Акустика Hi-Fi: що це таке

Акустика Hi-Fi є категорію обладнання, яке призначається для створення високоякісного звукового потоку. Така апаратура часто купується для будинку з розрахунку на тривалу експлуатацію. Також її зазвичай використовують і в масштабніших цілях. Зокрема, акустичні системи цього формату можна побачити в концертних залах, клубах і подібних закладах.

Точного визначення формату Hi-Fi досі не було надано. Однак більшість меломанів і професіоналів, які пов'язали свою робочу діяльність із музикою, вважають, що така технологія передає максимально точне звучання. Вважається, що акустика Hi-Fi зможе передати музику практично так само, як вона звучала в оригіналі. Коли заплющиш очі, з'являється відчуття, нібито з програвача йде реальний звук.

Власне відповідність реального звучання визначається не тільки якістю електроніки й гучномовців. Важливими є й фундаментальні обмеження стереофонічного й багатоканального форматів, які останнім часом увійшли в широкий ужиток. Високоякісна акустика Hi-Fi зможе створити повноцінний ефект реального звучання, якого й намагалася досягти якісно записана музика акустичного формату.

Акустика Hi-Fi виробляється в широкому асортименті. За своїми конструкційними особливостями техніка такого формату умовно поділяється на три великі категорії:

  • Акустична система. Являє собою пристрій, який складається з акустичного оформлення і встановлених у нього динамічних головок. Більшість активних акустичних систем із підтримкою Hi-Fi-технології працюють за багатоканальним типом. Вони оптимально підходять як індивідуальний засіб для трансляції музичних файлів, а також для ТВ-під'єднання. Відрізняються порівняною простотою в під'єднанні й невибагливістю в експлуатації.
  •  Сабвуфер. Це ще одне поширене обладнання, яке може функціонувати в акустиці Hi-Fi. Воно призначається для відтворення звуку на низьких частотах. Далеко не кожен музичний апарат впорається з читанням і транслюванням таких звуків. Проте вони є досить важливими для звучання музики загалом. Тому купуючи акустику Hi-Fi, покупець отримує універсальний пристрій, який забезпечить гідне звучання його улюблених пісень.
  •  Комплект акустики є спеціалізованим набором кількох одиниць обладнання, яке в комплексі дає можливість створити максимально якісне відтворення музики. До складу комплекту акустики входять сабвуфер, акустична система й деякі додаткові технічні пристосування. У своїй функціональній взаємодії вони відточують трансльований звуковий сигнал, передаючи всі ноти й частоти, які вдалося вловити.

Акустика Hi-Fi буває підлоговою й поличною. Підлогова відрізняється чималими габаритами й підвищеною вагою. Її позитивною перевагою є можливість передавати якісний звук на великій гучності. Поличні моделі характеризуються більш компактними розмірами і продуктивністю середнього рівня.

Як вибрати акустику Hi-Fi

Перед тим, як почати пошуки оптимальної акустики Hi-Fi, необхідно чітко визначитися зі своїми вимогами до техніки такого виду. Важливо вирішити, який саме пристрій із представленої вище класифікації потрібен саме вам. Треба визначитися і з оптимальним виробником цієї апаратури. Перегляньте відгуки попередніх покупців: вони підкажуть, як проявляє себе в експлуатаційних умовах конкретна техніка.

Показати ще