Для підтримання оптимальної температури в парилці потрібні якісні печі для лазні. Визначитися з підхожою моделлю необхідно ще на етапі проєктування. Це дасть змогу знизити витрати, пов'язані з монтажем.

Варіанти монтажу печі для лазні

Щоб вибрати печі для лазні, необхідно враховувати тип монтажу. Вирізняють такі різновиди:

 • Вбудовані. Оптимальний вибір для невеликих приміщень. Дають змогу зберегти цінний простір. Головне — розташувати конструкцію якнайдалі від легкозаймистих предметів і дотримуватися правил безпеки. Плюс — вбудовані печі коштують недорого, що робить їх придбання можливим навіть за мінімального бюджету.
 • Виносні. Раціональне придбання власників великих салонів. Якщо простору достатньо, можна комфортно розмістити опалювальний прилад. Перевагою стане обігрів приміщення перед лазнею. У самій парилці залишиться більше кисню, оскільки процес випалювання відбувається поза її межами.
 • Підлогові. Трапляються рідше за інші різновиди. Підходять для середніх і великих приміщень. Безпечні, легко монтуються.

Кожен із розглянутих варіантів використовується в багатьох будинках і приватних закладах. Враховуйте площу, особливості приміщення та бюджет — це дасть змогу визначитися з вибором.

Насамперед слід визначити параметри сауни. Залежно від обсягу їх можна поділити на:

 • маленькі — до 13 м³;
 • середні — до 24 м³;
 • великі — до 50 м³.

Якщо підібрати невідповідне джерело тепла для заданого об'єму приміщення, воно не матиме очікуваного ефекту. У сауні буде надмірно жарко чи навпаки — не вдасться досягти достатнього показника на термометрі.

Як правильно вибрати піч для сауни

Варто віддавати перевагу продукції від провідних виробників. Товари перевірених брендів надійні, з роками не знижується їхній ККД, не змінюються експлуатаційні характеристики.

У процесі вибору враховуються:

 • Продуктивність і потужність. Якщо пристрій виявиться слабким, він буде працювати на зношування. Це призводить до швидкої втрати експлуатаційного ресурсу. Надмірно продуктивна модель часом забезпечує надто швидке нагрівання. Якщо лазневе каміння не встигло досягти відповідної температури, це зробить відвідування сауни не таким приємним. Важливо дотримуватися балансу між потужністю пристрою і площею самої лазні.
 • Принцип роботи. Кам'янки передбачають постійне обслуговування. Також у продажу представлені пристрої тривалого горіння. Вони допомагають підтримувати температурний режим протягом 5-6 годин без втручання.
 • Наявність бака для води. Залежить від потреб покупців та особливостей парилки. Моделі з баком для води коштують дорожче, але їхня подальша експлуатація зручніша.
 • Наявність функції конвекції. Завдяки їй вдасться забезпечити теплу підлогу та створити більш рівномірну температуру в приміщенні.

Слід пам'ятати про якість пари. Вона залежить від типу печі, які бувають відкриті та закриті. У першому випадку утворюється суха та легка пара, у другому — густіша, вологіша.

Які види палива застосовуються

Наступний критерій пошуку — тип використовуваного опалення. Виділяють:

 • Дров'яні печі. Класичний випадок. Приваблюють покупців невисокою вартістю, простотою експлуатації. Перевага — не доведеться платити за електрику. Варто враховувати, що дров'яні печі зазвичай об'ємні та вимагають чимало місця для встановлення. Також потрібно бути готовим до постійної закупівлі деревини, заготівлі великої кількості дров.
 • Газові. Популярний вид, особливо для будинків, де передбачений цей вид опалення. Такі кам'янки компактні, не займають багато місця та швидко нагріваються. Забезпечують якісне прогрівання, особливо в невеликому приміщенні.
 • Електрокам'янки. Займають мінімум простору. Зручне керування забезпечує нескладне налаштування. Можна підібрати модель будь-якого цінового сегмента з огляду на фінансові можливості. Зазвичай цей тип дешевший за газові або дров'яні.

Кожен із різновидів отримав позитивні відгуки покупців. Усі види використовуються в різних закладах. Проаналізувавши бюджет і параметри передлазневого приміщення, інших кімнат, вдасться підібрати потрібну модель. Надмірно економити на купівлі печі не варто, адже від її якості залежить ефективність нагрівання та тривалість експлуатації.

Які матеріали використовують для виробництва

Спочатку печі для лазні були цегляними. Нині такі конструкції також є в продажу. Їхня головна перевага — тривале утримання тепла. З цегляними можна довго насолоджуватися комфортним температурним режимом. Додатковий плюс — пожежна безпека. Недолік — велика вага та складний монтаж.

Чавунні печі також забезпечують тривалу підтримку тепла. Характеризуються довговічністю. Вони можуть прослужити десятки років, зберігаючи всі експлуатаційні переваги.

Ще одна альтернатива — сталеві. Зручне та сучасне рішення. Вони легші, ніж конструкції з інших матеріалів. Завдяки невеликій вазі монтувати такі печі — просте завданням. Завдяки компактності вони підійдуть для невеликих парилень. Мінус — сталеві конструкції швидше остигають.

Купівля печі для лазні або сауни онлайн

Купити піч для лазні можна на сайті ROZETKA. У каталозі представлені десятки позицій, які можна відсортувати легко завдяки фільтрам. Достатньо клацнути на товар, що сподобався, щоб вивчити його характеристики й оформити замовлення.

Доступна оплата карткою, готівкою та за безготівковим розрахунком. Діє послуга доставляння до найближчого поштового відділення, у точку видавання ROZETKA. Можна скористатися послугами кур'єра. Перевезення виконується оперативно. Під час транспортування зберігається цілісність, оригінальна форма та технічні параметри печі.

Печі та кам'янки для сауни та лазні

Показати ще