефект. Знахідка для всіх, оскільки від посиленої роботи молочних залоз груди в жінок можуть хворіти й наливатися ще більше. Періодичні масажі допоможуть знизити болі й поліпшити процес зціджування.
  • Регулювання сили зціджування. Ця функція має кілька режимів, що дають змогу плавно зціджувати молоко й імітують смоктання дитини.

Разом із приладами виробник Philips AVENT, Medela Harmon, Chicco та багато інших пропонують у комплекті з пристроєм запасні контейнери, одноразові пакети для заморожування, лійки різного діаметра й матеріалу, а також інші аксесуари для зручності зціджування.

Як вибрати молоковідсмоктувач

Під час вибору приладу потрібно враховувати відгуки жінок, що пройшли вже цей процес. Важливо, щоб пристрій не викликав дискомфорт у мами під час роботи, щоб було максимально зручно й молоко добре зціджувалось. Також під час підбору бажано враховувати кількість молока. Ручні й електричні моделі істотно відрізняються за ціною, тому за умови рідкісного використання можна купувати механічний варіант.

Вибираючи ручний апарат, потрібно звертати увагу на наявність пляшечок, насадок, сосок та інших комплектуючих. Дуже зручно, коли всі пристосування з одного комплекту та їх можна легко замінювати. Також важливі накладки на груди. Для комфортного зціджування вони мають бути анатомічними або силіконовими, але не пластиковими. Ідеально для будь-якої мами мати прилад із двофазною системою роботи.

Під час вибору електричних моделей краще віддати перевагу пристрою на батарейках, оскільки доступ до мережі не завжди є. Ще потрібно дивитися на розміри обладнання. Якщо жінка часто зціджує в дорозі, то підійдуть мобільні версії, що помістяться в сумку або спеціальний контейнер. На випадок проведення процедури в домашніх умовах можна вибрати об'ємніші та сильніші молоковідсмоктувачі.

Молоковідсмоктувачі

Показати ще 60 товарів