Для прикрашання інтер'єру приміщення використовуються вазони, які також можуть виконувати більш важливу функцію — вміщати квіти й рослини. Кімнатні квіти є в домі практично всіх господинь. Важливо вибрати дійсно підходящий виріб, у який можна вмістити рослину.

Основні характеристики вазонів

Колірна гамма виробів досить різноманітна — від найтемніших тонів до світлих, з різними дизайнами, малюнками, що доповнять інтер'єр будь-якого приміщення, принесуть більше затишку, порадують гостей і господарів. Виготовляються в різних формах, розмірах, матеріалах, метою призначення тощо. Можна виділити такі основні параметри, з якими виготовляється продукція:

  • Маленькі.
  • Середні.
  • Великі.

У разі правильного вибору форми, кімнатна або вулична рослина зможе рости з комфортом, радувати зовнішнім виглядом. Бувають різних форм: круглих, прямокутних, квадратних. Товари невеликих розмірів підійдуть для маленьких квітів, малорозвинених кореневих систем, яким не потрібно багато води й кисню. Цінова політика різна, але не варто забувати, що від цього залежить якість і довговічність товарів.

Для деревних виробів використовуються глибокі горщики, які вважаються класичними. Для трав'янистих — підходять пласкі форми. Діаметр і висота мають сходитися в параметрах.

Класифікація вазонів

Ці вироби використовуються як у домашніх умовах, так і на вулицях, у великих квіткових садах або інших приміщеннях для рослин. Бувають різні моделі. Виділяють такі основні типи:

  • Розумні вазони. За зовнішнім виглядом схожі на горщики для квітів. Використовуються для кімнатних рослин. Схема роботи: на піддон засипається дренаж завтовшки до трьох сантиметрів, зверху додається ґрунт і заливається водою. Таке пристосування забезпечує автоматичний контроль і заощадить багато часу і води. Волога може надходити до квітки двома шляхами: гнотовим, який підходить для горщиків невеликого об’єму, і поплавцевим, що діє завдяки пластиковим стовпчикам, заповненими дренажним наповненням. Вазон потрібно підбирати під розмір і форми рослини. Можуть вміщати від 0,8 до 25 літрів ґрунту, максимальна наповненість водою — до 5 літрів.
  • Декоративні вазони. Виконують естетичну функцію. Органічно впишуться в інтер'єр і дизайн приміщення у разі правильного підбору. Використовуються для садових ландшафтів. Часто виготовляються з порцеляни, мармуру й металу, в окремих випадках можлива комбінація цих матеріалів. Бувають моделі з каменю, призначені для прикрашання високих стовпів, тумб та інших підвищень. Вуличні обладнані різними орнаментами, малюнками й дизайнами.
  • Підставки та кріплення. Використовується для правильного й комфортного розміщення рослин у приміщеннях. Набагато спрощує догляд, у деяких випадках вводяться в експлантацію для зонування квартири. Допоможе заощадити достатню кількість простору, виконує декоративну функцію, надає приміщенню ефектної картини з рослинності. Виділяють такі різновиди: підлогові, стаціонарні, мобільні, настінні, настільні, віконні, розпірні, кутові тощо.
  • Настільні не становитимуть труднощів у монтуванні, але водночас займають велику кількість простору. Можуть витримувати важкі вазони. Представлені у формі стояка з кільцями й ніжками. Можуть бути етажерки, стелажі та гірки. На мобільних є коліщатка, які надають можливість переміщати виріб у будь-яке зручний місце.
  • Гідропонні устатковини. Надають подавання живильного розчину. Саме для цього встановлюються бетонні ємності, за характеристиками схожі на стелажі, обладнані стінками вертикального розташування заввишки 25-30 сантиметрів. Для рівномірного розподілу живильного розчину на дні розміщують дренажну трубку з отворами розмірами 4-5 міліметрів, через які відбувається живлення рослин.

Головна умова, яку має задовольняти рослина під час виборі продукції — це зручність, відповідність габаритам кореневої системи квітки. Під час вибору найкраще надати перевагу виробникам відомої продукції. Треба прислухатися до відгуків, які залишили люди, які вже використовують ці товари.

Показати ще 60 товарів