Канцелярські пакети для зберігання важливих паперів — файли, елемент без якого звичайне перебування в робочому офісному середовищі є неможливим. Найчастіше пластиковий, слугує для захисту від зовнішніх подразників, забруднень і можливості зминання. Деякі елементи обладнані перфорацією збоку, для спеціального розміщення в папках, для зручного зберігання й максимального захисту. Там скріплюється арковим або іншим видом кріплення. Цікавим є те, що немає єдиної назви цього девайса. У словниках російської мови немає слова, яке позначало б пластиковий пакет для паперу або щось близьке до цього.

Формати файлів для паперів

Оскільки чіткого визначення слова «файл» немає, і це всього лише введений в масовий ужиток термін, часто їх позиціонують як кишені, тому в цьому питанні легко заплутатися. Також популярним є «файлик», «файловка» й «мультифора». Одним із найбільш дивних і складних для розуміння є останній приклад. Переважно його трактують як «багатодірковий», тобто через наявність великої кількості отворів у перфорації. За походженням, слово італійське.

Розрізняють різні формати файлів: А3 — найбільший формат, розмірів 297 × 420 мм, використовується відповідно до листа такого самого формату; А4 — для стандартного аркуша офісного паперу 210 × 297 мм; А5 — маленький формат, що відповідає блокнотній сторінці або зошитовій, 148 × 210 мм. Загальноприйнятий формат також 12х12 см² і «letter», за розміром конверта для письма. Поліпропілен, поліетилен, целофан, пластик слугує матеріалом для створення девайса. Саме від цього чинника залежить, наскільки щільними будуть продукти виготовлення.

Щільність і експлуатація

Сучасні технології дають змогу виробляти деталі різної щільності й різного кольору. Хоча, стандартні — це саме прозорі деталі. Мають стриманий вигляд, дають змогу дотримуватися серйозності в офісному стилі. Можливо, для поділу на чіткі позиції, треба використовувати кольорові файли, адже це суттєво спрощує роботу, додає їй швидкості й задає потрібний темп. Але відомі випадки, коли таке розмаїття відволікає від загального стабільного потоку роботи. І працівник, який використовує файли для паперів, приділяє надто багато уваги компонуванню документів, ніж самій роботі.

Найнижча щільність становить 25 мкм, і навіть із таким показником, девайс може слугувати не для тимчасового, а для довгострокового зберігання листів із цінною інформацією. Більшою ефективністю в цьому напрямку вони наділені під час складання в папки, адже це дає змогу подвоїти рівень захисту й допомогти в терміновому доступі. У такий спосіб усе перебуває під рукою. Стандартним є показник 30 мкм. Його виготовляють практично всі фірми і бренди, він загальнодоступний і актуальний, вважається економічним.

Детальніше про додаткові функції девайса

Оптимально співвідноситься ціна і якість у моделях на 40 мкм. Це середній рівень, а ось до класу преміум належать вже елементи з 48-50 мкм. Останні виконують додаткову прикрашальну функцію, адже їхній зовнішній вигляд більш приємний, ніж попередні. Найчастіше він декорований рифленням. Спочатку це було введено не для краси загальної презентації, а просто за необхідності зробити його більш прозорим, адже в тренді саме глянцеві файли для паперів.

Для офісу рекомендується проводити закупівлю гуртом, адже щоденна витрата матеріалу більша, ніж в індивідуальному користуванні. В одній упаковці переважно наявність елементів 100 шт, це підходящий варіант для домашнього використання. Формат А4, особливо, для роботи, вибирають найчастіше, адже він найпоширеніший. Під час закупівлі гуртом, а не в роздріб, варто приділити цьому увагу, адже навряд чи на щодень знадобиться використання формату А5 або А3, або будь-якого іншого нестандартного розміру. Поширені у використанні — матові, адже не виникає відблисків, через додаткове покриття. Це не призводить до складності в читанні безпосередньо через файл для паперів. Така дрібниця також істотно заощаджує час на роботі. Антивідблискове напилення може захистити і від надмірного скупчення пилу. 

Показати ще 60 товарів