З розвитком технологій навушники стали важливим елементом життя людини. Наприкінці XIX століття, на початку існування, вони використовувалися для роботи на телефонних станціях. Пізніше їх почали застосовувати у військовій сфері. Завдяки їм зв'язківці отримували та розшифровувати радіосигнали. Якщо раніше вони були доступні не всім, то сьогодні цим пристроєм користується кожен другий. Як же приємно під час походу по покупки, сидіння на дивані або готування вечері слухати улюблену музику.  Вибір таких аксесуарів досить великий. У магазинах представлені тисячі моделей різної якості, зовнішнього вигляду, цінових категорій.

види навушників

Якщо ви купуєте навушники, ви маєте добре орієнтуватися в асортименті такого товару, а також визначиться, для якої мети вони потрібні.

  • Геймерські навушники. Призначені для людей, які захоплюються комп'ютерними іграми. Звук незамінне джерело інформації в шутерах. Ще важлива зручність. Геймери за комп'ютером проводять аж ніяк не 30 хвилин. Навушники не мають приносити дискомфорт, а впевнено сидіти на голові. Ще один чинник — довговічність. Такий пристрій коштує не 5 копійок, і купувати його щомісяця — дороге задоволення. Потрібно особливу увагу приділяти матеріалам виготовлення.  Мікрофон також має бути якісним.
  • Звичайні навушники. Вони багатофункціональні. У звичайних навушниках можна слухати музику, дивитися фільм, спілкуватися у скайпі.
  • Навушники для занять спортом. Такі аксесуари мають добре сидіти у вушній раковині та не випадати під час бігу, стрибків і інших рухів. У такому разі найкраще обирати бездротовий варіант.
  • Навушники для Skype. Для початку треба визначитися з типом гарнітури. Є дротові та бездротові моделі. Краще вибирати модель із мікрофоном.
  • Студійні навушники. Вони відрізняються від інших видів тим, що можуть зраджувати практично чистий, неспотворений звук. Ці ґаджети використовують на телебаченні, радіо, у студіях звукозапису.
  • Навушники для DJ. Вони легкі та добре фіксуються на голові, адже представники цієї професії змушені постійно рухатися. Мають властивість блокувати зовнішні звуки.
  • Навушники для дітей. Тут важливо не помилитися з вибором, адже слух дитини дуже вразливий. Найкращим варіантом будуть накладні товари. Вони не так сильно подразнюють органи слуху та видають якісний звук.

Як вибрати навушники

Більшість людей не уявляють свого життя без цього аксесуара. Однак багато хто не розуміє, як вибрати якісний та надійний пристрій. Є кілька моментів, які покупцеві потрібно враховувати. Для початку варто визначитися з типом навушників. Їх є всього чотири: повнорозмірні, накладні, вкладки, внутрішньоканальні. Вони відрізняються формою, розміром, функціями та, звичайно, якістю звуку.

Під час купівлі потрібно звертати увагу на складання моделі. Вироби не мають скрипіти, тріщати та видавати інші звуки. Також важливо стежити за якістю дроту. У дешевших аксесуарах він часто перегинається або втрачає ізоляцію. У такому разі у навушників лише одна дорога — у смітник. Варто також враховувати частотний діапазон. Стандартні показники 20 Гц — 20 кГц.  Ще один чинник — опір. Але вироби із досить високим опором вимагають якісного джерела звуку.

Останнім часом стали популярні бездротові навушники. Вони підійдуть тим, хто не терпить грудок заплутаних дротів на дні сумки. Завдяки наявності акумулятора, такі моделі мають вагу трохи більшу, ніж аналогові. Вони бувають двох видів: інфрачервоні та радіочастотні. Блютуз-продукція — це щось середнє між радіонавушниками та навушниками, що використовують інфрачервоний зв'язок. У них невеликий радіус дії — всього 10 м. Такі аксесуари «співпрацюють» із різними ґаджетами.

Для телефону підійдуть вакуумні навушники або вкладки. Вони компактні, ергономічні та недорогі. Однак не варто забувати про якість. Через невеликі розміри цей аксесуар погано відтворює низькі частоти, а також має низький рівень звукоізоляції. Вони підійдуть людям, невибагливим до якості звуку. Під час вибору навушників для комп'ютера найкраще зупинитися на повнорозмірних моделях. Вони закривають усе вухо та забезпечують якісну ізоляцію від звуків зовнішнього світу.  Одним із вад таких аксесуарів є габарити. Хоча для роботи за комп'ютером це не так важливо.

Показати ще