Крейда — це не тільки засіб для творчості, а і шкільне приладдя, й інвентар для будівельників. До того як з'явилися різні інтерактивні дошки та інші сучасні технології, у всіх школах були звичайні дерев'яні дошки, на яких писали крейдою. На сьогодні в деяких навчальних закладах залишився подібний навчальний інвентар. Також дуже популярні міні-диски, придбані дитині для особистого користування. На них можна вчитися, малювати що-небудь, залишати записки і планувати день.

Крейда — важливий інвентар у всіх сферах

Цей природний продукт можна знайти в будь-якій частині земної кулі, крім Австралії. Найбільшу кількість речовини можна добути на просторах Азії. Крейда — це гірська порода, тому шукати її потрібно в спеціальних місцях. Утворювалися ці місця ще до нашої ери, коли в океані жило безліч дрібних тварин, що мають вапнякові раковини. Згодом море опустилося, частини цих тварин опинилися на суші й поступово перетворилися на крейду. Вважається, що цей елемент є осадовою гірською породою, нерозчинною у воді. Вона має органічне походження, а отже, до складу продукту входить карбонат кальцію, магнію й оксиди металів.

З роками природному елементу знайшли різне застосування, й одне з них — це використання в навчанні. Шкільна крейда виготовляється з безпечних компонентів і попередньо обробляється, щоб не спровокувати алергію або подразнення. Жодні токсичні речовини не використовуються під час виготовлення товару.

Класифікація

Усю продукцію можна розділяти за кількома критеріями. За візуальними характеристиками продукт поділяється на два типи:

  • Крейда біла. Готується за стандартною схемою і часто застосовується вчителями для написання завдань на дерев'яній дошці.
  • Крейда кольорова. Популярний різновид товару серед дітей, позаяк ним можна малювати різні картини на асфальті, на домашніх дошках або аркуші паперу.

Також виробники поділяють готовий продукт на кускову і пресовану крейду. Перший тип трапляється не особливо часто, оскільки набір такого товару складається виключно з натуральних компонентів. А ось пресований — це не традиційний природний матеріал, а гіпс, у який додається крохмаль, речовина, що склеює, та різні барвники. Така крейда добре пише на дошці, але менш безпечна в щоденній експлуатації, ніж природна.

Для отримання готового продукту на виробництві змішуються усі вищезгадані інгредієнти, іноді додається розчин із парафіну і крохмалю для кращої зв'язки. Щоб товар вийшов різнобарвним, додаються відповідні барвники. Після отримання потрібної консистенції суміш розливається по формах і з них видаляється волога й повітря. Після попереднього засушування продукція відправляється в іншу камеру й підсушується остаточно за 50 градусів вище нуля.

Унаслідок виготовлення виходить крейда трьох різних форм:

  • Квадратна;
  • Кругла;
  • Шестигранна.

Також виділяють спеціальну воскову крейду для малювання. Вона чудово підходить для прояву творчих амбіцій на аркуші паперу. Її основна перевага в тому, що вона не вимазує руки, як звичайний природний продукт. Однак вона складається з воску, неорганічного наповнювача й кольорового пігменту. Через такі компоненти вона важко відтирається, якщо помалювати нею на підлозі або на стінах. Виробники зараз почали додавати спеціальні емульгувальні елементи з водорозчинним ефектом. Вони мають насичений відтінок, легко розмазуються й можуть виконувати роль пластиліну. Абсолютно будь-який різновид крейди не обов'язково купувати, його можна зробити в домашніх умовах із більш натуральних матеріалів.

Корисні й негативні властивості

Крейда — це речовина мінерального походження, поширена в природі й застосовується не тільки для малювання, написання і креслення, а й для профілактики. У цьому природному елементі міститься достатня кількість кальцію, що покращує міцність кісток і зубів.

Однак лікарі не настільки однозначні. Вони стверджують, що після проходження продукту через горно він втрачає первинні властивості і стає хімічно активним реагентом. Він стає схожим на гашене вапно. Тому його вживання можливе тільки під наглядом лікаря і після консультації. Вживання канцелярської або будівельної крейди строго заборонено, позаяк високі шанси на розвиток вапнування судин.

Показати ще 60 товарів