Диктофони є необхідним атрибутом журналістів. Попри те, що сучасні телефони здатні замінити їх, ці вузькоспеціалізовані ґаджети, як і раніше, і далі затребувані сьогодні. Ці вироби виконують своє завдання в рази краще, тому не втрачають свою популярність тривалий час. Також їх часто використовують на лекціях, майстер-класах та колективних інтерв'ю.

Особливості сучасних диктофонів

Перед тим, як братися до вибору відповідного пристрою, треба визначити, яка продукція представлена на вітчизняному ринку. Варто зазначити, що диктофони можуть здійснювати запис звуку в різних форматах. Найбільш поширеним варіантом є МР3. Він не займає надто багато пам'яті і вільно зчитується практично з будь-якого плеєра. WМА-формат славиться вищою якістю звуку. Його вадою є великий розмір. Сучасний формат звуку з високим рівнем стиснення DSS чудово передає голосу і вважається ідеальним варіантом для проведення інтерв'ю.

В налаштуваннях можна самостійно вибрати бітрейт. Що вищий цей показник, то кращим буде кінцевий результат. Також більшість диктофонів працюють у режимах стерео й моно. Останній підійде для стандартної роботи. Стерео частіше використовується для прихованого запису.

Ємність пам'яті – також іще одна відмінність пристроїв. Зазвичай моделі мають 16 Мб - 8 Гб. Оптимальним варіантом стане обсяг у 4 Гб. У більшість моделей можна вставити додаткову карту пам'яті.

Крім основних функцій, можуть мати додаткові можливості. Одна з найважливіших властивостей — під'єднання зовнішнього мікрофону. З його допомогою вдається убагатократ поліпшити чутність і чіткість слів. Зазвичай він докуповується окремо. Перевагою стане можливість вибору різних режимів. Вони оптимізують застосування пристрою й допоможуть уникнути небажаних перешкод. Активація за допомогою голосу також цікаве доповнення, яке може допомогти під час інтерв'ю.

Диктофони з USB-входом вирізняються простотою й ефективністю. Його легко під'єднувати до комп'ютера й можна використовувати як флешку. Багато моделей додатково оснащені будильником, плеєром і навіть органайзером, тому нерідко нагадують смартфони.

Як вибрати диктофон?

Перед оформленням замовлення необхідно визначити, для яких цілей ви плануєте застосовувати пристрій. Тому, спираючись на прийняте рішення, треба звернути увагу на такі параметри:

  1. формат запису звуку;
  2. якість і тривалість аудіо;
  3. обсяг пам'яті;
  4. наявність під'єднання до ПК;
  5. можливість вставити карту пам'яті.

Зручний дисплей збільшить зручність при експлуатації приладів і дає змогу легше орієнтуватися у виконаних записах. Наявність підсвічування допомагає розглядати інформацію на дисплеї. Міні-диктофони з відеокамерою — чудовий вибір, який допоможе зробити якісні фото або зняти цікавий матеріал. За допомогою навушників вдасться прослуховувати записи, не створюючи дискомфорту іншим учасникам семінару. Розподіл файлів оптимізує роботу журналіста й посприяє організації готових записів у папки й закладки.

Найвідомішими виробниками диктофонів вважаються бренди Olympus і Sony. Компанії використовують сучасні матеріали й оптимізують виробництво. Завдяки інноваційним технологіям на ринку представлені стереомікрофони, здатні записувати до 4 треків. Крім того, їхні мікрофони вирізняються високою чутливістю й чудовою якістю аудіо.

Цифрові моделі здатні працювати довгі години. Якщо ви хочете, щоб можна було розшифровувати дані в текстові файли, то варто вибрати обладнання, призначене для диктування. Для людей зі слабким зором є голосові вказівки, кнопки, які зможуть використовувати навіть сліпі.

Ознайомтеся з відгуками про вподобані товари, щоб дізнатися реальну думку користувачів. У результаті вдасться визначити відповідність характеристик дійсності. Переваги та вади дадуть змогу дізнатися про сильні сторони пристрою. Виникли труднощі? Зателефонуйте продавцю-консультанту для отримання інформації, що цікавить.

Показати ще 60 товарів