Справжні фотохудожники знають, що зробити якісний знімок допоможуть об'єктиви, добре, коли їх кілька. Вони являють собою цілу оптичну систему. Вона складається з різних лінз і в деяких випадках дзеркал. Саме ці компоненти відповідають за формування гарного зображення. Винаходу вже досить багато років, але воно є незамінним компонентом під час процесу фотознімання. Зробити кадр без об'єктива неможливо, тільки, звичайно, якщо не мильниця. Що цікаво, іноді він може коштувати в кілька разів дорожче, ніж сам фотоапарат. Знімання фото – задоволення не з дешевих.

види об'єктивів

Сучасні виробники пропонують споживачам широкий асортимент оптичної техніки для фотоапарата. Різноманіття вибору змушує губитися, що б цього не сталося необхідно розібратися в особливостях кожного виду. Об'єктиви поділяються на такі класи:

  • Надширококутні об'єктиви або fisheyе. Кут такої моделі становить сто вісімдесят градусів. Фокусна відстань коротша малою стороною стандартного кадру прямокутної форми. Такий клас має популярність серед молоді, кадри виходять напівкруглими, злегка збільшеними, незвичайними. Є моделі з оптичною стабілізацією.
  • Стандартні об'єктиви. Відстань фокуса від тридцяти до сімдесяти сантиметрів. Його купують аматори та фотографи-початківці. Застосовуються під час знімання загальних, середніх планів. Дехто примудряється фотографувати ними пейзажі, головне – мати талант.
  • Супертелефото об'єктив. Фокус агрегату найдовший серед усіх, досить габаритний. Його люблять професійні фотографи, він досить універсальний, може вловлювати різні далекі фігури. Застосовується під час перегонів, різних змагань, роботи в дикій природі.
  • Телеоб'єктиви. Можливість фотоапарата фіксуватися на предметах, розташованих на далекій відстані. Головною особливістю є вузький охопний кут. Саме це дало їм назву – фокусні. У практиці об'єктиви використовуються для фотографування і фіксації спортивних подій, тваринного світу, незвичайних пейзажів.
  • Ширококутні об'єктиви. До такого типу належать агрегати, фокусна відстань яких менше, ніж п'ятдесят міліметрів. Це дає змогу робити зображення природним, схожим із зором здорової людини. Вони захоплюють досить великий простір, підходять для пейзажних, студійних і театральних знімань.

Поради щодо вибору

Прийшовши до магазину, очі розбігаються від різноманітності товарів. Запланувавши купівлю об'єктива, необхідно розуміти, що це дороге устаткування. Потрібно знати, як вибрати правильну якісну модель, це дасть змогу не витратити даремно грошову суму.  Насамперед важливо встановити для себе певні критерії вибору. Зараз ми перерахуємо параметри, на які обов'язково потрібно звернути увагу.

Не варто підбирати об'єктив за зовнішніми якостями, Canon або Nikon, техніка має працювати справно, підходити до купленого раніше фотоапарата. Різкість для деяких є головною функцією. Від неї залежить деталізація об'єктів, облич або силуетів людей. Можна перевірити її роботу на місці, з дозволу продавців. Якщо планується робота в сутінках, варто придивитися до світлосили агрегату. Більшість виробників намагаються зробити її потужнішою, але чим більша потужність, тим дорожчий товар. Але краще один раз заплатити велику суму грошей, ніж щомісяця оновлювати асортимент техніки. Необхідно визначити, з якою мінімальною дистанцією може працювати обрана продукція. Параметр вказується в інструкції, яку рекомендується ретельно вивчити до походу до торгівельного центру.

Матеріали виготовлення внутрішніх складників позначаться на кінцевому результаті, якщо вони неякісні. Гарний варіант – це низькодисперсійне скло. Перевірити це можливо, лише розібравши виріб, доведеться вірити фірмі-виробнику на слово. Рекомендується стежити за сумісністю додаткового й основного компонентів. Під час вибору об'єктива не буде зайвим проконсультуватися у людини, яка знає свою справу. Продукт має мати якісну ергономіку, від якої залежить простота та зручність експлуатації. Краще підбирати товар невеликої ваги.

Крім основних моментів є багато інших незначних, питання про які важливо поставити. Це наявність, брак системи стабілізації малюнка, швидкість фокуса, можливість вінʼєтування. Не завадить почитати відгуки та послухати поради приятелів.

Показати ще 60 товарів