Кожен музикант і співак знає, що без мікшерного пульта неможливо створити мелодії. Це спеціальний електронний пристрій, що використовується для зведення звукових сигналів. Він може поєднувати кілька джерел в один або більше сигналів. Також він відповідає за маршрутизацію звуку. Музиканти використовують цю апаратуру під час звукозапису, зведення й під час концертного звукопідсилення. 

Класифікація мікшерів 

Для чого потрібен, трохи вище було описано, але чи може прилад виконувати відразу кілька функцій. Насправді апаратура не призначена для виконання всіх можливостей. На кожен тип роботи є певний тип техніки, призначений для тієї чи іншої діяльності. Уся класифікація ґрунтується на сфері, де буде використовуватися техніка. За цим критерієм можна натрапити на продукцію діджейського класу, концертну, студійну, для радіомовлення тощо. 

За принципом роботи виробники поділяють мікшерні пульти на цифрові й аналогові. У першому типі оцифровування сигналу відбувається на вході й після цього може з'єднуватися з іншими звуками. На виході отримуємо цифровий сигнал, який можна перевести у звичний, а посилити його можна на звичайних пристроях. Другий вид працює за принципом електричних імпульсів. 

Поділяють продукцію також на такі типи:

  • Активний. Застосовуються всі елементи, яким порібне постійне подавання електроенергії
  • Пасивний. Використовуються деталі, що працюють без під’єднання до мережі. 

Мікшерні пульти зараз є основою будь-якого музичного супроводу і всієї звукової системи. Тому для людей, які працюють у цій сфері, таким важливим є вибір надійного, довговічного, зручного й багатофункціонального апарата. 

Особливості продукції 

Виробники пропонують покупцям великий асортимент товарів, і з численних моделей потрібно вибирати одну. Кожна апаратура має особливі характеристики й типи роботи. Бувають пульти з вбудованим процесором ефектів. Такий товар буде корисним у роботі, але за гарне доповнення покупцеві потрібно буде заплатити чималу суму. Така ж ситуація і з підсилювачем. Це доповнення може бути як моніторним, так і основним на невеликих локаціях. Вони бувають двох типів — настільні й за типом валізи. 

Додатково на мікшерних пультах також може бути фантомне живлення, вхідний дільник, інверсія, перемикач чутливості, обхід еквалайзера тощо. Товари з еквалайзером призначаються для настроювання амплітудно-частотних показників каналу. Регулюючи ці секції, можна змінити звучання всіх джерел, під’єднаних до каналу, де є така секція. А додаткова функція обходу допомагає виключити еквалайзер із ланцюга вхідного каналу. У такий спосіб можна легко порівнювати вихідне звучання зі скоригованими. 

Поради щодо вибору 

Спираючись на те, де буде використовуватися прилад, треба вирішувати, як вибрати продукцію. У кожного типу є свої тонкощі й нюанси. Якщо потрібна студійна апаратура, то музиканти цінують у товарах рівень якості звуку та здатність системи зберігати налаштування для подальшого застосування. У концертних моделях важлива надійність і оперативність роботи на ньому. Якщо робота пов'язана з виїздами, то важлива і його мобільність. На відміну від усіх перерахованих вище, у діджейських мікшерних пультах набагато менше каналів, але це невелика кількість кнопок замінюється хорошим функціоналом. Завдяки цьому, іноді такою апаратурою можна користуватися на концертах і в студіях. 

Популярними виробниками музичної техніки вважаються такі компанії:

  • Behringer;
  • Phonic;
  • Soundcraft;
  • Yamaha.

Ці фірми залишаються популярними попри все, а їхній товар відрізняється гарною якістю й довговічністю. Однак спиратися під час вибору тільки на розкручену компанію не варто. У будь-якому товарі й у виробництві бувають прорахунки й неточності, тому потрібно дивитися тільки на характеристики. 

Досвідчені музиканти радять під час вибору пульта мікшера з підсилювачем і з USB-інтерфейсом звертати увагу на потужність і опір акустичних систем. Роз'ємів для під’єднання додаткової апаратури має бути вдосталь, щоб система могла нормально функціонувати. Для продукції, використовуваної в караоке клубах, рекомендується вибирати варіанти з чотирма й більше мікрофонними входами.

Показати ще 60 товарів