Що таке штемпельні фарби й де вони використовуються?

Ніхто не підозрює, але штемпельні фарби використовуються людьми набагато частіше, ніж здається. Куди б людина не зверталася, де б не здійснювала будь-які офіційні процеси, документи завжди є не дійсними без печатки. Кожна фірма, яка себе поважає, приватна або державна, застосовує цю річ, щоб мати можливість довести й підтвердити свою компетентність. Лікарі або начальники великих підприємств також мають штампи конкретно на своє прізвище.

Штамп — це своєрідний відбиток, створений найчастіше, щоб ставити печатки на документах. Штемпельна мастика створена, щоб фарбувати зображення на ньому. Якщо неправильно використовувати продукт, можна з легкістю зіпсувати відбиток і відповідно буде потрібно витрачати гроші й замовляти новий. Фарба має різноманітний склад і сферу користування.

Допоміжний інвентар

Варто почати з того, що для застосування штемпельних фарб потрібні:

  • Подушки. Це обов'язковий атрибут ручної печатки. Нею обволікається будь відбиток перед використанням. Подушки бувають двох типів: первинного заправляння й дозаправляння. Мастика для первинного заправляння, природно, сильно концентрована, але на ринку вона трапляється рідше, ніж для дозаправляння. Бувають настільними — зберігаються в спеціальному футлярі, що захищає від висихання, і застосовуються для різних видів ручних штампів. У сучасному світі подушки часто стають не потрібними, оскільки відбитки виготовляються за певною технологією, і фарба розташована вже всередині них.
  • Фарби. Класифікуються за місцем використання й за власними параметрами. Вона буває для поліетилену, дерева, металу, харчових продуктів, пластику або тканини. Продукт буває швидковисихним і стійким до кип'ятіння. За складом вона буває олійною, водною або спиртовою. Штемпельна фарба абсолютно різного кольору: від рожевого або жовтого до чорного й синього. Фіолетову й синю мастику зазвичай використовують для печаток, якими засвідчують офіційну документацію. Люди, які відвідували клуби знають, що в деяких закладах на руку ставлять відбиток на вході. Такий слід не видний у звичайному освітленні, але якщо посвітити на нього ліхтариком із хвилями ультрафіолетового світла, то видне зображення. Така мастика називається «невидимої штемпельною фарбою». Є різні відгуки на ці типи мастик, але одним із найбільш відомих і популярних виробників є німецька компанія Норіс Колор.

Відмінності за складом фарби

Продукт, що виготовляється на водній основі, найпопулярніший у роботі в офісах. Таким різновидом залишають сліди на накладних, договорах та інших подібних документах. Вада такого штампа в тому, що його не можна ставити на глянцевому папері, але на звичайному папері фарба не розтікається й не залишає жирних патьоків.

Якщо товар виготовлений на олійній основі, то його, на відміну від попереднього різновиду фарби, реально використовувати в металевих штемпелях. Цей тип підійде для відбитка на глянці або плівці в разі використання кліше з металу. Поставлений знак виходить чітким і рівним. Колірна гамма цього типу набагато ширша, ніж палітра водних мастик.

Продукт, в основі якого є спирт, застосовується на таких поверхнях як кераміка, скло або пластик. На такій площині неможливо залишити якісний знак, тому як мастика іншого типу розтікається й повністю її зафарбовує. Після сушіння запах добре вивітрюється, а відбиток досить міцно вбирається.

Також є різновид для флеш-печаток. Це сильно концентрована штемпельна фарба на олії, яка не втратить кольору навіть у разі довгого впливу прямих сонячних променів. Особливість її в тому, що згодом текст на папері втрачає яскравість, але відбиток залишається таким самим, яким був спочатку. Цей різновид у разі сильного натискання просочує папір наскрізь. Навіть у разі впливу вологи й сирості на відбиток, він не розтечеться й не втратить чіткого зображення.

Коли компанії або люди використовують неякісний товар, це відразу впадає в очі й не викликає довіри в споживача. Тому потрібно добре розбиратися в різновидах цієї продукції й ураховувати всі тонкощі під час придбання.

Показати ще 60 товарів