Очистять і зроблять життя домашніх рибок довшим — фільтри для акваріумів. Цей прилад сприяє очищенню декоративного акваріума. Жителями якого можуть бути риби, рослини, змії й безліч інших тварин. У процесі своєї життєдіяльності рибки забруднюють ємність, у якій живуть. На відміну від водойм, всередині неї немає додаткового підживлення, течії. До того ж немає водоплавних, які є складником ланцюга, за допомогою якої відбуваються природні процеси очищення. Фільтри для акваріума підтримують мікрофлору всередині міні-басейну. Саме тому, акваріум не можливо уявити без фільтрів.

Різновиди фільтрів для акваріумів

Прилади для фільтрування мають характерні особливості положення. Обладнані різноманітними функціями. Виробники випускають товари таких видів:

  • AIR фільтр. Пристрій, що активує рух повітря у трубках. Він використовується для насичення води киснем. Може слугувати чудовим аксесуаром для акваріума. Його наявність не є обов'язковою, але ретельне очищення набагато поліпшить умови життя мешканців акваріума.
  • Зовнішній фільтр. Такий товар вибирають люди, які мають досвід в акваріумній справі. Розташовується на зовнішній стороні резервуара. У воду поміщається кілька трубок. Перша відкачує несвіжу воду, друга вливає чисту. Має безліч плюсів. Ефективно очищає забруднення, досить ергономний.
  • Внутрішній фільтр. Встановлюється всередині ємності з водою. Найпоширеніший прилад для очищення. Має недорогу вартість. Легкі у встановленні й експлуатації. Основною вадою таких виробів є великий розмір.
  • Донний фільтр. Пластина, яка кладеться на дно акваріума. Зверху стелиться спеціальний ґрунт. Якісно очищає дно від шкідливих домішок. Залишків не з'їденого корму, падла. Фільтрація починкається знизу, поступово піднімається вгору. Унаслідок чого процес здійснюється через ґрунт і фільтр. Мінус у тому, що він непростий у використанні.
  • Зворотний осмос. Очищає рідину, наповнюючи корисними елементами. Потрібний для великих побутових водойм.
  • Скімер. Очищає за допомогою бульбашок. Активно виводить шкідливі білки, фосфатні залишки. Зменшує рослинність. Утилізує забруднення до початку розкладання. Підтримує необхідну кислотність. Зменшує навантаження на очисні споруди.
  • УФ-стерилізатор. Знищує водорості, шкідливі бактерії за допомогою випромінювання. Запобігає розмноженню шкідників всередині резервуара. Знищує їх у певних режимах. Застосовується за карантину, масових смертей тварин, бактеріальних спалахів.

Поради щодо вибору

Перед купуванням фільтра для акваріума треба знати, як вибрати якісний агрегат. Передовсім треба визначити, який фільтр підійде певній домашній водоймі. Скільки в ньому літрів, які мешканці, види рослин, їхня кількість. Все це треба врахувати. Якщо ємність велика, то жителів у ній буде багато. Відповідно шкідливих речовин утворюється набагато більше. Висновок: фільтр має впоратися з усім сміттям ефективно і швидко. Якщо акваріум невеликий, немає сенсу купувати дорогий виріб, з безліччю непотрібних функцій.

Треба звернути увагу на тип фільтрації, вона буває: хімічною, біологічною, комбінованою й механічною. Для дрібних риб підійде останній варіант. Великі особини будуть жити добре, завдяки комбінованим моделям. У них можна розмістити додаткові компоненти для поліпшення очищення. Він коштує трохи дорожче, але слугуватиме довго. Буде найкраще, якщо відразу визначити, товар якої фірми найкращі.

Купуючи акваріумний фільтр відіграють велику роль технічні характеристики. Потужність, яку споживає предмет, хороша пристосованість до електромереж. Звукоізоляція та багато іншого. Міць визначається за його водопроникністю.  Це споживання рідини за певний проміжок часу. На упаковці вказуються дані, ротрібні споживачеві.

Гучність товару — важлива характеристика. Хороші фільтри не видають зайвих звуків. Або роблять це дуже тихо. Серед ночі дзюрчання буде не найкращим подарунком. Треба уникати китайських виробників, незрозумілих марок. Варто споживати товар від перевірених виробників. Ще один аспект. Об'єкт має бути простим в обслуговуванні. Розміщуватися легко без запитів в інтернеті про те, як встановлювати і чистити їх. Але все ж не завадить почитати й відгуки в інтернеті. Люди, що давно мають справи з акваріумами, поганого не порадять.

Показати ще 60 товарів