Кожна молода мама знає, що дитячі суміші — це хороший помічник у годуванні дитини. З певного віку дітям потрібно починати давати інші продукти, окрім материнського молока. У деяких жінок із народження дитини занадто мало його, тому починати підгодовування доводиться раніше. А бувають випадки, коли воно зникає, і також доводитися переходити на штучне вигодовування малюка. 

Дитячі продукти відрізняються особливою безпекою, гіпоалергенністю й насиченістю вітамінами. Вони мають повністю замінювати материнське молоко та зміцнювати імунітет новонародженого. Як правильно розводити каші допомагає визначити лікар. Усі пропорції залежать від віку й ваги дітей. 

Різновиди дитячих сумішей

Класифікація товарів для новонароджених відрізняється не тільки виробником, а й різновидами, складом, корисними властивостями, ціною тощо. Щоб зробити правильний вибір і годувати дитину якісними сумішами, молодим мамам бажано навчитися розбиратися в продукції. 

Над розробкою дитячих продуктових товарів працює багато фірм, і найпопулярнішими вважаються такі:

  • Similac;
  • Nutrilon;
  • Humana;
  • Малятко Хорол.

Усі молочні продукти від цих компаній поділяються на сухі й рідкі. Вони можуть бути адаптивними й частково адаптивними. Перший тип за своїм складом максимально схожий на молоко мами, а другий імітує окремі складники. Більшість товарів виготовляється на основі цільного або знятого коров'ячого молока. Іноді використовується соєве й козяче. Продукція з коров'ячого молока буває двох типів — ацидофільна або кисломолочна, прісна молочна суміш. 

У складі продуктів є білкові компоненти різних типів — сироваткові й казеїнові. Перший тип максимально схожий за сироватковим білком на материнське молоко, а в другому є казеїн коров'ячого. Виробники також поділяють продукцію на стандартну і спеціалізовану. Адаптовані каші, використовувані для годування новонародженого, виготовлені з коров'ячого молока потрапляють до групи стандартних товарів. Відгуки багатьох лікарів і мам стверджують, що спеціалізовані дитячі суміші підходять для особливих малюків, наприклад, з алергією, недоношених, з малою вагою тощо. 

У другій групі також розрізняють товари з такими показниками:

  • Без глютену. Його наявність може викликати в дитини алергію й погіршення всмоктуваності кишкового тракту, може провокуватися аномальний розвиток організму. За виявлення такої чутливості людині потрібно упродовж усього життя дотримуватися дієти й починати це варто від самого народження. 
  • Без лактози. Такі суміші призначаються для дітей, у яких організм не виділяє фермент для розщеплення материнського молока. Якщо ж давати каші з ним, то в малюка будуть коліки, підвищиться газоутворення й буде пінистий стул. 

Поради щодо вибору 

Підбір дитячої суміші повністю залежить від віку дитини. З розвитком малюка в нього починає вдосконалитися ШКТ і змінюються потреби організму в речовинах. Це природний процес. Модифікується не тільки маленький організм, а й склад молока матері. Коли жінка вирішується вводити підгодовування, варто порадитися з лікарем, яка краще від 0 місяців, з півроку або з року. 

Під час вибору варто звертати увагу на покажчики на коробці. Вони допоможуть молодій мамі зробити правильний вибір, навіть якщо вона знає потрібну фірму. Для новонароджених підходять товари з позначкою «0» або «пре». Вони потрібні також для недоношених або малюків, які мало важать. Цифра 1 на коробці вказує, що суміш призначається для дітей від 0 до 6 місяців. А від 6 місяців які краще каші брати? У такому віці ідеальними будуть товари з позначкою 2. Дітям, яким більше одного року, підходить продукція з позначкою 3. 

Обов'язково треба дивитися й на решту маркування. На упаковці позначається гіпоалергенність каші, без лактози, призначене для антирефлюксорного харчування. Усі товари мають бути якісними й засвідченими європейським знаком. Позначка «BIO» підкаже, що продукція виготовлялася з екологічно чистої сировини.

Щоб визначитися у виборі дитячої суміші та зрозуміти, що дитині вона підходить, рекомендовано спочатку її спробувати. Після того як малюка погодували, мамі треба дивитися за реакцією організму. Тривожним знаком може бути частий стул або запор, блювання після кожного годування, поганий сон, кольки, висипання на шкірі, маленька вага. Якщо в дітей помітна хоч одна ознака, то потрібно проконсультуватися з лікарем і відразу припинити вживання цього штучного підгодовування.

Поширені питання та відповіді

Які товари з найнижчою ціною в категорії Дитячі суміші?

Товари з найнижчою ціною у категорії Дитячі суміші:

Дитячі суміші: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Суха молочна суміш Nestle NAN 3 Optipro з олігосахаридом 2'FL для дітей від 12 місяців 800 г (8445290860903) 719₴
Молочна суха суміш Nutrilon Premium+ 4 600 г (5900852047190) 329₴
Суха молочна суміш Nestle NAN 4 Optipro з олігосахаридом 2'FL для дітей від 18 місяців 800 г (8445290860866) 719₴
Молочна суха суміш Nutrilon Premium+ 3 600 г (5900852047176) 462₴
Показати ще