Що таке гітарні комплектуючі

Будь-який гітарист, навіть початківець, потребує деяких гітарних комплектуючих, щоб якісно відтворювати деякі технічні моменти та інші звукотвірні нюанси. Важливо розуміти, що звук — це обов'язкова частина гри на будь-якому музичному інструменті. Від того, настільки чистий він буде, залежить якість звучання всієї композиції або якогось її уривка.

Кожен елемент цієї категорії відповідає за окрему функцію. Деякі з них зовсім можна вважати універсальними, з огляду на відгуки. Попри різноманіття виконуваних завдань, головне призначення всієї групи товарів — допомогти музиканту отримати правильне звучання, тобто того, якого вимагає ситуація.

Різновиди

Якщо говорити про конкретну класифікацію або ж типізацію, то всі гітарні комплектуючі можна поділити залежно від їхнього конкретного призначення й технічних особливостей. Фахівці та професіонали виділяють кілька різновидів. Вони бувають такі:

  • Бриджі. Є альтернативна назва — струнотримач. З огляду на цього, можна зрозуміти, для чого він потрібен. Цей елемент, розташований на деці, допомагає отриувати вібрацію, також додає густоти звучанню. Здебільшого він стандартний, однак для досвідчених музикантів, які виступають щодня, цього недостатньо. Також він може знадобитися, якщо зламається вбудований агрегат.Його можуть виготовити з металу, що вважають за показник надійності, або з дерева. Його можуть оздобити шкірою, щоб він був гарніший і вишуканіший. Однак, щодо саме традиційних бриджів, то вони переважно металеві й підходять виключно на електрогітару. За допомогою такого девайса інструменталіст може сам регулювати ступінь натягування струн.
  • Звукознімачі. Пристрій, що перетворює коливання струн в електронний імпульс. Якщо просто сказати, цей ґаджет може зробити зі звичайної акустичної гітари електронну. Принцип його роботи досить простий, тому встановити його може навіть дитина або новачок. Сенс полягає в тому, що механізм, що вловлює вібраційні хвилі, трансформує їх у електричні. Його не можна використовувати, якщо додатково не під'єднати до підсилювача. Предмет заощадить гроші на купівлю дуже дорогих електрогітар. Бувають активні й пасивні.
  • Ключі. Контролюють положення самого грифа. Спрощують гру та використання. Найчастіше їх виготовляють із пластику.
  • Кілочки. Обов'язкова частина шестиструнної гітари. Завдяки цьому елементу користувач може підкручувати або навпаки послабляти положення струн. Для деяких пісень потрібен особливий підхід, особливо щодо тональності. Без цього гітарного комплектуючого просто не обійтися.
  • Пікгард панелі. Виконує кілька завдань одночасно. По-перше, захищає від механічних пошкоджень. Передусім, від медіатора, адже не таємниця, що саме подряпини від цього невеликого аксесуара найістотніші на покритті. По-друге, просто прикрашає сірий і непримітний корпус.
  • Стреплоки. Вони потрібні для ременів. Часто виникають ситуації, коли грати доводиться стоячи. Для цього є спеціальні ремені. Щоб їх закріпити, потрібні стреплоки. Їх виготовляють з різних витратних матеріалів. Найчастіше це силікон.
  • Супресори. Їх називають заглушки. Вони зменшують силу зворотного зв'язку. Це корисний і незамінний аксесуар для гітаристів-концертників. Попри те, що на музичному ринку є широкий вибір спеціального електронного обладнання, покликаного запобігти виникненню сигналу «зворотного зв'язку», ці прилади та аксесуари досить дорогі, потребують додаткових комутацій, живлення й негативно впливають на звучання, створюючи двоспрямований ефект.

Як вибрати

Як вибрати гітарні комплектуючі — запитання не має однозначної відповіді. Відповідь на нього доведеться шукати самому покупцеві. Критеріїв вибору дійсно дуже багато. Зважати потрібно майже на все. Дуже важливо розуміти, що допоміжний предмет добирають до інструмента. Не варто забувати про різновид самої гітари. Якщо це бас-гітара, додаткові аксесуари будуть абсолютно інші, ніж для стандартних примірників.

Сама гітара — досить витончений та сприйнятливий предмет. Досвідчені гітаристи знають, що настроювання інструмента займає багато часу. У ненастроєної гітари ноти можуть звучати на кілька тонів нижче або вище, що призведе врешті-решт до провального результату. Через те, що до цього продукту потрібен особливий підхід і дбайливе ставлення, варто ретельно добирати допоміжні засоби, потрібні, щоб грати на гітарі або настроювати її.

Показати ще