Багато людей люблять ходити в кальянні або вважають за краще купити додому свій власний. Виріб можна придбати вже повністю зібраними або частинами й зібрати. Одні виготовляються зібраними, інші збираються в магазині, треті можна зібрати з деталей за індивідуальним бажанням. До перших належать прилади зі скла та дизайнерські моделі.

Поради щодо вибору кальянів

Сьогодні дуже популярними серед молоді й дорослих є кальяни. Вирізняють єгипетські різновиди, які мають безліч варіацій. Такі різновиди завжди збираються окремо, і якщо в магазині трапляється вже зібраний агрегат, то його зібрали продавці. Вироби, які можна зібрати самому, зручні тим, що всі комплектуючі вибираються на власний смак і будуть подобатися як зовнішнім виглядом, так і технічними особливостями.

Перед вибором варто визначитися для чого він призначатиметься. Використовуються для дому або для роботи, для довгих подорожей, подарунку. Вважається, що тепліше дим, то більше шкоди він чинить. Тому в якісному виробі температура диму охолоджується до потрапляння в легені людини.

Якщо речовина проходить через шахту два або три метри, то охолодження вже не потрібно. Для такого процесу часто використовують додаткові елементи: відділення для льоду під чашу з тютюном, подовжена шахта, крижані пакетики, додавання холодної рідини або льоду в колбу, довгий шланг або охолоджувальні частки в мундштуці. Можна комбінувати ці елементи або застосовувати окремо.

Основні складники

Найважливішою частиною є шахта, від діаметра якої залежить тяга. Що більше діаметр, то легше тягнеться дим. Китайські виробники роблять вузьку шахту, тому потрібно докласти чималих зусиль, щоб набрати диму, і водночас отримати задоволення. Якісними виробниками є єгипетські, американські та російські моделі.

Від довжини залежить ступінь охолодження. Що більше довжина, то холодніший продукт. Маленькі прилади вважаються декоративними, тому не мають функції охолодження або фільтрації диму. Шахта мусить бути не менше ніж п'ятдесят сантиметрів. У верхній частині під чашкою розташована ємність для льоду. Для зручного використання є розширення на кінці та розташовується на відстані двох або трьох сантиметрів від самого краю.

Якісним матеріалом виготовлення вважається неіржавка сталь і алюміній. Важливо, щоб внутрішня частина не була пофарбована або покрита хромом, оскільки під час застосування фарба буде облазити та зашкодить здоров'ю людини, потрапляючи в легені. Зовнішня обробка може бути будь-якою.

Через клапан виходить зайвий дим із колби, цим можна зробити кальян легше. Без цього елемента не обійтися жодному виробу. Під час вибору колби, варто враховувати тип кріплення. З'єднання відбувається завдяки різі або щільній перекладці. Перший варіант підходить для моделей, які випускаються цілком зібраними.

Від габаритів залежить кількість води та вихідного диму. Бувають різних форм. Чаша прогріває тютюн, від чого залежить якість куріння. Часто застосовується зовнішнє кріплення. Вирізняють три основних групи: класичні глиняні, фанел, силіконові.

Перший різновид має від чотирьох до шести отворів, нагрівають не сильно й мають невеликі розміри. Фанел відрізняється від класичного, наявністю всього одного отвору, який розташований всередині. Тютюн лягає між двома бортиками. Силікон має такі переваги: легко відмивається й уміщує достатню кількість тютюну. Якщо вибрати якісного виробника, то куріння буде безпечним.

Шланг має бути довгим — від двох до трьох метрів. Вирізняють одноразові, які не піддаються миттю, і ті, що миються. Найпопулярнішими є силіконові, які мають низку переваг: можна легко мити, не вбирають запахи та смаки, довговічність. Ущільнювачі використовуються з такими цілями: з'єднання шахти з колбою, чашею або шлангом. Якщо використовується чаша із силікону, то наявність ущільнювача не обов'язкова.

Витратні матеріали

Важливими складниками є вугілля, тютюн і фольга. Від тютюну залежить смак. Бувають різні мікси, які можна використовувати вже готовими або застосовувати інгредієнти окремо та придумати свій власний смак. Є безліч видів тютюну: Al Fakher, El Nakhla, Tangiers, Starbuzz, Fantasia, Fumari і інші.

Вугілля найкраще вибирати пресоване кокосове, яке не шкодить здоров'ю. Можна розігріти на звичайній плиті впродовж п'яти або десяти хвилин. Треба прогріти вугілля рівномірно, щоб усі сторони встигли стати червоного кольору.

Якщо погано розігріти матеріал, то виріб буде погано диміти або після процесу виникнуть головні болі. У швидкорозпалювальному матеріалі є селітра, яка небезпечна для здоров'я. Тому й ціна набагато нижча. Краще використовувати фольгу високої щільності. Під час вибору кальяну треба прочитати й прислухатися до відгуків досвідчених користувачів.

Показати ще 60 товарів