Практично на всіх сучасних ґаджетах використовуються карти пам'яті різних видів і моделей. Сама назва говорить про те, що потрібні вони для зберігання інформації. Завдяки їм функціональні можливості пристроїв розширюються, користуватися ними зручніше та цікавіше. Наскільки багатогранний і багатий асортимент ґаджетів, настільки багато виробляється виробів запам'ятовування даних для них. Здійснити оптимальну купівлю часто непросто, але, щоб знати, як вибрати продукцію, варто розбиратися в технічних характеристиках і бути в темі останніх новинок.

Види карт і запобіжну заходи

Як будь-який записуючий пристрій, тендітну продукцію не можна піддавати впливу магнітних полів. Навіть рентгенівські промені, що діють на багаж в аеропорту, можуть зіпсувати накопичувач. Не можна, щоб на виріб потрапляла вода, діяли занадто високі або низькі температури. Випускати з рук і вдаряти прилад також не рекомендується. Виробники техніки постійно розвиваються, і є вже певні моделі, яким навіть усі перераховані вище негаразди не страшні.

Є такі основні різновиди зовнішніх носіїв інформації для ґаджетів:

  • Compact Flash — карти цієї компанії використовуються найчастіше у фотоапаратах. Полюбили їх фотографи за ємність і швидкість під час використання.
  • MicroSD — цей носій інформації теж застосовується в портативній техніці, але його вже можна використовувати зі смартфонами та планшетами. Його розміри не перевищують 20х21,5х1,4 мм, а вага не більше, ніж 1 грам.
  • SD — це найпопулярніший носій пам'яті. Він практично універсальний і підходить до всіх переносних пристроїв і ґаджетів.

Головна технічна особливість карти — це доступний обсяг зберігання. Не треба поспішати відразу купувати носій на 16 Гб. Деяка продукція просто не призначена для такого обсягу. Перед вибором потрібно ознайомитися з інструкцією. Виробники завжди вказують рекомендовані аксесуари.

Є чотири покоління SD-моделей. Найпростіші — до 2 Гб, трохи складніше — до 4 Гб, серйозніше — до 32 Гб і наймісткіші — до 2Тб. Крім кількості інформації, яку можна зберігати на карті, ще важливим параметром є швидкість обміну показниками між основним пристроєм і накопичувачем. Вимірюється вона в Мб/с і вказується цифрою класу. Наприклад, позначення SD Class 4 відповідає швидкості 4 Мб/с, а позначення SD Class 10 — швидкості 10 Мб/с.

Товари для телефона та фотоапарата

Всі власники смартфонів знають, що пам'яті, яка вбудована в техніку не вистачає для його повноцінної роботи. Зберігання відео, світлин і навіть деякі програмиможна встановлювати на microSD. Їх умовно поділяють на три типи: до 4 Гб, до 32 Гб (microSDHC), понад 32 Гб (microSDXC). Якщо телефон призначений для карти з малим обсягом, то купівля більшого за місткістю носія йому не допоможе.

Вартість накопичувачів залежать від їхніх технічних характеристик. Чим менше пам'яті та швидкість передавання даних, тим пристрій дешевший. Найкраще придбати обладнання відомих торгових марок. Розібратися у всіх тонкощах маркування й технічних нюансах необхідно, щоб смартфон працював правильно. Варто зазначити, що всі вищевикладені рекомендації будуть корисні і під час вибору додаткового пристрою для зберігання даних на планшеті.

Для фототехніки використовуються SD-карти пам'яті. Вони бувають великої місткості та надвеликої місткості. Купувати потрібно із врахуванням технічних показників апарату. Варіанти SDXC і SDHC не взаємозамінюються. Тут також є поняття швидкості записування та читання контенту між носієм і фотоапаратом. Це два різних параметри, але виробники зазвичай вказують тільки швидкість читання, оскільки вона завжди вища.

Лідирують за обсягом і якістю CF-накопичувачі. Вони можуть з великою швидкістю передавати дані. Іноді навіть сам фотоапарат не встигає її забезпечувати. Ще фотокамера має підтримувати функцію прямого доступу до пам'яті (UDMA).

Місткість карти — особиста справа кожного користувача. Відгуки говорять про те, що оптимальний розмір це 16-32 Гб. Рекомендується враховувати під час купівлі не тільки кількість запланованих фото або відео, а й формат, у якому вони будуть зберігатися. Це все впливає на обсяг інформації й на швидкість заповнення накопичувача.

Показати ще