Інвертори — це прилади для зміни постійного струму в змінний із модифікацією величини напруги. Найчастіше вони представляються як генератори тимчасової напруги. Пристрої бувають відокремленими або є частиною джерела й системи безперебійного живлення устаткування електричної енергії змінного струму.

Ці прилади потрібні для дому, оскільки вони усувають або послаблюють залежність роботи інформаційних систем від якості мереж змінного струму. Крім того, що ці пристрої можуть бути джерелом енергії, вони є частиною ланцюга перетворювачів. Контролер може вирішувати завдання, пов'язані з регулюванням напруги, синхронізацією частоти зміни ключів і захистом їх від навантажень.

Їхній принцип роботи полягає в тому, що під час нормального подавання енергії система заряджає акумулятори й є провідником між системою подавання та приймальною стороною. У моменти перенапруги активізуються заряджені акумулятори та сонячні батареї, які дають змогу працювати всій техніці в попередньому режимі, без зупинок і перешкод.

Види ДБЖ для комп'ютерів

Асортимент товару поділяється на кілька категорій. Всі прилади можна поділити на три класи — автономні, синхронні й багатофункціональні. Кожен із них відповідає за окремий спектр дій. Перший тип робить перетворення струму по акумуляторному ланцюгу. Отримані дані можна використовувати для підключення побутової техніки. У синхронних зберігається зайва енергія, перенаправлювана в основну мережу. Її перевага в тому, що отримання електрики триває навіть під час аварій чи пошкоджень. Найбільш довговічним і найефективнішим вважається багатофункціональний інвертор напруги. Його часто використовують в сонячних системах. Має високу вартість, тому для домашнього застосування не завжди підходить.

Працювати пристрої можуть за двома принципами:

  • Синусоїда;
  • Чиста синусоїда.

Під час відстежування роботи цих двох систем визначається, що чистий синус працює куди краще і його діаграма рівніша, ніж із модифікованим синусом. Різниця між цими принципами роботи в тому, що один дешевший, а інший дорожчий. Цей же показник впливає на якість перетворення. У приладах із модифікованим синусом робота буде менш ефективною, техніка буде грітися, сильно гудіти та видавати водночас маленьку потужність.

Пристрої ще поділяються на високочастотні й низькочастотні. У першій групі є малопотужні моделі, які підходять для комп'ютера, ноутбука, побутової техніки. Такі пристрої називають автомобільними. У них невелика вага й розмір, що дає змогу легко переносити їх із місця на місце. У них зменшується надійність під час великих навантажень.

Низькочастотні прилади орієнтовані на перетворення енергії від акумулятора низької частоти. Їхній принцип роботи схожий на великі та важкі трансформатори. Вони виступають проміжним пунктом між електронікою інвертора й навантаженням. Однак у них велика вага й, відповідно, висока ціна.

За принципом роботи ще виділяють два основних типи обладнання:

  • Аналогові. Функціональний блок із рівносильним значенням вихідної величини щодо вхідної. Він використовується тоді, коли структурній схемі моделі потрібно модифікувати знак функції або величину на протилежні. 
  • Цифрові. Логічний складник, що виконує дію запереченням. Виготовляються вони на активних елементах з одночасним посиленням і формуванням вихідного сигналу. У цьому класі виділяють потенційні й імпульсні системи.

Як вибрати джерело безперебійного живлення

Вибираючи інвертор, треба враховувати відгуки про виробників. Компанія-виробник товару грає величезну роль у підбиранні вдалої моделі. Від іміджу виробництва залежить кількість покупців. Більшість компаній випускають продукцію для різних класів і людей із різним прибутком, тому можна знайти товар як дешевшим, так і дорожчий. Також варто враховувати завдання, що виконуються приладом і частоту його використання. У разі проживання в приватному будинку хороший інвертор не завадить, оскільки можуть траплятися часті перепади напруги, а ось для багатоповерхових будинків дорогий прилад навряд чи знадобиться. Особливо популярні мобільні товари, які можна з легкістю переносити й брати із собою в дорогу.

Показати ще 60 товарів