Ламінатор: основні характеристики

Ламінатор — пристрій, що покриває спеціальною плівкою будь-який документ, який буде треба. Застосовуються для виробництва поліграфічної продукції. Не так давно використання цієї машини було зовсім іншим. Якість матеріалів залишала бажати кращого, а замість плівки використовувався клей. Зараз же технології вийшли на зовсім інший рівень, і в якості захисного шару сумніватися не доводиться. Перевага сучасного покриття в тому, що важливі папери або фотографії не схильні до дії сонячних променів, вологи й містяться в безпеці від інших зовнішніх пошкоджень. Документація після обробки зберігається набагато довше, ніж звичайна. Також, на відміну від звичайної, заламіноване може використовуватися в громадських місцях. Колір заламінованого паперу набагато яскравіший і більш насичений.

Експерти розрізняють два основних види процесу ламінування — холодне й гаряче. Перший тип використовується для обробляння широкоформатної продукції: офісної документації та предметів сувенірної спрямованості. Відбувається це за кімнатної температури, яка виробляється всередині самого апарату. У разі з гарячим різновидом — температура набагато вище, до 160 градусів.

За матеріалом захисної плівки ламінатори діляться на: пакетні й рулонні. Пакетні є традиційним різновидом, створюють щільний двосторонній захисний шар, що покриває задню й передню частини, зовні схожий на пакет. На відміну від першого типу, рулонні можуть робити й одностороннє покриття. Головна перевага — низька вартість витратних матеріалів для використовуваного апарату. Особливістю є те, що такі агрегати вважаються професійними, з ними можуть працювати лише досвідчені користувачі, це зумовлено складністю підготування пристрою до роботи.

Головні класифікації та додаткові можливості

В добу інноваційних технологій навіть стандартні предмети побуту не виробляються без додаткових вбудованих функцій. Ламінатори теж не є винятком. Цей прилад можна воістину назвати поліфункціональним. Технологи ввели класифікацію за додатковими функціональними можливостями. Найчастіше у пристрої можна натрапити на:

  • Автовимкнення. Потрібне для неуважних споживачів. У разі невикористання упродовж 30 хвилин, апарат вимикається самостійно, не витрачаючи зайву енергію.
  • Ламінування фото. Для реалізації цього призначення є навіть окремі пристрої. Процес ламінування фотографій набагато складніший, ніж звичайне нанесення плівки. Здійснюється виключно гарячим оброблянням. Запобігає старінню, пошкодження фото.
  • Реверс. Під час застрягання документа з будь-якої причини, кнопка реверсу допоможе безперешкодно й легко витягти його з валів.  Наявність такої можливості істотно полегшує життя споживачеві, оскільки не треба розбирати весь механізм, щоб дістати один папірець.
  • Фольгування. Технологія нанесення фольги на поверхню. Надасть будь-якому матеріалу унікальний зовнішній вигляд і якісно виділить із маси сірих і банальних візиток, сувенірів і так далі.
  • Функція антизаминання. Одна зі стандартних функцій ламінатора, що дає змогу наприкінц отримувати рівний папір без зім'ятих частин.
  • Холодне ламінування. Таке ламінування передбачає наявність клейової основи як головного матеріалу. Цей метод використовується для чутливої до температур продукції. Купівля апарату з таким функціоналом має бути зумовлена сферою застосування, найчастіше пов'язана з реалізацією комерційних цілей.

Поради щодо вибору техніки

Кожен, вибираючи для себе цей продукт, стикається з величезним вибором і не менш великим розгоном у ціні на цей пристрій. Чи варто переплачувати за дорогий апарат і як вибрати якісну продукцію?

Важливу роль відіграють зовнішні параметри агрегату. Машини відрізняються за якістю корпусу, пластин, типом покриття, ціновою політикою та розмірами. Є маленькі прилади для документів формату 10х15 см і для форматів А4. Далі варто звернути увагу на матеріал, з якого зроблений корпус. Що це — дешева пластмаса або міцний метал? Під час купування треба приділити увагу такому чиннику, як регулятор температури. Вони бувають механічними й електронними. Другі мають більшу ціну. Ну й після зовнішньої оцінки, варто зрозуміти що в ламінатора всередині. Ідеться про пластини й типи плівки. Тут уже вирішувати виключно покупцеві, звертаючи увагу на відгуки та сферу використання: для дому, для невеликого копіцентру або для офісу.

Показати ще 60 товарів