Корми для кішок: якими вони бувають

Корми для кішок — це незамінний складник щоденного раціону домашнього вихованця. Вони допомагають створити оптимальне харчування, збалансоване відповідно до всіх потреб організму тварини. Крім цього, такі зоотовари є надзвичайно смачними й поживними, чим і подобаються представникам сімейства котячих.

Під час виробництва кормів для котів виробники намагаються врахувати особливості таких тварин. Оскільки кожна кішка — індивідуальна, розробляються кілька виробничих лінійок такої продукції. Виробники враховують вік домашнього улюбленця. Відповідно до цього випускаються корми для кошенят до одного року, для кішок молодого й середнього віку, а також спеціальне харчування для літніх тварин віком від семи років.

Також враховується й місце проживання вихованця. Якщо він не виходить за межі квартири, варто вибирати відповідне харчування. Для стерилізованих котів також випускається спеціальна їжа. Якщо тварина покрита густою шерстю, періодично потрібно міняти його раціон на корм, який допомагає безболісно виводити її грудки зі стравоходу.

Корм для кішок складається з м'ясних компонентів, овочів, злакових культур і корисних мікроелементів. Такі складники допомагають підтримувати травлення в нормалізованому стані. Вони сприятливо впливають на кровоносну, кісткову та м'язову системи.

Сучасні виробники виготовляють подібну продукцію в декількох варіаціях. Вони оптимально підходять для збалансованого харчування і відповідають основним потребам вихованця:

  • Вологий корм. Являє собою шматочки натурального м'яса, риби, печінки або м'ясних субпродуктів, покритих спеціальним соусом. Соус буває найрізноманітнішим, наприклад, сметанним. Трапляється таке харчування й у формі м'ясних складників, покритих желе. Такий корм для кішок необхідний кожному представнику сімейства котячих для повноцінного харчування. Він характеризується підвищеною ситністю і приносить максимум задоволення тварині. Давати його варто в кількості, що відповідає масі кота. Популярним різновидом такого харчування є консерви. Виробляються в бляшаних банках у збільшеному розмірі.
  • Сухий корм.Вважається універсальним харчуванням для домашнього улюбленця. Являє собою гранули, які скомбіновані з м'ясних або рибних компонентів, овочів, злакових культур. Такий корм підходить для комбінування з вологим варіантом. Насичує кота енергією, допомагає зробити його кістки та м'язи міцнішими.
  • Замінники молока. Відомо, що велика кількість власників тварин намагається годувати своїх улюбленців молоком. Однак науково встановлено, що коти відчувають не надто сприятливий вплив лактози. Тому давати їм молочну продукцію в чистому вигляді настійно не рекомендується. Раціонально звернути увагу на спеціальні замінники, які не просто задовольнять смакові відчуття тварини, а і принесуть їй максимальне насичення.

Привчати кошеня до корму можна з декількох місяців після народження. Розраховувати щоденну дозу їжі варто з огляду на вік і вагу. Застосовувати спеціалізовані корми можна в поєднанні зі звичайною їжею.

Як вибрати котячий корм

Корм для котів виготовляє величезна кількість торгових марок. Далеко не кожен дбайливий власник зможе зорієнтуватися в представленому різноманітті. У цій справі чудовими помічниками стають різноманітні рейтинги, складені цільовою аудиторією. Найчастіше в ньому лідирують бренди преміум класу. Найвідомішим і популярним серед них стала торгова марка Royal Canin. Вона завоювала світове визнання завдяки широкому асортименту та високій якості своїх товарів.

Найчастіше потенційні покупці придивляються до котячого корму українського виробництва. Він привертає увагу своєю раціональною вартістю, коштує дешевше, ніж продукція іноземних брендів. Його якість точно така ж висока, як і в закордонних товарів.

Щоб зрозуміти, наскільки хороший обраний варіант, варто звернути увагу на відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть, чи подобається їхньому вихованцеві їжа від конкретного виробника й дадуть коментарі щодо її якості.

Показати ще