Газовий балон: різновиди та призначення

Газовий балон є спеціальним обладнання, спроможним забезпечувати функціонування плити для приготування їжі. Він може стати повноцінним джерелом газу в умовах браку стаціонарної мережі. Так, зазначене обладнання оптимально підходить для роботи на дачних і заміських ділянках, на яких спостерігаються часті перебої або немає системи подавання газу. Також його заведено брати із собою для приготування їжі в польових умовах.

Сам по собі газовий балон є посудиною, у який під досить великим тиском поміщається скраплений або стиснений газ. Стиснутий газ нітрохи не залежить від показників тиску й постійно залишається в газоподібному стані. Зріджений газ — навпаки, під впливом надмірного тиску практично відразу стає рідиною. Наприклад, водень, кисень, азот, метан є середньостатистичними стисненими газами. Хлор, аміак, вуглекислий газ і подібні до них речовини класифікуються як зріджені варіанти.

Газові балони відрізняються між собою за кількома параметрами. Перший стосується саме забарвлення такого резервуара. Оскільки газів, які можна помістити в таку ємність, неймовірно багато, було ухвалено раціональне рішення класифікувати їх за колірним оформленням:

  • Блакитний кисневий,
  • Темно-зелений — водневий,
  • Червоний всілякі газові рідини, призначені для горіння.

Саме червоний балон класифікується як побутовий і може використовуватися в домашніх умовах. Найчастіше вони пропанові або бутанові. Сплутати газові балони для дачі з іншими практично неможливо. Їм характерна особлива форма, за своїм виглядом схожа на бочонок. Решта ж моделей швидше схожі на циліндри.

Матеріалів для виробництва газових балонів також визначають відразу декілька. Спершу всі подібні типи обладнання виготовлялися в металевих резервуарах. Сам по собі метал є неймовірно міцним і довговічним матеріалом. Найчастіше саме металеві моделі використовувалися для підводних човнів і подібних стратегічно важливих об'єктів. У домашньому побуті вони також набули широкого поширення завдяки простоті в експлуатації, високій надійності й міцності, а також оскільки спочатку не було вибору. Більшість сучасних виробників виготовляють такі пристрої саме із зазначеного матеріалу.

Сьогодні ж гідну конкуренцію металевим газовим балонам цілком може скласти композитний варіант. Він має безліч очевидних переваг, які й привертають увагу потенційних покупців. Полімерно-композитні моделі приблизно наполовину легші, ніж металеві варіації. Вони оптимально підходять для використання не тільки на дачних ділянках, а й у польових умовах, тому їх часто беруть із собою на риболовлю, полювання й у турпоходи. Зазначені балони мають стовідсоткову сумісність із грилями, кухонними плитами й схожим обладнанням.

Як вибрати газовий балон

Вибір газового балона практично повністю залежить від індивідуальних переваг покупця. Тому для початку варто визначитися з оптимальним типом такого обладнання та вміщеного в нього газу. На не меншу увагу заслуговує й місткість балона. Вона має цілком заповнювати всі потреби користувача.

Під час купування такого інвентаря треба звертати увагу виключно на продукцію перевірених компаній-виробників. Щоб відшукати такі торгові марки, потрібно подивитися відгуки попередніх покупців.

Показати ще 60 товарів