Мастихіни: для чого їх використовують

Мастихіни являють собою художнє приладдя для малювання, яке візуально схоже на невеликий шпатель. Таке приладдя використовується для багатьох стилів малювання, зокрема для живопису, графіки та барельєфа.

За допомогою мастихіна можна працювати з переважною більшістю відомих типів фарби. Так, вони чудово проявляють себе під час взаємодії з олією. Не гірше малювати за допомогою такої конструкції акриловими фарбами. Набагато рідше, проте не менш успішно, такі моделі використовуються для нанесення акварелі. Загалом, художники цінують це приладдя, завдяки високій функціональності та універсальності.

Лопаточки для фарби мають досить широке застосування. З їхньою допомогою художник може якісніше змішати фарби, досягаючи ідеального, на його думку, відтінку. Також з його допомогою можна прибрати зайві нагромадження олії, які можуть залишитися на полотні. Зрештою, багато художників остаточно відмовляються від використання пензля, обираючи основним інструментом для малювання саме мастихін.

Загалом, між мастихінами й пензлями є деякі відмінності, які притаманні не тільки зовнішньому вигляду зазначених елементів, а й тому, які малюнки вони здатні залишати. За допомогою такого шпателя можна створити малюнок з яскравішими та глибшими кольорами. З його допомогою зазвичай роблять великі за розміром та розмахом мазки. Привертає увагу й незвичайна, складна і виразна фактура малюнка. Однак такий тип художнього приладдя не підійде майстрам, які віддають перевагу високій деталізації своїх картин. Мастихін стане оптимальним варіантом для тих, хто любить оформляти художні шедеври з великими й виразними обрисами.

Часто мастихін використовується як підмальовування, для художнього доповнення малюнка. Він також допомагає розробити рельєфні за формою предмети, розміщені на передньому або на задніх планах. Так, художники часто використовують цей інвентар для промальовування архітектурних деталей, а також деяких природних об'єктів. Зокрема, цей інструмент створює цікаве каміння, скелі й водойми. Попри те, що мастихін цілком годиться для нанесення тонких шарів фарби, переважно його використовують для товстих і густих мазків.

Ножі для нанесення фарби підійдуть як для початківців, так і для більш досвідчених художників. Вони прості та зручні в користуванні. Майстру знадобиться кілька годин, щоб розібратися в принципах роботи з подібним приладдям. Тому повністю навчитися працювати з мастихіном можна вже через два-три дні, або після однієї написаної картини.

Як вибрати мастихін

Кожен художник намагається відповідально ставитися до питання придбання свого робочого приладдя. Саме від нього залежить загальна якість створення малюнка, а також прояв художньої майстерності творця. Тому перед купівлею варто уважно вивчити інформацію про подібний пристрій і визначитися з найбільш прийнятними розмірами самого шпателя.

Під час вибору оптимального художнього пристрою потрібно орієнтуватися на його виробника. Перевірені компанії намагаються виправдовувати очікування клієнтів, виготовляючи максимально якісні та міцні товари. Щоб вибрати найкращу модель серед наявних, рекомендується вивчити відгуки попередніх покупців. Вони поділяться думками про якість бажаного мастихіна і про те, як він проявляє себе в роботі. Знайти зазначену інформацію можна на сайті інтернет-магазину або на художніх форумах в інтернеті.

Показати ще 60 товарів