Абсолютно кожен дизайнер знає, що таке графічний планшет. Технології зробили крок далеко вперед, і багато творчих особистостей полегшено зітхнули. Тепер не потрібні мольберти, фломастери та інші речі. Графічні планшети моментально передають зображення на персональний комп'ютер. Замість мишки — стилус, рука дає можливість робити роботу більш тонкою. Деякі девайси все ж таки оснащені мишкою. Зараз досить часто можна побачити електронні картини на просторах інтернету. Це стало окремою галуззю образотворчого мистецтва. Але для користування ґаджетом зовсім не обов'язково бути художником. Багато користувачів використовують його для власної зручності. 

Основні різновиди графічних планшетів, які випускаються:

  • Пір'яний. Високотехнологічний варіант планшета, робочою зоною якого є безпосередньо екран зі скляною поверхнею. Зображення наноситься за допомогою своєрідної ручки. Лінії виходять витонченими. Такі варіанти не дорогі, добре підійдуть для малювання.
  • Сенсорний. Текст або малюнок наносяться стилусом. Але відмінність у тому, що такий пристрій дає змогу працювати й пальцями. У ньому добре розвинена навігація, масштабування. Ґаджет підійде для дітей, адже будь-якому малюкові цікаво помалювати.
  • Монітор-планшет. Являє собою поверхню, яка виступає й у ролі екрану, фактично виконує кілька функцій. Можна працювати, не підключаючись до комп'ютера, або як із повноцінним графічним планшетом. За допомогою екрана легше бачити недоробки в процесі.

Характеристики пера

Від функційних здібностей стилуса залежить якість роботи. Комфортне користування гарантовано допоможе видати чудовий результат наприкінці. Перо буває оснащене додатковими кнопками й гумовою поверхнею. З її допомогою рука не буде ковзати під час письма. Деякі моделі мають ластик на кінці, наконечник буває скошеним.

Сила натискання характеризує чутливість інструменту. Від докладених зусиль залежить досить багато. Наприклад, насиченість зображення, товщина ліній, мазки. Налаштувань величезна кількість. Нахил ручки так само грає роль. Нові моделі графічних планшетів дають максимальне відхилення пера в шістдесят п'ять градусів.

Витратним компонентом у пері є наконечник із пластику. Від того, наскільки часто експлуатується ґаджет, залежить його довговічність. Ще один чинник — акуратне ставлення до техніки. Деякі користувачі змінюють стрижні вже через два місяці. Під час купівлі вони йдуть у наборі, особливо якщо планшет професійний. Розрізняють такі різновиди наконечників: звичайний, жорсткий, з пружиною, пружний.

Поради щодо вибору

Перед такою серйозною покупкою завжди постає питання, як вибрати потрібний товар. Зрозуміло, хочеться ґаджет з екраном великого розміру, барвистим дизайном. Але варто оцінювати не тільки зовнішні якості, а й начинку техніки.

Насамперед потрібно визначитися для чого потрібна ця покупка для фотошопу, малювання, простого використання. Всі моделі мають конкретне призначення. Визначившись, стане набагато легше зробити вибір. Якщо професія пов'язана зі щотижневими переїздами, потрібно звернути увагу на формат А5. Над випуском подібних ґаджетів працює фірма Genius. Вона пропонує покупцям функціональні й досить компактні пристрої. Є пристрої, робоча площа яких дорівнює паперовому аркушу. Варто звернути увагу на співвідношення сторін. Якщо показники ПК і планшета різні, зображення буде спотворюватися.

Важливий аспект — DPI зчитування. Від цього безпосередньо залежить якість отриманого зображення. Якщо це планшет професійного рівня, його зчитування 5080 dpi. Під час вибору такого ґаджета найкраще користуватися послугами відомих виробників.

Від типу живлення залежить тривалість робочого процесу. Аматорській версії графічного планшета досить USB живлення. Серйозне використання вимагає додаткових джерел. Це може бути акумулятор або електромережа. 

Готуючись до купівлі планшета, недостатньо просто почитати відгуки. Необхідно отримати консультацію фахівця, який у тонкощах опише кожну модель. Це допоможе не помилитися у виборі. Адже завжди хочеться вкласти свої гроші в якісну річ.

{/If}

Графічні планшети

Показати ще