У будинку є чотириногий друг і найкращим захистом від неприємних запахів є наповнювачі туалетів, без яких неможливо обійтися в побуті. Видів лотків для котячого туалету багато, не менше й різновидів сипкого матеріалу для них.  Раніше з цією фізіологічною «проблемою» чотириногого друга боролися за допомогою тирси, паперу, газет або піску. Це розв’язувало питання вбирання, але тема запаху залишалася абсолютно відкритою. Через ці незручності, кіт міг задовольнити свої потреби повз лоток, не питаючи господаря.

Варіанти наповнювачів для туалетів

Різновидів є безліч, їх ділять на два основні види:

Мінеральний гранульований наповнювач туалету — це дрібні грудочки з глини, що вбирають великий обсяг вологи. Вимагають зміни раз на три-чотири дні, далі він буде ставати неприємно вологим, що недопустимо для домашнього вихованця. Запах стримує погано, порівнюючи з іншими видами, але щоб вирішити цю проблему досить додавати деревний елемент. Цей варіант є одним із найдоступніших на ринку, але й вимагає багато уваги: його не можна змивати в каналізацію, створює багато пилу, недостатньо утримує запах.

Гранульований деревний — це гранули з запахом деревини, які будуть до душі чотириногому другу. Властивість стримування запаху розвинена краще, ніж у попереднього примірника, але можливий дискомфорт щодо гігієни: гранули розмокають і прилипають до лап кота, що залишає свій неприємний слід на стані чистоти приміщення.

Плюс наповнювачів, що грудкуються, у тому, що грудки легко періодично прибирати спеціальною лопаткою. Рішення проблеми з запахом за такого варіанту не прийде на 100%, і чистота теж може постраждати, аналогічно з минулим прикладом. Також до дрібних елементів не можна підпускати кошенят, адже їхня цікавість до всього нового й бажання грати може погано вплинути на їх самопочуття, викликавши проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Нещодавно в ужиток увійшов силікагелевий наповнювач туалетів. Заміни вимагає рідше, ніж попередні варіанти — приблизно раз на два тижні. Складається з кварцового піску, він коштує набагато дорожче, але й визнаний найекологічнішим і найбезпечнішим для здоров'я вихованця. Але й не кожна кішка зрозуміє і прийме це рішення свого господаря. За показниками вбирання і стримування запаху цей вид б'є всі рекорди.

Питання вибору

Будь-який власник породи котячих загадується над питанням, як вибрати правильний варіант для лотка. Стоїть вибір: вбирні або що комкуються. Варто пам'ятати, що до вбирних відносять мінеральні, деревні, силікагелеві, а до тих, що комкуються — різновиди мінеральних. Перший вид здатний стримувати вологу в нижньому шарі, чим і є виграшним. Деревні — екологічно чистий продукт, адже виготовлені зі стисненої деревини, здатний вбирати в кілька разів більше власної ваги. Гарним вибором стануть обидва типи продукції, адже їх практикують змішувати. Нижнім шаром послугує деревний тип, верхнім — мінеральний.

Перевірені думки користувачів

Є варіанти з ароматом, наприклад, лаванди, фіалки й інших, як у бренді Fresh Step. З ними потрібно бути обережнішим, адже не завжди кіт буде мати бажання задовольняти власні потреби, коли чує сторонні запахи. Вибір продукції безпосередньо залежить від уподобань тварини, адже ця покупка саме для її зручності.

Як свідчать відгуки, є свої недоліки в кожному різновиді. Якщо в будинку від двох і більше кішок, то не кожен наповнювач туалетів може стати відповідним. Водночас той, що грудкується, може не виконувати своїх функцій і бути бездіяльним, адже для повної його дії потрібен час, а якщо коти будуть задовольняти власні потреби одне за іншим, грудки не матимуть можливості зчіплюватися. Є закономірність, що дрібні гранули призначені для кошенят, адже вони м'якші, а великі — для довгошерстих порід, через те, що вони не прилипають до шерсті.

Показати ще 60 товарів