Новорічний настрій з'являється саме тієї миті, коли вітрини крамниць, вільні простори офісів, а також вітальні в будинках прикрашаються, у них вбирають пухнасті ялинки, а всі доступні поверхні покриваються гірляндами, святковим декором і, звичайно ж, ялинковими іграшками.

Історія появи ялинкових іграшок

Загалом традиція прикрашати якусь рослину перед святами, пов'язаними зі зміною пір року, прийшла до нас із давнини. Наші далекі предки прикрашали священне дерево, щоб провести святковий обряд перед ним і задобрити богів. Надалі цей звичай трансформувався й дійшов до нас уже дещо видозміненим. Зокрема, основним символом новорічних свят стала пухнаста зелена красуня-ялинка, а основним святом — Новий рік і Різдво.

У різний час до декору новорічного дерева підходили по-різному. До 16 століття, основний різдвяний спосіб прикрасити ялинку передбачав солодкі вафлі, а також запечені з медом яблука. Ці прикраси мали глибокий релігійний зміст і символізували хліб для причастя, а також яблуко, яке відсилає до історії Адама та Єви. На початку 17 століття почали з'являтися перші ялинкові іграшки, зокрема ялинкові кулі, які були доволі важкими та дорогими через складність їхнього виготовлення. І тільки в 19 столітті ялинкові кульки міцно увійшли в стандартний набір ялинкових іграшок та стали одними з найпоширеніших способів прикрасити ялинку до свята.

Останнім часом дедалі більше спостерігається тенденція до того, що кульки відходять на другий план, а на перший — виходять різні концептуальні прикраси. Водночас дедалі більше сімей використовує легкі мотиви під час прикрашання зелених красунь. Зокрема — прості підвіски, використання натуральних матеріалів чи іграшок хенд-мейд.

Разом із цим, традиційні різновиди прикрас також не здають своїх позицій. Наприклад, всім відома з дитинства зірка — досі вона прикрашає верхівку мало не кожної ялинки, а християнські мотиви дуже часто виявляються у формі янголят, які висять на одній із гілочок і символізують захист цього дому від різних напастей і поганих людей.

Різновиди ялинкових іграшок

Здебільшого всі ялинкові іграшки поділяються на різні види, залежно від матеріалу, з якого вони зроблені:

 • Скло;
 • Гіпс;
 • Пластик;
 • Картон;
 • Тканина;
 • Метал та інші.

Найбільш поширені це пластмаса та скло. Саме з них зараз робляться набори іграшок — кульок, верхівок і фігурок. Поряд із ними стали дуже популярними різні плетені іграшки, валяні та зшиті з тканини різних типів. Різноманітність форм, кольорів і розмірів таких ялинкових іграшок сьогодні просто вражає уяву.

Гіпсові іграшки також досить популярні та здебільшого являють собою різні фігурки, які можуть як вішатися на пухнасті гілки, так і ставитися поруч із ялинкою як доповнення. Найбільш популярні традиційні ялинкові іграшки, які здавна прикрашали новорічні ялинки ::

 • Зірка — незамінний атрибут для довершення образу ялинки та прикрашання верхівки. Символізує різдвяну зірку;
 • Олень — образ прийшов до нас із заходу. Саме олені запряжені в казкову упряжку Санти Клауса чи Діда Мороза, і везуть його з північного полюса в наші широти;
 • Бант — символ чистоти та краси. Великі банти із широких стрічок стали особливо популярними останнім часом;
 • Ангел — образ, що виконує захисну функцію, який є своєрідним оберегом;
 • Дзвіночки — ще один атрибут святкування Нового року. Веселі переливи святкових дзвіночків створюють святкову атмосферу в домі та привертають до нього удачу;
 • Сніжинки — традиційний новорічний різновид ялинкових іграшок.

Купити ялинкові іграшки до свята можна в інтернет-магазині Розетка за вигідною ціною. В асортименті можна знайти як стандартні набори іграшок, так і ексклюзивні оригінальні фігурки або елементи, що дають змогу створити чарівний, незабутній новорічний настрій.

Показати ще 60 товарів