Кожен художник знає, запорука гарної картини — якісні художні фарби для малювання. На полотнах почали писати ще декілька століть тому. За допомогою цього матеріалу створювалися портрети відомих людей, пейзажі, натюрморти. Після тривалого часу стилів і напрямів в образотворчому мистецтві стало набагато більше. Відповідно, кількість талановитих людей у цій сфері неабияк збільшилася. Щоб використовувати художні фарби за призначенням, не обов'язково мати додаткові знання чи талант. Можна просто наносити на полотно свої думки та фантазії, розміщуючи картини на стіні.

Різновиди художніх фарб

Сучасні виробники випускають велику кількість живописних фарб. Кожна творча людина може обрати потрібний варіант. Розрізняють такі різновиди:

  • Акварельні. До складу входять гуміарабік, декстрин. Часто в неї додають жовч бика, вона покращує взаємодію фарб і паперу. Іноді склад доповнюють медом. За допомогою цього компонента колір акварелі стає більш насиченим, речовина — пластичною. Більшість малярів розводять її звичайною водою. Такі продукти є прозорішими, порівнюючи з іншими різновидами. Цьому сприяють спеціальні порошки.
  • Акрилові. Такі різновиди продукції часто використовують для декорування аксесуарів, одягу. Пігменти акрилової речовини змішуються з хімічним поліакрилатом. Саме його неприродне походження робить фарбу міцною, стійкою. З'явився такий різновид товару для живопису недавно, потрібно знати, чим розводити їх. Речовина вибаглива, швидко засихає, важко витирається.
  • Гуашеві. Має склад, ідентичний до акварельних художніх фарб. Але, на відміну від неї, не є прозорою. Наноситься на полотно мазками, має густу консистенцію. Крім основних елементів, додають білила, мінімальну кількість. З легкістю розчиняються водою.
  • Олійні. Є досить поширеними серед творців. Завдяки спеціальним оліям, які в неї входять, вона легко наноситься на полотно. Потім фарбу не відмити жодними засобами. Вона добре взаємодіє з полотном. Транспортуючи його, не треба боятися розмазування малюнка. Довгі роки подібні вироби випускає фірма Невська палітра.
  • Темперні. Увібрали в себе зв'язувальні компоненти, які не розчиняються, вступаючи в реакцію один з одним. Є декілька різновидів темперних товарів: олійно-казеїнова, олійно-воскова, полівінілацетатна. Здебільшого подібні фарби не змиваються, не розчиняються. Потрібно бути гранично обережним, працюючи з такими сумішами.

Поради щодо вибору

Перші ніж обрати художні фарби, потрібно звернути увагу на низку характеристик. Насамперед потрібно прочитати склад продукту. Це важливо, оскільки від цього залежить, наскільки довго картина зберігатиме свій первинний вигляд. Часто буває, що під час транспортування певні погодні умови сприяють патьокам. Навіть якщо полотно щільно обтягнуте плівкою. Зазвичай розтікаються акварельні типи продукту. Добре тримаються акрилові, темперні та інші водостійкі типи. Упаковка — теж важливий атрибут, який потребує уваги під час купівлі. Якщо вона розірвана, пошкоджена, або на ній немає додаткової інформації про товар, потрібно відмовитися від неї.

Художні фарби також мають термін придатності. Застарілий товар практично неможливо повернути до життя. До того ж, навіщо витрачати гроші, а згодом докладати додаткових зусиль для їхнього відновлення. Навіть якщо можна розвести речовину водою, рівно на папір вона вже не ляже. Варто купувати продукт від відомого виробника. Якщо раніше тюбики були однієї фірми, додаткове приладдя має бути такими самим.

Пензель — теж важливий предмет. Обираючи його, потрібно оцінити декілька параметрів. Ручка має бути дерев'яною, така не буде зісковзувати, порушуючи малюнок. Пучок краще обирати з натуральних матеріалів. Варто перевірити якість пензля на місці, попросивши в консультанта аркуш паперу. Тримач ворсинок має бути міцним, запобігаючи їхньому випадінню. Зрозуміло, професіонали знають усі тонкощі під час вибору додаткових компонентів, але новачкам ця інформація буде корисна.

Усе приладдя для живопису має бути якісним і добиратися з розумом. Від усіх дрібниць залежить комфорт процесу й кінцевий результат. Не завадить почитати відгуки в інтернеті, взяти до уваги поради художників, тоді гроші точно не будуть витрачені даремно.

Показати ще 60 товарів