Важливим елементом будь-якої музичної системи є стійки і тримачі, що забезпечують зручності й чітку позицію деталей у процесі гри. Варто розуміти значущість цього девайса, адже, з першого погляду, проста дія вимагає дуже багато допоміжних деталей. Це відображається в тому, що під час паузи, інструмент має десь знаходиться, і знаходиться в безпеці. Є ще ноти, мікрофони та інші деталі системи, що не функціонують повноцінно один без одного, і всім потрібна підмога для чіткої позиції на сцені. Інструменти вимагають дбайливого підходу, тому для кожного з різновидів підібрана своя індивідуальна форма, яка буде підходити під певну модель.

Перелік різновидів стійок і тримачів

Є багато пристроїв-підставок для певних музичних предметів. Варто виділити різноманітність їхнього призначення. Корисною якістю вважається компактне встановлення в будь-якій місцевості, надійність, міцність, що залежить від матеріалу виготовлення. Одним із ключових моментів називають стійкість, і, звісно, це логічно. Для встановлення певної апаратури використовують стійки і тримачі, роблять це з розрахунком на те, що можна буде залишити дорогу деталь у цілковитій безпеці, не переживаючи, що через одне невірне торкання або надмірну активність поблизу, вона може впасти.

  • Тримачі. Бувають навісні й підлогові. Якщо характеризувати їх у плані безпеки і зручності, показники будуть практично ідентичні. Підлогові мають упор на триногу, не допускаючи ймовірності падіння. Додатковим властивістю є регулятор висоти на них. Оснащені фіксаторами, а тяжіння спрямоване в самий центр. Навісні фіксуються на стіні, маючи кілька тримачів — для закріплення самої деталі на стіні, і для кріплення безпосередньо інструменту.
  • Кейси. Призначений для зберігання інструменту, і має тверду основу і стінки. Всередині вбудовані фіксатори, щоб уникнути пошкодження інструмента під час сильної активності. Виготовлений із міцних матеріалів у формі скриньки або шафи. Може мати декілька відділень.
  • Лампи для пюпітрів. Це підсвітка для кращого огляду нот. Концерти часто проходять у темному приміщенні, або в стані напівтемряви. У будь-якому разі, активні світлові ефекти можуть негативно відбиватися на зорі, викликаючи часткові помутніння, або зовсім проблеми із зором. Для цього користувач, який має безпосередній контакт із нотним зошитом, зобов'язаний придбати цю спеціальну лампу. Не варто применшувати важливість цього девайса, адже її відсутність і сумнівна економія може відбитися на стані здоров'я.
  • Підставки для ніг. Служать для комфортного розміщення ніг у максимально правильній позиції, щоб у цьому аспекті сприяти грі на інструменті.
  • Пюпітр. Оснащення на тринозі, на вигляд хиткої структури, що має розширювач для нот. Здатний регулювати висоту й положення зошита.
  • Стійки. Функціонують у колаборації з мікрофонами. Істотно полегшують роботу виконавця й інструменталіста. Безпечно кріпиться на конструкції з трьох розгалужень.

Призначення і різновиди продукції

Різні види стійок і тримачів функціонують для акустичних систем, особливо для гітар, які мають великий рівень вразливості перед впливом зовнішніх подразників. Вони мають конструкцію, яка здатна зменшити хвилю вібрацій, характерну для акустики. Для більшої ефективності використовують гумові підкладки або спеціальні металеві шипи внизу і вгорі конструкції. Це створює тональний баланс звукового оформлення й ідеально чистий посил зі сцени до глядача. Використовуються вони для того, щоб максимально утримати стереокартину в правильному відтворенні. Стійки для комбопідсилювачів дають змогу підключатися до роботи в чотирьох режимах висоти, витримують навантаження до 70 кг. Пристрої для рекового обладнання виготовлені в основному зі сталі, налічують чотири металеві диски і два з них із гальмом.

Матеріал виготовлення виробів

Коли виникає питання, як вибрати продукцію, враховують саме матеріал виготовлення. Найпопулярніший і запитаний - деревина. Найчастіше це дуб, бук, груша, клен тощо. Високий рівень щільності і ваги виробу має дрібнодисперсна деревна плита, яка має волокна. Металеві, а саме сталь або алюміній, також є запитувані. Складник для декору — скло й акрил. Також прикрашається фарбою, морилками або декоративним лаком. У дешевших варіантах — це ще і пластик. 

Показати ще