Напої та лимонади — солодка перемога над спрагою

Як відомо, вода — це життя, а також головний спосіб угамування спраги. Але якщо йдеться не про випадки першої потреби, а про пиття заради задоволення, перевагу часто віддають рідинам зі складнішим складом. Один із найдавніших і найпопулярніших напоїв у світі — лимонад. Про вживання підсолодженої води з лимоном у найрізноманітніших країнах — від Китаю до Єгипту — свідчать записи мандрівників більш ніж тисячолітньої давності. В Європі лимонад набув популярності в 17 столітті. Ще за сто років британський вчений Джозеф Прістлі вперше наситив воду вуглекислим газом. Практично відразу після цього був сконструйований апарат для приготування газованої води — сатуратор. Згодом у воду з бульбашками почали додавати не тільки лимонний сік, але й фруктові та ягідні сиропи, трав'яні настоянки й екстракти. З'явилися й несолодкі шипучки: великої популярності набула содова — звичайна вода, в яку вводили соду, різні солі та двоокис вуглецю. До початку минулого століття газовані напої набули звичного нам вигляду: до того моменту удосконалилися технології бутелювання та газування, а дорогі натуральні інгредієнти почали замінювати есенціями та кислотами, виділеними з цитрусових.

Сучасні напої та лимонади: розбираємося в різноманітті смаків

На сайті ROZETKA можна купити лимонад та інші солодкі напої з різними смаками та в будь-якому об’ємі — від 0,2 до 2 літрів. Фасування теж є різне — від роздрібного до упаковок по 24 одиниці. Представлені в каталозі безалкогольні напої поділяються на три типи: це мінеральна й питна вода, соки й нектари з овочів та фруктів, а також солодкі напої з газом, цукром і різними смаковими добавками. На останній категорії зупинимося докладніше:

  • кола. Найвідоміший у світі прохолодний напій — це « Кока-кола ». Придумав його наприкінці 19 століття американський фармацевт Джон Пембертон, а запатентований він був як засіб від нервових розладів. Спочатку до складу входили горіхи кола та листя коки, які містять кокаїн, але незабаром його заборонили, і рецепт змінився. Точний список інгредієнтів і пропорцій є суворою комерційною таємницею. Загалом класична кока-кола — це напій на основі кофеїну й низки ароматизаторів. Є безліч торгових марок, які виробляють подібні напої й трапляються на нашому ринку, наприклад, « Пепсі », « Доктор Пеппер », а також вітчизняний «Байкал». Останній розробили в СРСР і назвали на честь найглибшого озера на планеті. Оригінальний рецепт містив настоянки кореня солодки, елеутерококу, звіробою та ефірні олії. Нинішній «Байкал» випускають різні виробники в декількох країнах, а до складу входять переважно штучні інгредієнти.
  • цитрусові та фруктові. Крім лимонаду, є низка не менш популярних освіжних газованих вод. Ситро — споріднений напій із цитрусово-пряним букетом, в основі його лежать настої апельсина, лимона, мандарина й ванілін. Ось уже кілька десятиліть поспіль багато хто залишається прихильником «Дюшесу» — світло-золотавого, трохи кислуватого напою на основі груші. Ну і, звісно, найпопулярніші " Фанта " і " Спрайт " також належать до цієї групи напоїв.
  • тархун. Ще один продукт радянської спадщини: придумав його ще наприкінці 19 століття грузинський аптекар Митрофан Лагідзе, але на широку ногу виробництво цього смарагдово-зеленого коктейлю з екстракту естрагону, відомого також як тархун, поставила вже радянська влада. Для шанувальників трав'яних ароматів є ще один варіант: безалкогольний аналог кубинського коктейлю Мохіто, до смакової основи якого входить лайм і м'ята.
  • тоніки. Це прекрасний вихід для тих, хто не любить солодке. Перша його назва — «хінінова вода». Суміш екстракту хінного дерева та газованої води використовували в 19 столітті для боротьби з малярією. Солдати, що служили в британській Індії, розбавляли гіркі ліки джином і цитрусами. Так з'явився коктейль джин-тонік, а його безалкогольна основа прославилася на весь світ.
  • дитяче шампанське. По суті, це звичайний сильногазований напій, розлитий по символічних посудинах — щоб діти могли наслідувати дорослих, беручи участь у застіллі. Дитяча пляшка зазвичай прикрашена зображеннями персонажів мультфільмів або казок. Вміст найчастіше має яблучний, персиковий, полуничний або вершковий смаки. Навіть якщо шампанське слабогазоване, щоб уникнути травм, розкорковувати його має дорослий.

Для тих, хто обрали як основний життєвий пріоритет спорт, пляшка води є першим атрибутом, який варто взяти, виходячи з дому. Поповнення запасів рідини життєво необхідне для тих, хто веде активний спосіб життя. Але для цього підійде не кожен напій, а тому краще обирати ті, яким притаманні такі якості:

  • без газу
  • з мінімальним вмістом цукру або зовсім несолодкі
  • з низькою калорійністю
  • з натуральних інгредієнтів.

Цим вимогам відповідає функціональна вода Aquarte з рослинними екстрактами, яку виробляють в Україні, а також напої тайського бренда Luck Siam, які зроблені на основі тропічних фруктів та містять різні насіння чіа.

Поширені питання та відповіді

Напої і лимонади: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Упаковка безалкогольного напою Coca-Cola 0.33 л х 12 банок (5449000000996) 249₴
Напій безалкогольний сильногазований Coca-Cola 0.5 л х 12 шт (5449000017673_544900005467) 269₴
Упаковка безалкогольного напою Coca-Cola 1.75 л х 6 шт (5449000152268) 309₴
Упаковка безалкогольного напою Coca-Cola 1.25 л х 6 шт (5449000197474) 240₴
Показати ще