Школярі, студенти, домогосподарки й акули ділового світу: мало яка категорія людей у сучасному світі може обійтися без різноманітного приладдя для письма та інших канцтоварів. Прості й механічні олівці вже кілька сотень років є обов'язковим атрибутом для занять математикою, кресленням та іншими дисциплінами. Сьогодні найпопулярнішими брендами, які пропонують своїм користувачам якісні чорнографітні та цангові моделі таких канцтоварів, є: німецькі компанії «Axent», «Optima» і «Economix», французька «BIC», а також вітчизняні торговельні марки «BUROMAX» і «Skiper».

Як вибрати олівець?

Є два основні різновиди такого приладдя для письма: чорнографітні та механічні олівці. Щоб дібрати оптимальний варіант для креслення, малювання чи записування конспектів, потрібно відповісти на декілька запитань:

  • Як часто користуватимуться олівцем?
  • Яка твердість підійде найбільше?
  • Яка форма корпусу буде оптимальною?

Механічні моделі мають дуже тонкий стрижень, що подається з металевого або пластикового корпусу з допомогою натискання на кнопку, яка запускає поршневу систему. З такими канцтоварами зручно креслити, будувати фігури в геометрії та робити невеликі позначки у конспектах. Стрижні можна замінювати, а під кнопкою-ковпачком ховається ластик. Але для малювання і розлогих записів рекомендують чорнографітні моделі олівців.

У всіх таких канцтоварів є власний рівень твердості графітового стрижня. Він може варіюватися від твердого до зовсім м'якого. Міжнародне маркування – від 2H до 3B. М'які олівці підходять для письма та малювання по пухкому й надмірно тонкому папері. Тверді аналоги потрібні для креслення на щільних аркушах і картоні. До школи чи університету найкраще брати універсальні моделі, які мають середню твердість. Вони позначаються маркуванням «НВ».

Якщо з цанговими чи механічними олівцями все гранично ясно, потрібно вибирати вподобаний дизайн, із металізованим кінчиком, зручною кнопкою і ластиком у спеціальному відсіку. Те, якій формі корпусу віддати перевагу в чорнографітних моделях, знає небагато. Малюкам рекомендують використовувати тригранні олівці: їх легко тримати і вони чудово заточуються звичайними засобами. Класичні, шестигранні, варіанти потребують більшої вправності для письма. Але вони будуть найкращим варіантом, якщо креслити і малювати доводиться багато. Особлива шестикутна форма допомагає боротися з появою неприємного мозоля на середньому пальці, характерного для багатьох учнів та офісних працівників.

Показати ще 60 товарів