Молоток — ударний ручний інструмент, який має найбільшу кількість варіантів виготовлення. Застосовується там, де потрібно забити або витягти кріплення, деформувати або зруйнувати конструкцію (виробу, матеріалу), зсунути заготівки й елементи одне відносно одного, різні садові роботи. Для різних сфер ремонтно-будівельної або виробничої діяльності можна купити молотки відповідного призначення.

Різновиди молотків і сфери їх застосування

Конструкційно молотки можуть відрізнятися за такими параметрами:

  • за матеріалом виготовлення, формою та вагою клюпи;
  • матеріал ручки;
  • тип вироблення (з окремим держаком або монолітний).

Класичний держак виготовляється з деревини, до якої застосовується низка вимог: вона має бути твердою, в'язкою та не мати схильності до сколювання. Найчастіше застосовується масив граба, берези, бука й акації. Альтернативою дерев'яних ручок у сучасних молотках слугує фіберглас — композитний матеріал зі скловолокна та поліефірних смол. Перевага таких держаків у зниженому відбої, високій міцності та стійкості до різних агресивних середовищ. Професійні молотки часто мають монолітну сталеву конструкцію, яка запобігає зламанню інструмента в місці кріплення ручки.

Молотки в каталозі ROZETKA

На сайті представлений великий вибір молотків різного призначення:

Кувалда

Найважчий і великорозмірний ручний інструмент. Маса клюпи може досягати 16 кг. Великі тупоносі кувалди вагою понад 8 кг застосовуються для ремонтно-будівельних демонтажних робіт. Легші екземпляри (від 2 кг) використовуються у ковальських цехах, шиномонтажі, забиванні потужного кріплення та ін. Останнім часом важкі кувалди знайшли застосування в одному з напрямів фітнесу — кросфіті. Гостроносі кувалди вагою від 3 до 8 кг успішно застосовуються під час робіт із натуральним каменем, коли потрібно спресувати муровання, змінити форму або розколоти валун. Довжина ручок у кувалд від 40 до 120 см.

Слюсарний молоток

Класичний ручний інструмент, випускається згідно з ДЕСТ 2310-77. Ударна частина головки має круглий або квадратний переріз, протилежний бік приплющений перпендикулярно або паралельно до ручки молотка. Є також інструмент зі сферичною формою одного боку клюпи. Вага головки варіюється в межах від 50 г до 1 кг. 

Столярний молоток

Специфіка цього типу в тому, що один бік головки слугує як цвяходер прямої чи вигнутої форми. Залежно від моделі таким інструментом можна захоплювати й витягати цвяхи або інші різновиди кріплення з головкою. Цвяходер прямої форми дає змогу витягувати цвяхи більшої довжини, порівнюючи із зігнутим. Найбільший вибір слюсарних та столярних молотків гарної якості представлений моделями таких виробників:

  • Stanley, особливо якісні та надійні суцільнолиті професійні столярні молотки;
  • Tolsen, добрий середній клас;
  • Mastertool — дуже широка лінійка молотків усіх типів.

Киянка

Порівняно легкий молоток із великою головкою квадратного, прямокутного або круглого перерізу. Ударна частина киянки виготовляється з дерева або щільної гуми. Застосовується для робіт із м'якими та крихкими матеріалами. Основна сфера застосування — деревообробне та меблеве виробництво. Дуже зручні під час роботи зі стамесками. Гумові киянки використовуються під час укладання керамічної та тротуарної плитки для нівелювання положення певних елементів личкування. 

Молоток муляра (кирка)

Спеціалізований будівельний інструмент. Головка має подовжену форму, з одного боку розміщена клюпа, інший бік являє собою плоску кирку із заточеним краєм. Кирка застосовується для розколювання цегли або каменю. 

Деякі моделі випускаються з наконечниками як піка з одного та кирка з іншого боку. Важливим критерієм вибору молотка муляра слугує якість металу — він має бути виготовлений із високоміцних сортів сталі. Малогабаритні моделі з цієї групи інструменту використовують для плитки під час личкування.

Молоток покрівельника

Вирізняється специфічною формою головки. На верхній частині ударної клюпи зроблений паз із магнітною вставкою. Призначений для фіксації цвяха під час виконання покрівельних робіт. Таке рішення дає змогу начіплювати кріплення без притримування його другою рукою (плюс до безпеки). Протилежна частина головки вироблена як цвяходер, у якого один бік довший за інший та являє собою загострену піку. 

Рихтувальний молоток

Інструмент, застосовуваний у бляшаних і автомобільних майстернях. Основне призначення — зміна форми листового металу без пошкодження поверхні. Різновиди рихтувальних молотків: 

  • Зі змінними клюпами. Головка такого інструменту передбачає нарізне з'єднання для швидкої заміни клюп, які виготовляються з гуми, полімеру або м'якого металу (мідь, бронза). 
  • Моделі з металевими клюпами різної форми. У таких молотків з одного боку ударна площина може бути квадратної форми, з іншого — сферичної або пікоподібної.

Молоток зварювальника

Спеціальний інструмент, застосовуваний у процесі дугового зварювання. Робочі частини головки вироблені як зубило та піка, зручні для видалення шлаку. Деякі моделі виробляються з ручкою з твердих порід деревини. Практичніший держак як кручена пружина — такий інструмент не боїться високих температур.

Показати ще 60 товарів