Головний інструмент для перфоратора — це бури. Вони відрізняються за типами, зовнішнім виглядом, розмірами і призначенням. Під час вибору цієї деталі важливо не тільки знати, які є різновиди, а й розбиратися в інструментах, для яких вони підходять. 

Як вибрати бури

Ця частина інструменту є обов'язковою, тому від її якості залежить акуратність виконаних дій. Якщо неправильно підібрати виріб по бетону або по інших твердих середовищах, то можлива деформація і приладу, і матеріалу, з яким проводилися роботи. Щоб вибрати правильні свердла, потрібно дивитися на основні параметри: 

  • Діаметри бура. Цей показник залежить від довжини та форми хвостика.
  • Тип хвостовика SDS-max. Це відомий різновид, який використовується для бурів великого діаметра. Їх використовують у потужних перфораторах.
  • Хвостовик типу SDS-plus. Призначений для легких будівельних або побутових інструментів. Має середні показники.

Також під час вибору будь-якого інструмента варто враховувати його довжину. Максимальна й оптимальна довжина товару становить 1000 мм, якщо зробити більше, то биття стає неконтрольованим і працювати неможливо. Цей показник безпосередньо пов'язаний із діаметром деталі. Якщо не буде рівноваги між цими значеннями, то продукція буде ламатися.

Під час придбання елемента, призначеного для роботи по дереву або для виконання побутових потреб, найкраще придивлятися до комплексних варіантів. У наборах є всі необхідні розміри для діяльності по дому. Такого комплекту цілком вистачить, але якщо потрібні бури для будівельних робіт на великих об'єктах, то бажано вибирати професійні деталі і з великою різноманітністю розмірів і варіантів. 

Класифікація деталей

Щоб визначити, який інструмент підходить для роботи по каменю або для землі, потрібно розібратися в їхніх різновидах. Виробники поділяють продукцію на три типи — обертальні, ударні та комбіновані. Підібрати товар можна після визначення типу буріння й типу ґрунту. Якщо потрібно провести буріння по твердих породах ударно-канатним типом, то підійде бур-долото з металу. Він має витончену форму в кінці. Може бути у формі конуса, схожим на плоску або хрестату викрутку. Від породи також залежить його форма. Для м'якої землі підходять плоскі моделі, для твердих — хрестаті. Виготовляються вони з цільної сталі, а лезо гартується в спеціальних печах.

У разі обертальної форми робіт на м'якому ґрунті можна вибирати спіральні або бур-ложка. Перший варіант ще називають змійовик. Він виготовляється з бурової штанги з металу, що з'єднується зі спіральною пластиною. На кінці деталі різальна крайка, схожа на свердло. Будівельники використовують його в сипучих, твердих ґрунтах і в глині. 

Бур-ложка має вигляд як напівциліндр із прорізом і з різальною крайкою. Ідеально працює у глинистій і вологій землі. Виготовляється головка інструменту з листової сталі.

За призначенням і поставленим завданням бури поділяються на шнекові, з великим або маленьким кутом нахилу канавки й коронки. Перший тип підходить для свердління на велику глибину. Його можна застосовувати для роботи над декількома отворами. Він усуває пил і знижує навантаження на інструмент.

Вироби з великим або маленьким кутом нахилу вирізняються гарним терміном експлуатації. Вони чудово працюють на маленьких глибинах. Коронки використовуються для створення широких отворів у поверхні.

Правила експлуатації та догляд

Для того, щоб товар прослужив якомога довше, його потрібно вибирати за відгуками й порадами знайомих. Правильно підібрана деталь для перфоратора дасть змогу зробити якісні отвори і провести акуратну роботу. Від методу експлуатації залежить термін придатності й міцність деталі.

Інструменти будуть довговічними, якщо стежити за їхнім станом. Не потрібно надмірно натискати на деталь. Сила тиску має бути незначною, щоб її вистачило на запускання процесу. Рекомендується стежити за змащенням хвостика виробу. Так можна збільшити крутний момент, тобто поліпшиться швидкість і сила буріння. Також це допоможе продовжити термін експлуатації і деталі, і перфоратора.

Щоб інструменти не підводили під час використання, потрібно періодично міняти не тільки бури, але й інші насадки. Змінними деталями також є зубило й коронка. Вони призначені для певних цілей. Перший тип можна використовувати під час роботи з нерівною стіною або кахлем. А другий підходить для свердління по бетону й каменю.

Показати ще 60 товарів