Щоб переміщати вантаж та його транспортувати, використовують різне вантажопідіймальне обладнання. Їх розрізняють за підіймальною силою, висотою підіймання виробів, принципом дії, приводом та ефективністю. Ці пристрої — надійні помічники в будь-яких сферах народного господарства — у виробництві машин, сільському господарстві, будівництві, торгівлі й навіть у закладах громадського харчування. За призначенням та функційними можливостям їх поділяють на підіймально-транспортні, вантажно-розвантажувальні, транспортувальні.

Різновиди вантажопідіймального обладнання

Є багато різновидів техніки, призначеної, щоб переносити на місце товари на потрібній висоті. Виділяють такі класи обладнання:

  • Лебідки. Універсальний прилад, використовуваний у ремонтних, монтажних і будівельних роботах. Його експлуатують на виробництві, у будівництві та в побуті. Є барабанна лебідка, важільна, черв'ячна. Рухом лебідки можуть керувати руками або автоматично. Вони можуть переносити вантаж вертикально, горизонтально й під кутом.
  • Талі. Це підвісний тип обладнання, що ґрунтується на принципі роботи лебідок. Стаціонарні талі кріплять на перекриття, тимчасові козли, а переміщувані фіксують на підвісних балках.
  • Крани гідравлічні. Найпоширеніший різновид техніки. Це машини з циклічним типом дії, що відповідають за підняття й переміщення виробів у просторі. Процес відбувається завдяки додатковому вантажозахоплювальному пристрою.
  • Підіймальні столи. Спеціальне обладнання, що допомагає переносити коробки, поклажі, скрині, інші ноші за певною траєкторією.
  • Рокли. Це різновид гідравлічного візка, що переміщує вантажі на піддонах. Його головний вузол ґрунтується на гідравлічному домкраті, що піднімає товар на тязі й важелях.
  • Візок. Належить до машин такелажної системи. Вирізняються вони вантажопідіймальністю, колісною базою, додатковими функціями.

За принципом встановлення всі прилади поділяють на самохідні, пересувні, самопіднімальні, причіпні, стаціонарні та приставні. Найпопулярніші гідравлічні баштові пересувні та стрілові крани із самохідним принципом роботи. Відрізнити їх також можна за ступенем маневровості на поворотах, будовою елементів та робочого обладнання.

Вантажопідіймальна техніка та механізми за значенням розбігу температур у довкіллі, у якій вони й далі нормально функціонують, класифікують на два види. Перший тип загальної експлуатації й може працювати за 40 градусів зі знаком плюс і мінус. Другу групу призначено для більш екстрених погодних умов і ситуацій, тому витримує до 60 градусів в обидва боки.

Поради щодо вибору

До питання, як вибрати товар, потрібно поставитися досить відповідально. Від якості матеріалів та призначення механізму залежить не тільки виконана робота, а й життя працівників. Рекомендують у виборі вантажопідіймального обладнання зважати на максимальну вантажопідіймальність, висоту підіймання, тип приводу, інші технічні показники.

Бажано відразу вибирати компанію-постачальника, яка надасть не тільки машини, але й подальшу технічну підтримку й обслуговування. Купуючи весь комплект вантажопідіймального обладнання й витратні матеріали в одного продавця, покупець може отримати непогану знижку, що також буде приємним бонусом.

Вибираючи крани, зважайте на технічні характеристики приладу. Основні параметри — вантажопідіймальність і фактичний час роботи. А от талі ліпше вибирати за умовами й вимогами до місця використання, оскліьки вона має два види — канатну й ланцюгову. Другий варіант чудово підходить для консольно-поворотних кранів. Компактні розміри приладу дають змогу використовувати предмет як додатковий транспортувальний пристрій. А от канатний варіант електричного типу пересувається на мостових кранах і монорейках.

Не варто забувати і про те, що вантажопідіймальне обладнання монтують по-різному. Якщо покупець потребує пересувної машини, то жодні стаціонарні моделі не підійдуть.

Якщо потрібно глобально переміщати продукцію, відгуки рекомендують вибирати самохідні візки. Від гідравлічних вони відрізняються наявністю електроприводу. Вони економлять час роботи й полегшують поставлені завдання. А для невеликих вантажів підійдуть гідравлічні штабелери, які поділяють на самохідні, електричні та ручні.

Показати ще 60 товарів