Діркопробивачі — це класичні канцелярські предмети, потрібні й у школі, й у роботі. Це механічний прилад, призначений для пробивання отворів у папері. Звичайне офісне пристосування робить в аркуші паперу два невеликих кола. Ручний прилад став початком для відкриття нового різновиду творчості — скрапбукінгу. Для нього вигадують нові діркопробивачі з гарними формами. Ними можна декорувати сторінки, листівки, коробки тощо. Такі фігурні товари робляться з пластмаси й металевого різального механізму. 

Принцип роботи фігурного або звичайного офісного механізму однаковий. Прилад складається з двох частин, скріплених між собою. Між ними є невеликий отвір, металеві деталі для видавлювання малюнка або кружечків. Під час натискання на протилежну сторону механізм висувається й робить отвори. Вставляти в прилад можна як один аркуш, так і декілька, залежно від його розмірів.

Класифікація діркопробивачів

Вироби обладнані додатковим устаткуванням для спрощення роботи. Питання «як користуватися приладом?» відпадає, коли в пристосування є система блокування, піддон для відходів, лінійка, мітки для центрування. Кожен додатковий елемент спрощує роботу з виробом.

За кількістю отворів виробники поділяють продукцію залежно від різаків — один, два або чотири. За потужністю діркопробивачі бувають призначені на один аркуш або картонку, а бувають великі на 100 аркушів. Такий апарат неабияк економити час під час роботи. Також є трохи менші апарати, призначені на 50 аркушів, що теж буде ефективним, але така конструкція може займати набагато більше місця на робочому столі.

Що ж стосується фігурних апаратів, то тут різноманітність набагато більша. Виробники пропонують продукцію для пробивання паперу і для декоративного тиснення. Усі різновиди мають певну специфіку роботи. Переважно прилади поділяються на модульні, бордюрні, кутові й об'ємні. Завдяки їм можна швидко зробити цілу фігурку, мереживо, візерунок, фігурну облямівку або куточок.

Серед великого асортименту товарів ще можна знайти багатофункціональні прилади. Безліч функцій вони виконують завдки використанню в роботі різних форм для отворів. У виробі може поєднуватися спеціальний механізм для декорування кута і краю, для овальних і квадратних предметів, трикутників і шестикутників. З їхньою допомогою легко та просто зробити оригінальну й унікальну роботу.

Поради щодо вибору

Питання як вибрати діркопробивач актуальне для шанувальників скрапбукінку та для офісних працівників. Тому під час підбирання потрібної моделі товару треба спиратися на ті показники, які важливі для тієї чи іншої діяльності. У діркопробивач рекомендується вставляти папір щільністю від 150 до 230 г\м². Для роботи з тоншим матеріалом рекомендується підкладати додатковий аркуш під основний предмет.

Також варто враховувати інтенсивність його використання. Якщо на день потрібно пробити 40-100 аркушів, то підійдуть більш універсальні моделі. Якщо документообіг або велике замовлення зі скрапбукінгу, то краще вибирати великі прилади, пристосовані для частої експлуатації.

Не варто забувати і про те, що діркопробивач може виготовлятися з різних матеріалів. Найдовше слугуватимуть металеві моделі. Під час вибору бажано дивитися й на його основу. На ньому мають бути додаткові липучки, щоб товар не ковзав столом і не дряпав. Є моделі з повністю гумовою основою, а є моделі з невеликими присосками. У цій же підошві може бути додатковий резервуар для збору залишків. Цей контейнер буває висувним на великих приладах, а може бути таким, що відкривається. Щоб людям було простіше регулювати відстань дірок від початку аркуша й до кінця, є спеціальна лінійка. Вона також дає змогу зробити цю відстань однаковою на всіх аркушах.

Під час вибору фігурних моделей потрібно дивитися на його розміри й тип малюнка. Часто фігурки, які можна отримати після проколювання, виробники малюють на верхній частині корпусу, щоб користувач не заплутався у продукції. Це зображення також допоможе відрізнити класичні діркопробивачі від об'ємних. На першому типі буде зображена фігурка повністю зафарбована, а в другому — зафарбований переривний контур.

Показати ще 60 товарів