Точильні верстати допоможуть заточити будь-які предмети. Це спеціальне обладнання, яке використовується для заточування різальних інструментів — ножів, сокир і безлічі інших предметів. Точильні верстати бувають великими, промисловими. Заточують вироби з твердого сплаву. Розташовуватися можуть або в гаражі, або в домашній затишній майстерні. Обробляють дрібні побутові деталі. Для будь-якого майстра це незамінна річ. Так, як справляється зі своєю роботою цей агрегат, не впорається звичайна точилка. Хоча для різноманітності вона зазвичай лежить у шухлядах на будь-якій кухні. За бажання, з верстатом впорається і домогосподарка. Головне – дотримуватися правил безпеки.

Типи точильних верстатів

Сучасні виробники неабияк розширили асортимент точильних комбайнів. Є такі типи:

  • Шліфувальні точильні верстати. Призначаються для відточування та вирівнювання будь-яких поверхонь. Можуть бути вузького призначення й універсальні. Виконують різні оздоблювальні операції. Справляються з деревиною, бетоном, каменем та іншими матеріалами. Чудово підійдуть для ножів.
  • Верстати для заточування ланцюгів. Заточує ланцюги для бензопил. Верстати для ланцюгів мають невелику вагу, досить компактні. З їхньою допомогою можна робити різні маніпуляції, не покидаючи робоче місце. Рівномірно проточуємо поверхню. Працюючи по всій довжині. Завдяки такому станку неабияк підвищується продуктивність інструменту.
  • Верстати для заточування свердел. Знадобиться майстру, який часто користується різними свердлами, викрутками. Обробляє глухі й наскрізні деталі з різних сплавів. Верстати бувають промисловими й побутовими. Другий тип досить компактний. Буває електричний.

Поради щодо вибору

Перед тим, як вибрати агрегат, необхідно визначити його призначення. Кожен виконує різні функції, звісно, якщо він не універсальний. Під час купівлі треба звернути увагу на двигун. Велику роль відіграє його потужність. Чим вона більше, тим ширший ресурс точила. До того ж не виникне проблеми під час оброблення великих об'єктів. Притискаючи їх, на верстатах із маленькою потужністю неабияк зменшуються оберти. Движок зобов'язаний бути асинхронним. Це означає, що він не потребуватиме додаткового обслуговування. Можна уникнути проблем, вибравши ручний апарат.

Вага точильного верстата, як не дивно, один із важливих аспектів. Багато хто обізнаний, що вони не бувають легкими, це правильно. Не потрібно вибирати обладнання легкої ваги. Від цього результат роботи нітрохи не покращиться. Мало того, він може нанести серйозні травми. Велика машина буде стійкіше стояти на поверхні. До того ж потреби переносити її в інші місця не буде.

Вал або неякісно зроблені деталі провокують своєрідне биття. Це досить поширена проблема, особливо серед електричних точилок. Він має бути відцентрованим. Треба приділити цьому пункту особливу увагу, ніхто не хоче ремонтувати товар відразу після купівлі. Бажано перевірити його на місці. Якщо продавець відмовляє, необхідно наполягти, або покинути магазин.

Можна розглянути точило з додатковими функціями. Деякі регулюють оберти. Якщо вибирати між двома типами, краще віддати перевагу агрегату з регулюванням. Не буде зайвим перевірити наявність у приладу аксесуарів. Вони входять до комплекту й це бувають пасти, кола, насадки. Щоб дізнатися додаткову інформацію, треба почитати відгуки, проконсультуватися у фахівців.

Правила безпеки

Необхідно вивчити роботу агрегату й розібратися в обслуговуванні. Виконувати роботу рекомендується тільки на заземлених агрегатах. Перед початком експлуатації перевірити точильний верстат на холостому ходу. Щоб запобігти попаданню стружки в очі, не завадить надіти захисний козирок або окуляри. Робиться він із прозорого пластику. Якщо його немає, рекомендується надіти окуляри для захисту. Всі необхідні обслуговувальні моменти здійснювати виключно під час зупинки комбайна. Якщо покидаєте робоче місце, агрегат відразу ж вимикається.

Під час побутового використання точильної машини не варто залишати предмет без нагляду. Потрапивши на робоче місце, члени сім'ї або гості можуть поранитися. Після оброблення предметів, їх необхідно прибрати з робочої поверхні. Для продовження життя верстата, бажано протирати його відразу після роботи.

Показати ще 60 товарів