Під час оздоблення власного житла кожен намагається створити затишок і комфорт, а допомагає в цьому різний декор для дому та окремих кімнат. Облаштовуючи приміщення, людина робить усе так, як показують у фільмах. Більшість ідей для обстави приміщення дизайнери черпають із кіно, мультиків або книг. Там – найсправжнісіньке джерело стилістики від ампіру до хай-тека.

Різновиди декору для дому

Дизайн — досить складна річ. Тут, як і в моді має бути почуття стилю, відчуття прекрасного та поєднання кольорів. Всі предмети мають бути вдало між собою комбіновані, доповнювати один одного та робити кожен сантиметр кімнати корисним. В інтер'єрах використовуються різні типи деталей:

  • Настінний декор. Містить картини, полотна, панелі, абстракції, опудала тварин. Все, що можна причепити на стіну, починаючи від звичайної гірлянди та закінчуючи тематичними картинами.
  • Аромати для будинку. У категорію товарів входять аромапалички, аромадифузори, аромакамені та парфуми для будинку. Все це створює єдину естетику в приміщенні, робить його пізнаваним і бажаним.
  • Органайзери. Допомагають сконцентрувати всі речі в одному місці. Вони впорядковують не тільки шафи, а й робочий стіл, кухню і вільний простір. Є модифікації для пляшок, спідньої білизни, косметики, банного приладдя і верхнього одягу.
  • Полиці. Декоративні елементи, призначені для зберігання невеликих речей. Бувають дерев'яними, металевими, пластмасовими. Форми, розміри, колір і тематика вибираються індивідуально власником приміщення.
  • Свічки. Ця деталь не тільки допомагає впоратися з відключеним світлом, але ще й ефектно доповнює будинок. Ними можна прикрашати полиці, підлогу, стіл або будь-які інші меблі. Їх часто вибирають за кольорами та формами, створюючи цікаві композиції відповідно до інтер'єру приміщення.

Тонкощі поєднання деталей у певних стилях

Тематика провансу ґрунтується на простоті, затишку, світлих відтінках. Всі вироби в будинку переважно мають бути дерев'яними. Дизайнери вважають за краще використовувати натуральні кольори та матеріали. Тому в інтер'єрі можна помітити багато квітів і квіткових мотивів, легкість і невимушеність. Всі картини на стінах мають бути в дерев'яних рамах.

У футуризмі важливо дотримуватися практичності, ґаджетів, техніки, мінімалізму. Цей стиль повністю ґрунтується на віяннях з далекої планети, де панує рівноправність і простота. Така прикраса будинку має бути зроблена з мінімальним використанням власного декорування. Найкраще вибирати прості картини, ставити мінімум речей на стіл і застосовувати в інтер'єрі сталь, хром, скло та пластик.

Мінімалізм частково схожий на футуризм, тільки тут прийнятна правильна організація простору в приміщенні. Під час розстановки меблів і декору варто дивитися на їхню функціональність і користь. У таких будинках рекомендують використовувати білі деталі з застосуванням алюмінію і сталі. Подібні методи застосовуються й до стилю лофт, тільки там більше цінуються металізовані та сталеві деталі.

Стиль ампір більше характерний для замків або як мінімум заміських будинків. У звичайній квартирі подібна прикраса буде мати трохи дивний вигляд. У стилі поєднується розкіш, брутальність, агресія й зарозумілість. У дизайні збираються всі найкращі товари, що кричать про багатство. Підглянути принцип створення декору в такому стилі можна у фільмах про Наполеона або про французьких королів.

Як вибирати прикраси

Щоб вдало підібрати декор для будинку, потрібно спершу подивитися на дизайн приміщення. Не варто забувати, що кожен елемент буває різного кольору, спрямованості та тематики. За цим критерієм виділяють певні стилі декорування:

Щоб усі ці елементи вдало поєднувалися один з одним, дизайнерам варто ретельно продумувати інтер'єр. Як правило, всі предмети беруться для розподілення акцентів по квартирі та створення затишку. Перенасичувати приміщення такими деталями також не варто. Оптимальний варіант — це вибрати кілька свічок, зробити з них композицію, на стіну додати картину й абстракцію і вже буде приємне враження про дім. Також виробники випускають досить багато тематичних товарів, наприклад, до Нового року й Різдва. Покупцеві варто розмежовувати звичайний інтер'єр і святковий. У повсякденному житті подібні аксесуари матимуть безглуздий вигляд.

Показати ще