Клей — це засіб, що допомагає склеювати різні поверхні. У його основі клейкі речовини, які й дають змогу скріплювати різні предмети між собою. Також до його складу додаються розчинники, допоміжні елементи, каталізатори, наповнювачі, отверджувачі. Його можна застосовувати в будь-якому середовищі — у побуті, у промисловості, будівництві, дизайні й навіть у медицині. Просто для кожної з цих сфер потрібен індивідуальний склад клею й технологія його нанесення.

Види клеїв і їхня класифікація

Різновидів клею є сила-силенна. Насамперед, вони поділяються на натуральні й синтетичні. До першої групи належать речовини мінеральні та природні, а до другої — полімерні. За своїм фізичним станом склеювальна речовина може бути твердою, рідкою та пастоподібною.

Головна характеристика клею — це склеювання. Для досягнення цієї функції виробники додають у речовину різні елементи. Таким же чином можна винаходити нові формати клею, які зможу скріплювати абсолютно різні за текстурою й матеріалом речі. Основні види, на які поділяється клей, виділяють залежно від головного компонента в продукті:

 • PVA (полівінілацетат);
 • PVP (полівінілпіролідон);
 • Водна;
 • Воскова;
 • Полімерна;
 • Рослинна;
 • СА (ціаноакрилат).

Універсальним варіантом вважається клей ПВН. Він дає змогу скріплювати поверхні й матеріали різного походження. Він екологічний і безпечний для використання. Його можна придбати в канцелярських магазинах, спеціалізованих точках, на ринку за прийнятною ціною. Наносити його потрібно на знежирену поверхню. Повністю висипає за 24 години після нанесення.

Ще одним універсальним засобом вважається клей-момент або суперклей. Він дає змогу склеїти різні за текстурою речі. Для нього можливе скріплення гуми, металу, шкіри, пробок, тканини, дерева, скла, оргскла. Також він добре демонструє себе під час склеювання порцеляни, кераміки, поролону, картону. Він моментально висихає і предмети відразу ж міцно склеюються, від такого швидкого ефекту клей і отримав свою назву. Його небажано використовувати для посуду, призначеного для подавання їжі. Він легко спалахує, має сильний запах.

Останній варіант універсального клею — це епоксидний. Він добре заповнює тріщини, скріплює дерево, метали, скло, кераміку. Може з'єднати домашній інвентар. Часто використовують його у творчості та для ремонту машин.

Форми й упаковка клею

Канцелярський клей або будь-який інший легкий у використанні, якщо знати, як правильно наносити та вибирати вдалу упаковку. Всі популярні торгові марки презентують свій товар у такій формі:

 • Аерозольний. Його можна використовувати в меблевій промисловості, у текстилі, під час виготовлення й ремонту машин, у творчості та під час побутових робіт. Виділяють такі типи — контактний, універсальний, для тканини, для каменю. Представлений він у рідкому вигляді, і наноситься на потрібне місце методом розпилення речовини з балончика.
 • Рідкий. Цей вид має іншу назву «рідкі» цвяхи та використовується в промисловості. У його склад входить акрил і органічні розчинники, що робить матеріал дуже міцним і надійним. Ним легко скріплюються різні матеріали. Одна крапля такої речовини може витримати вагу майже 50 кілограмів у підвішеному стані.
 • Клей-олівець. Досить часто його використовують у канцелярських цілях. Він може мати ґрунтуватися на полівінілацетаті чи гліцерині. У такий спосіб, він належить до двох груп ПВА та ПВП.
 • Багаторазова клейка маса. Замінює скотч і пластилін. Добре приклеює різні матеріали, легкий у застосуванні, не залишає сліди після видалення. Можна використовувати кілька разів, не завдає шкоди, тому дозволено дітям.

У кожного клею різний хімічний склад, а отже, потрібно вибирати упаковку в індивідуальному порядку. Для канцелярського клею чудово підійдуть пластикові форми тюбика й ковпачка. Є кілька типів верхньої частини упаковки, через яку наноситься речовина на поверхню. Може бути суперковпачок — витягнута, вузька кришка, яка відкручується. Є верхній елемент із пензликом, який ідеально підходить для флаконів із силікатним клеєм. Найпопулярнішим є олівець, оскільки він легко наноситься, не розтікається, економиться й добре приклеює речі. Останній формат упаковки — це клей-спрей, завдяки розпорошенню речовина добре покриває весь матеріал і склеює дерев'яні, металеві речі й пінопласт.

Показати ще 60 товарів